5 krokov, ako si plniť sny, ktoré vás dovedú k vášmu poslaniu

Verím, že naše sny sú veľkou hnacou silou v našom živote. Sny o našej budúcnosti, o práci, o vzťahoch, o cestovaní, o deťoch, o budúcnosti pre naše deti a našu spoločnosť, o slobode, o bohatstve, o zdraví, o kariére. Pomáhajú nám vytrvať na našej ceste životom, nevzdať sa, prekonať prekážky, krízy, výzvy, neustále nás ťahajú dopredu a pomáhajú nám prekonávať samých seba a dovtedy poznané možnosti. Sny sú totižto nádej pre lepšiu budúcnosť. Keby neboli sny, asi by sme už neboli.

Všetky naše sny sú reálne, ak sa rozhodneme ich uskutočniť. Naše sny sú vízie, ktoré vychádzajú z nášho srdiečka, bytia, sú správou od našej duše a dávajú nášmu životu väčší zmysel. Veľakrát nevieme naše poslanie, ale naše sny nás k nemu postupne dovedú. Ak máme nejaký sen, máme aj schopnosť ho naplniť.

Nemyslíte, že je čas si plniť svoje sny?

Práve teraz sa nachádzam v Indonézii, keďže som sa rozhodla tieto vianočné sviatky stráviť v teple a vrátiť sa naspať do Ázie, kde je môj druhý domov. Sedím na pláži na ostrove Lombok, pozerám sa na západ slnka a začali sa mi kotúľať slzy po tvári. Zaplavil ma pocit nesmierneho šťastia, tepla a naplnenia. Uvedomila som si, že žijem jeden zo svojich snov. Pocítila som, že dokážem čokoľvek, lebo teraz žijem svoj sen. Pred tromi rokmi som si želala, aby som mala prácu, ktorá mi dovolí vycestovať a pracovať od hocikadiaľ. A dnes som tu, pracujem z Ázie a moja práca mi to umožní aspoň na dva mesiace. Posilnila som svoj vnútorný pocit, že dokážem čokoľvek, keďže teraz žijem svoj sen. Pocítila som uplnú jednotu s tým, kto som. Keď si dovolíte zrealizovať si a vychutnať svoj sen, zmení vás to navždy. Stanete sa silnejším, odvážnejším, slobodnejším a šťastnejším.

Poznáte tento pocit? Chcete si ho dopriať?

Keďže moja najobľúbenejšia činnosť od malička bolo vytváranie si príbehov a snívanie, zostalo mi až do dnes a myslím, že ma to nikdy neopustí. Aj teraz mám najradšej, keď sa môžem niekde sama posadiť a začať tvoriť, kresliť a predstavovať a prehrávať vo svojej mysli nový príbeh, novú budúcnosť pre seba, pre svoje vzťahy, rodinu, ľudí, planétu A organizáciu RealWoman. Snívam a tak zasievam zrnko svojej novej realite, lebo viem, že všetko, čo robím teraz, ovplyňuje to, čo ešte len príde.

Sme na začiatku roku 2014, stanovujeme si ciele a predsavzatia. Veľakrát si však stanovujeme prázdne ciele, ktoré nás vnútorne nenaplnia, ale uspokoja iba naše ego alebo ľudí okolo nás. A preto sa sami seba opýtajte: “Dovedú ma moje uskutočnené ciele a predsavzatia k mojim snom?”

Verím, že sny máme na to, aby sa nielen snívali, ale hlavne realizovali. Rada by som sa s vami podelila o to, ako si ja plním moje sny. Zhrnula som to do 5 krokov, o ktoré sa s vami podelím pre inšpiráciu:

1. Vyberte si svoj sen a rozhodnite sa!

Potrebujete vedieť, čo je vaším snom. Čím lepšie ho poznáte a je konkrétnejší, tým skôr ho naplníte. Čím jasnejšia je vaša myseľ, tým rýchlejšia bude vaša cesta. Keď si svoj sen vedome vyberiete a rozhodnete sa ho zrealizovať, vysielate jasný signál, čo presne chcete a vaše rozhodnutie spusťa do pohybu prvú energie realizácie.

Do sveta snov nepatria limitácie, to si nechajte na inokedy, ak na to máte čas. Sny nie sú iba prázdne predstavy, ale vychádzajú z vášho srdca, sú vášňou, záleží vám na nich. A ak naplnenie vášho sna a dosiahnutie šťastia, dokáže prispieť k naplneniu sna a k šťastiu aj niekoho iného, tak ešte lepšie. Svoj sen zrealizuje ešte rýchlejšie, ak má väčší rozmer a dosah, ako len váš život. A život vám príde na pomoc.

2. Aktivujte všetky svoje talenty a schopnosti.

Využite všetko, čo je vo vás. Aktivujte všetky svoje talenty a schopnosti na realizáciu vášho sna. Mnohí svoje talenty a dary objavia práve pri plnení svojich snov, lebo sú na správnej ceste a vtedy pochopia, čo všetko v nich bdie. Vaše sny vám môžu pomôcť objaviť to, v čom ste výnimoční a čo viete najlepšie.

Nevyhovárajte sa nedostatok prostriedkov, financií alebo nestabilné zázemie či nedostatok podpory. Na svete sú tisice ľudí, ktorí sú chorí, postihnutí, chýbajú im končatiny, sú hendikepovaní, chudobní a aj tak si plnia svoje sny. Majú život vo svojich rukách a nemíňajú svoj vzácny čas na výhovorky, ako sa to nedá. Jednoducho to aj tak urobia. Ak chcete žiť svoje sny, musíte prestať byť obeťou vo vašom vlastnom živote. Urobte to najlepšie s tým, čo máte.

3. Majte vieru v seba a svoj sen.

Žiť svoj sen, častokrát znamená mať odvahu a ísť aj do rizika. Nie každý chce podstúpiť riziko, ale každý by chcel žiť aspon jeden svoj sen. Voľba je na vás, vyberte si, čo v živote chcete. Nie vždy ľudia naokolo rozumejú nášmu snu. Stáva sa, že nás vysmejú, podcenia alebo nám to znemožňujú. Pravdepodobne sú to práve tí, ktorí si svoje sny neplnia. Ten, kto si plní svoje sny, vám príde pri realizáci tých vaších napomoc. Premeňte negatívnu enegiu týchto ľudí do ešte väčších krokov vpred. Nedovoľte, aby vás nepochopenie, strach alebo neprejnosť iných zastavili.

Na vašej ceste za s nami sa určite objavia zákruty, výzvy alebo prekážky. Niekedy v tom budete sami, nepochopení, ale majte vieru v svoj sen a vieru v seba samého, že to dokážete. Obklopujte sa ľuďmi, ktorí sú vám inšpiráciou a podporujú vás na vašej ceste.

4. Vytrvalé kroky a činy vpred.

Odpozorovala som, že mnohí z nás veľa rozprávajú, šľubujú, plánujú, ale veľmi málo v konečnom výsledku urobia. Sny nie sú na snívanie, ale majú sa realizovať. A pre ich uskutočnenie sú nevyhnutné naše činy a neustále kroky vpred. Tento 4. krok je nesmierne dôležitý, lebo ukáže, ako veľmi to chcete. Vaše činy odzrakľujú vaše priority.

Ak každý deň urobíte aspoň jeden malý krok vpred, ste na správnej ceste. Vytrvalosť je kľúčová pri vašom plnení snov, lebo dokazuje, že vám na tom záleží, že sa nevzdávate a ste odhodlaní to uskutočniť. Mne je v podstate jedno, kedy a za aký čas sa uskutoční môj sen. Stanovím si dátum a potom naň zabudnem a sústredím sa naplno na realizáciu. Ak to nejde jednou cestou, nájdem inú a potom ďalšiu. Posúvam sa pekne postupne, niekedy pomaly, inokedy rýchlejšie, ale viem, že do cieľa sa dostanem, ak vytrvám. Vaša cesta k naplneniu snu nie je sterilný plán krokov, ale živý organizmus, ktorý je prirpavený sa prispôsobiť pre účel prežitia :).

5. Nasledujte intuíciu a otvorte sa osobnému rastu.

Každý z nás má svoj najväčší dar, vnútorný hlas, voláme ho intuícia, ktorá nás dokáže previesť cez všetko v našom živote, je naším najpresnejším kompasom. Pri plnení snov neuplatníte logiku, ktorá má svoje limity, potrebujete intuíciu, ktorá je hlasom vašej duše a ta vie o vašom sne najviac. V čase krízy, frustrácie, výzvy, prekážky či straty smerovania, načúvajte svojmu vnútornému hlasu, ktorý vás povedie. Intuícia ma doteraz nesklamala, skôr som sa sklamala ja, keď som jej nenačuvala.

Môžem vám zaručiť, že cesta k naplneniu vášho sna je plná sebapoznania, oslobodzovania sa a osobného rastu. A veľakrát to aj bolí. Všetko, čo zažijete a ako sa rozhodnete, vás formuje. Nič v tomto živote sa nedeje len tak, všetko má svoj význam a miesto. Život, vesmír, Boh, akokoľvek to nazvete, je dokonalý systém, v ktorom my sa učíme fungovať a pochopiť ho. Čím viac spoznáte seba vo vzťahu k životu a k iným ľuďom, tým lepšie pochopíte, kam vás vaše sny smerujú, aké je vaše poslanie a ako to realizovať.

A realizácia týchto krokov si vyžaduje veľkú dávku vašej energie. Potrebujete mať dostatok pozitívnej energie, byť sústredení a udržiavať sa vitálni. Potrebujete sa akoby naladiť na energiu a vibráciu svojich snov, ktorá je určite vyšia, ako tá ktorú máte teraz. Existuje veľa jednoduchých a silných techník, tipov a metód, ako pracovať so svojou energiou a stať sa magnetom na dobré veci :). Tak ako vašu osobnú energiu, ale aj energiu vášho prostredia a okolia. A preto všetky predchádzajúce kroky neustále podporujem a stimulujem nasledovnými technikami, ktoré som naučila od rôznych učiteľov:

  • každé ráno meditujem a nastavujem sa na to, čo chcem v ten deň prežiť.
  • mám nástenku víziu pre môj celkový osobný živo, pre moje vzťahy a pre RealWoman organizáciu. Tieto nástenky vízií mám umiestnené v mojom priestore presne na správnom mieste podľa toho, čo ma naučila moja spirituálna učiteľka Marie Diamond.
  • svoje ciele a sny si píšem a kreslím, pravidelne si ich pripomínam a rozprávam o nich
  • minulý rok som sa naučila, že dokážem nastaviť a zvýšiť energiu vo svojom prostredí a fyzicky vo svojom tele. Odkedy sa to udialo, mám pocit, akoby som naskočila na veľkú vlnu, na ktorej surfujem. Veci sa realizujú a dejú nemierne rýchlo.
  • neustále na sebe pracujem, rozvíjam sa, spoznávam sa a učím sa živote, o vesmíre, o ľuďoch, o vzťahoch a o sebe samej.

Pozývam vás, aby ste tento rok urobili veľké rozhodnutie, že si budete plniť svoje sny. A verím, že tento článok vám bude odrazovým mostíkom, ako začať a ak to naozaj myslíte vážne so svojimi snami a záleží vám na nich, pozývam vás vstúpiť do skupiny ľudí, ktorá si ich plniť v roku 2014 ide. Práve s týmto zámerom som s Marie Diamond pripravila webinár POSOLSTVO 2014, ktorý vás nastaví na realizáciu vášho sna v roku 2014 a vystrojí vás technikami, tipmi, radami, ktoré zintenzívnia a energeticky podporia vaše úsilie a realizáciu.

Taktiež vás pozývam prečítať si moju knihu Ako dostať od života, čo chceme, v ktorej vám predstavím 30 inšpirujúcich myšlienok, právd, ktoré mne radikálne zmenili život a začala som robiť to, čo ma naozaj baví a žiť naplno to, kto som.

Teším sa na vaše zrealizované sny a dobro a šťastie, ktoré vám a ľuďom naokolo prinesú 🙂

Katarína Zacharová pre RealWoman

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najobľúbenejšie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
Eva
8 years ago

Katka,
zaujal ma tento bod:
“Minulý rok som sa naučila, že dokážem nastaviť a zvýšiť energiu vo svojom prostredí a fyzicky vo svojom tele. Odkedy sa to udialo, mám pocit, akoby som naskočila na veľkú vlnu, na ktorej surfujem. Veci sa realizujú a dejú nemierne rýchlo.”
Mozes konkretne poradit? Vidim tam svoje vlastne rezervy. Dakujem.

8 years ago

Dobrý deň pani Zacharová,

Veľmi pekne píšete a dobre sa to číta, je to presne to čo chcem. Budem Vás nasledovať. len potrebujem vašu podporu a veľmi rada sa s vami stretnem čo najskôr.
Kým sa mi v živote darilo a bola som šťastná , úspešná veľa veci som si neuvedomovala, lebo to prichádzalo niejako samo. Každý ma mal rád, mala som dobré vzťahy pokiaľ neprišla veľka závisť. Tá mi kladla polienka pod nohy, potom prišlo niekoľko pádou a potrebujem znovu vstať a začať odznova.
A na to potrebujem vašu podporu pretože verím , že ste kolektív správnych a prajných ľudí s pozitívnou energiou. A to sa mi páči.

Meno
8 years ago
Odpovedať  Tatiana Vrabelova

Je to tak! pokiaľ sa darí sú aj priatelia – ale rýchlo sa odpracú ak príde neúspech a s ním spojený finančný odliv. Veľmi dôležité je naučiť sa byť aj sám-sama! Iste je dobré mať okolo seba dobrých ľudí, všetko je jednoduchšie a pomáhajú nám niesť aj naše bremeno na duši – ale pozor nič nieje zadarmo… Veľmi dôležitá je výdrž a disciplína, s tou má problém skoro každá z nás. Obetavosť nám nechýba, ale musíme sa naučiť ľúbiť aj seba nie iba všetko pre niekoho (chlapov). Altruizmus je krásny, ale musí byť zdravý a s hranicou…

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x