6 lekcií, ktoré som sa naučila na ceste budovania RealWoman

Ak chceš žiť naplnený život a s radosťou, musíš začať nasledovať a realizovať svoje sny. Nie je možné žiť naplnený život bez plnenia snov.

Dňa 5.4.2015 uplynulo 6 rokov, odkedy som bola s mojimi kamarátkami na výlete v Laose, v Ázii a odkedy vznikla prvá  myšlienka RealWoman. Bolo to v apríli roku 2009. Zrodil sa môj sen a vízia toho, čo chcem pre ľudí vybudovať a za sebou zanechať. Je krásne žiť svoj sen – je to možné, keď sa rozhodnete, je to však aj náročné. Vyžaduje si to otvorenosť, sebapoznávanie, lebo tvoj sen je vždy väčší, ako si ty sama. Aby si ho dosiahla, musíš odkrývať staré rany a limitácie, ktoré ťa na tejto ceste blokujú. Veľakrát je najťažšie prekonať samu seba a vytrvať.

Mnohí z nás začali žiť svoje sny a nevytrvali. A ešte väčší počet z nás svoje sny ani nezačal žiť, lebo sa obávajú, že zlyhajú, že sa to nepodarí a strachujú sa, ako to príjme ich okolie.

1. INŠPIRÁCIA JE DAR, NEODMIETAJ JU, OTVOR SA JEJ, ODVÁŽ SA A PRÍJMI JU. UKÁŽE TI, ČO MÁŠ ROBIŤ.

Raz na lúke sedel básnik a snažil sa napísať krásnu báseň. A inšpirácia letela ponad polia, hory, ako vietor a hľadala niekoho, kto by jej chcel načúvať. Básnik bol zadumaný do svojich myšlienok a inšpirácia videla, že on by bol dobrý kandidát. Chvíľu čakala, ale básnik nereagoval, nenačúval jej. A tak odletela preč cez ďalšie polia, lesy a oceány, až prišla k hore, na ktorej sedelo dievča a pozeralo do neba a usmievalo sa. Inšpirácia si povedala, že je to ďalší vhodný kandidát a zastala. Dievča načúvalo, dôverovalo a vytvorilo báseň, ktorá sa zapísala do histórie.

Inšpirácia je ako pravá láska. Inšpirácia je príležitosť. Prichádza iba raz za čas a niekedy dokonca iba raz za život. Keď v tebe zahorí tento plameň, je to, akoby si znovu ožila. Nechceš ho zhasiť, aby si ho však udržala, potrebuješ do neho dúchať, zväčšovať a udržiavať iskru plameňa vlastným konaním.

Keď príde inšpirácia, láska, neodmietaj ju, prijmi ju a nasleduj ju, lebo to je moment, keď začneš žiť naplno.

Mnohí ľudia sa v tomto momente zľaknú, začnú sa obávať, ako to urobia, či to zvládnu. Riešia to a príliš analyzujú. Obávajú sa toho, čo si iní pomyslia, čo iní na to povedia. Tento život žiješ iba raz, a nie na skúšku, ale naplno. Tvoj život nežijú iní ľudia, ale ty. Nevedia, čo presne potrebuješ, svoj sen poznáš najlepšie ty.

Všetko, čo urobíš alebo neurobíš, sa zapisuje do tvojich osobných dejín.

Keď som pred 6 rokmi sedela v chráme v Laose a snažila som sa uchopiť to, čo vo mne už žilo a pomenovať to, cítila som neopísateľný pocit. Keď som si povedala, že idem budovať RealWoman, všetko vo mne ožilo, všetko akoby dávalo zmysel. Zrazu som prvýkrát pocítila, že naozaj žijem, že som našla môj zmysel života. Niekde vnútri som vedela, že je to možné, že je to potrebné, že presne toto mám robiť. Odvážila som sa a vykročila som vpred.

Inšpirácia je dar. Inšpiráciu si treba zaslúžiť tým, že sama sebe budeš dôverovať. Buď sa jej otvoríš a prijmeš ju, alebo ju necháš ísť a dorazí k niekomu inému. Buď odvážna, dôveruj sebe a nasleduj inšpiráciu, lebo ťa dovedie presne tam, kde máš byť.

Otázky na zamyslenie:

  • Dôveruješ tomu, čo cítiš vo svojom srdci?
  • Žiješ a snažíš sa napĺňať svoj sen?
  • Čo urobíš, keď v tebe zahorí nadšenie a sila, že by si vedela pre tú vec pohnuť aj svet?
  • Dovolíš slovám iných ľudí, aby ťa zneistili a odradili, aj keď ty vieš, že je to správne?

Podeľ sa so mnou prosím o tvoju odpoveď a skúsenosti v komente nižšie.

Screen Shot 2015-04-10 at 10.41.13

Ďalších 5 lekcií nájdeš v kompletnom e-booku: 6 lekcií, ktoré ma naučilo RealWoman 

2. ODVAHA JE TVOJA VNÚTORNÁ SILA, ENERGIA, VIERA, KTORÉ TI POMÔŽU UROBIŤ PRVÝ KROK  A VYTRVAŤ NA CESTE K SNU.

 

3. SVOJE SKUTOČNÉ TALENTY A SILU OBJAVÍŠ, KEĎ ICH KONEČNE POUŽIJEŠ.

 

4. INTUÍCIA JE JAZYKOM TVOJEJ DUŠE, NAČÚVAJ JEJ A DOVEDIE ŤA PRESNE TAM, KDE MÁŠ BYŤ.

 

5. OBKLOP SA SPRÁVNYMI ĽUĎMI, KTORÍ V TEBE PREBÚDZAJÚ IBA TO NAJLEPŠIE A UČ SA OD ÚPRIMNÝCH A SRDEČNÝCH MENTOROV.

 

6. CHYBY A ZLYHANIA ŤA DOVEDÚ K NAJVAČŠÍM POZNANIAM ŽIVOTA A POMÁHAJÚ TI ROBIŤ LEPŠIE ROZHODNUTIA NA TVOJEJ CESTE. 

 

Katarína Zacharová
arrow-pointing-down


Získaj ZDARMA nový kompletný e-book – 6 lekcií, ktoré ma naučilo RealWoman od Kataríny Zacharovej

 

 

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najobľúbenejšie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
Alena Úlehlová
7 years ago

Takovýmto zlomem jsem prošla asi před dvěma lety,kdy jsem vstoupila do programu Jirky Čmolíka.Bylo to pro mně něco nového,ale rezonovalo to a tak stále jedu na vlnách osobního rozvoje.A stejně tak jsem se dostala i na Vaše stránky a mnohokrát za ně děkuji.Mým snem není něco podobného budovat,ale alespoň se učit,jak prožít svůj život co možná nejlépe a v harmonii.
Děkuji Vám i všem Vašim spolupracovníkům za velký přínos
a ať se Vám daří Alena

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x