Ak hľadáme smerovanie, všímajme si znamenia

Znamenia. Sú všade okolo a závisí len od nás, či si ich všimneme alebo ich prehliadneme. Viete ich správne dešifrovať? Myslíte na niekoho, pretože ste ho už dávno nevideli a zrazu sa „náhodne“ stretnete. Alebo vám zavolá. Napíše sms. V rukách držíte knihu a len tak „náhodou“ sa vám otvorí na nejakej strane. Prečítate ju a zistíte, že presne to ste potrebovali, práve to vám pomôže. Poznáte to? Náhody neexistujú. Všetko sú to znamenia, ktoré nám posiela sám život.

Kedysi dávno som čítala úžasnú knihu o pastierovi. Mal sen. Snívalo sa mu o poklade, nasledoval znamenia a zvolil si tak svoju životnú cestu. Rozhodol sa naplniť svoj osobný príbeh. Myslím si, že každý z nás tu má nejaké svoje poslanie, svoj osobný príbeh. Čo zo seba vyžarujeme, to aj priťahujeme.

Máte dar pomáhať ľuďom? Stretnete takých, ktorí potrebujú vašu pomoc. Prídu sa poradiť, vypočuť si váš názor a dajú vám niečo veľmi dôležité, svoju dôveru. Oni sú vaším znamením, že kráčate po správnej ceste.

Je vašim poslaním dizajnérstvo? Budú za vami chodiť ľudia, ktorí budú chcieť využiť vaše služby. Stalo sa vám, že vám veľa ľudí povedalo: Ty si mala študovať to a to. Ty si mala byť tým a tým? Všímajte si, aké signály či znamenia dostávate od osôb vo vašom okolí.

Veľa znamení odráža naše vnútorné nastavenie. Ako funguje? Ste zaľúbení? Budete si viac všímať kopu lásky a romantiky okolo seba. Páči sa vám nejaká značka auta? Odrazu ju budete vidieť všade. Túžite po bábätku? Práve v tom čase ich budete najviac stretávať. Uvidíte zrazu samé mamičky s krásnymi, veľkými guľatými bruškami alebo si viac začnete všímať deti. Paradox je, že to funguje hlavne na podvedomej úrovni. Preto je super sledovať, aké situácie, ľudí a veci priťahujete do svojho života.

Čo vám chce život povedať?

Ak vám niečo príde do cesty,  má to tam byť a niekedy sa nemusíte starať o detaily, ono sa to vyrieši samo. Niečo ste si plánovali, tešili sa a nakoniec to celé padlo. Je vám to povedomé? Asi ste na to ešte neboli pripravení alebo tam boli iné dôvody, prečo sa to neuskutočnilo. Ja som si možno rok plánovala výlet do Prahy a stále mi do toho niečo prišlo. Jeden večer som sa však rozhodla, že pôjdem. Mali ste vidieť, ako mi všetko vychádzalo. Kúpila som si posledný voľný lístok na vlak – akoby čakal práve na mňa. Cestou som sa zastavila v potravinách, kde ma môj nákup stál 10,10. Vlak odchádzal o 21:21. Číslo vlaku bolo 444. Keď som vošla do kupé a prečítala si číslo môjho ležadla – 33, začala som sa od srdca smiať, pretože tieto znamenia mi akoby vraveli, že takto to má byť. Počasie bolo dokonalé, mala som samé úspešné a krásne stretnutia a celkovo to bol jeden z mojich najkrajších víkendov vôbec.

Môj život je plný takýchto každodenných malých zázrakov, ktoré ma len utvrdzujú v tom, že som na dobrej ceste. Napríklad, pred pár dňami som natrafila na skvelé motto, ktoré vyjadrovalo môj postoj k životu. O niekoľko hodín som si pozrela film a s prekvapením zistila, že tá perfektná myšlienka je práve z neho. Proste som to mala vidieť :).

Už som našla aj to, čo som stratila, a ani som o tom nevedela. Kráčala som po meste, z vrecka mi vypadol darček, ktorý som práve kúpila. Stretla som sa s kamarátkou, „náhodou“ som išla po tej istej ceste a na zemi som si všimla môj darček. Takto sa mi podarilo nájsť tiež puzdro na mobil, ktoré som vytratila.

Niekedy mám pocit, že život je ako hra. Predstavte si, že hráte karty. Nie sú ani dobré, ani zlé. Podstatné je, ako ich vnímate vy. Dobrý hráč dokáže zahrať skvelú partiu aj so „zlými“ kartami, dokonca aj vyhrať. Aký hráč ste vy? Budete sa držať pri zemi alebo zariskujete? Necháte sa viesť znameniami, ktoré vás sprevádzajú životom?

Pamätajte, že: „Poznatky prichádzajú vždy, keď si na ne pripravený. Keď dokážeš čítať znamenia, naučíš sa všetko, čo potrebuješ pre svoj ďalší krok.” (P.Coelho)

Aké máte skúsenosti so znameniami Vy? Zažili ste niečo podobné?

Veľa šťastia v ich interpretácii :).

Lucia Stašeková pre RealWoman

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
Lucia D
11 years ago

Čítala som pred mnohými rokmi zaujímavú knihu od L.A. Robinsonovej “Božská intuícia” s podnadpisom Tvorba života podľa vlastných predstáv. Tiež sa v nej nájde veľa námetov, ako sa nechať viesť svojou intuíciou. Sú v nej veľmi pekné vetičky, ktoré si môže človek niekde napísať ako motto. Ja si podobné vetičky sem-tam vypisujem na malé lístočky a potom si ich pripnem magnetkou o zárubňu dverí alebo na chladničku a keď idem okolo, niekedy očami prebehnem slová a myseľ si uvedomí ich zmysel…
Znamení vo svojom živote som už zažila dosť. Hlavne, keď riešim nejaký problém a neviem, ako sa ďalej pohnúť, zrazu sa mi sama od seba naskytne odpoveď v časopise, na internete, stretnutím človeka a vtedy si poviem, tak to bolo znamenie, že mám ísť touto cestou. Ale čo sa týka intuície, tak zvaných ciťákov, veľkrát som ich neposlúchla… A preto som sa ocitla v situáciách, v ktorých som sa nechcela ocitnúť vôbec. Na druhej strane som sa to naučila brať tak, že všetko zlé je na niečo dobré. VŽdy sa dá z toho nejako vymotať. Len sa netreba poddať negatívnym pocitom a bezmocnosti.

Lucia
11 years ago
Odpovedať  Lucia D

Milá Lucia,
ďakujem krásne za názor, aj za tip na knihu. V tomto som úplne rovnaká, motta mám asi všade :). Aj vďaka Vám môžu naše čitateľky vidieť, ako sa dá riadiť znameniami a ako k nám rôzne prichádzajú… Máte úžasný životný postoj, nech sa Vám naďalej darí v živote :)… Lucia

Andrea
11 years ago

Dobrý deň ,

som rada , že sa píše o znameniach , ja som o tom na 100 % presvedčená , že to funguje.
Som rozvedená , krátko po rozvode som stretla muža , myslela som si , že láska …ale začali znamenia ..havária 3 x po sebe .nič vážne , ale auto rozbité , snívalo sa mi vždy s čiernym zlým psom , bolievala ma hlava …nič sa mi nedarilo , pred odcestovaním na spoločnú dovolenku som si skoro zlomila nohu , bola celá modrá a opuchnutá…to všetko boli znamenia , že nejdem správnou cestou , pred 5 rokmi sme sa rozišli a odvtedy ….všetko ide super ,žiadne zlé veci sa nedejú, stretávam správnych ludí .
pozorujem znamenia a riadim sa podla nich a tiež svoju intuíciu .
ešte raz ďakujem za článok .

Lucia
11 years ago
Odpovedať  Andrea

Andrea, ďakujem krásne za koment. Teší ma, ak článok má pozitívnu odozvu a že sama potvrdzujete na vlastných skúsenostiach, že to funguje. Naša intuícia je častokrát ako náš kompas, tak Vám držím prsty, nech sa podľa nej stále riadite, pretože tak cítite, že ste na správnej ceste :)… Lucia

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x