Prečo ťa vyčerpáva, stresuje alebo irituje tvoja práca?

Inšpirujúce videá Kataríny Zacharovej, RealWoman TV

Si unavená a vyčerpaná, keď sa vraciaš z práce alebo projektu, ktorý robíš?
Vyhýbaš sa určitej aktivite alebo práci, lebo sa ti do nej nechce a irituje ťa?
V práci skôr strácaš energiu akoby si bola na svojom maxime a nabila sa energiou ?

V dnešnom videu hovorím o tom, ako veľakrát robíme prácu, ktorá nás vyčerpáva, stresuje a unavuje, lebo vlastne nevieme, prečo ju robíme, či nám dáva zmysel a k čomu prispievame. 

Mnohí z nás robia prácu a aktivity, ktoré im jednoducho nesedia. Nepoužívame svoje talenty a danosti, a tak sa trápime a väčšinu svojej energie, času musíme vynaložiť na to, aby sme prácu vôbec vykonali, nie si ju užili a svojím talentom prispeli k lepšiemu výsledku.

Je to veľmi unavujúce, byť na nesprávnom mieste, s nesprávnymi ľuďmi a robiť veci z nesprávnych dôvodov. Vyčerpáva to, irituje to a stresuje to, lebo nie sme vo svojej koži, nie sme v súlade sami so sebou. A nezavedie nás to tam, kde chceme byť. 

A najviac nás straší otázka toho, ale však musím zarábať peniaze. Možno by sme si mohli položiť nové otázky,  zamieriť svoju pozornosť novým smerom a nájsť aj nové riešenia a spôsoby, ale o tom už viac vo videu :) 

Katarína Zacharová

3 komentárov
 1. Ľuba
  Ľuba says:

  Ahoj Katka,
  pozrela som si Tvoje video a mala som pocit, že hovoríš o mne. Mňa moja práca vyčerpáva, stresuje aj irituje. Vykonávam prácu,ktorá ma nenapĺňa a nedáva mi zmysel a som z toho nešťastná a frustrovaná. Vykonávam prácu, o ktorej si v Tvojom videu hovorila. Som účtovníčka a práca s číslami ma vôbec nebaví. Robím ju iba kvôli peniazom, ale musím to zmeniť, už nevládzem chodiť do práce iba preto, že musím. Chcem robiť niečo zmysluplné, niečo čo bude prínosom pre mňa aj ostatných ľudí.Len presne ešte neviem, čo by to malo byť. Musím na to prísť. Je to tak ako si hovorila, ak človek zistí, že sedí v nesprávnom vlaku mal by vystúpiť. Ja mám pocit, že už veľmi dlho sedím v nesprávnom vlaku a je načase to zmeniť. Už nechcem plytvať vzácnym časom.
  Ďakujem za podnetné video.

  Odpovedať

Napísať komentár

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>