Ako dostať od roku 2011, čo chcete a ešte viac

Práve ste čerstvo vkročili do roku 2011 s množstvom predsavzatí, snov, cieľov a nádejí, ktoré by ste chceli naplniť. Túžite zlepšiť svoje vzťahy, schudnúť 5 kíl, nájsť lásku, dostať povýšenie v práci, kúpiť si byt, byť šťastná, cestovať, viac sa radovať alebo nájsť to, čo vás baví. Chcete prežiť lepší a úspešnejší rok ako ten predchádzajúci a samy seba sa pýtate, ako to všetko dosiahnuť.

Tak ako príroda, aj náš život má svoje cykly. Na jar všetko kvitne, začína sa nové obdobie, v zime sa všetko uberá na spánok. Na jeseň všetko mení farby, zbavuje sa starého a pripravuje na nové. A tak ako ožívame a s radosťou vítame jar, na druhej strane lyžovať sa dokážeme zasa iba v zime. Každý náš rok má svoj špecifický charakter a prináša niečo výnimočné, potrebné, neočakávané, ale nie vždy aj príjemné. Ako to zasiahne náš život, či pozitívne alebo negatívne, závisí od toho, ako zareagujeme.

Skutočná zmena sa nedeje okolo nás, ale v našom vnútri

Vaše voľby, rozhodnutia a to, ako ste mysleli, vás dostali presne tam, kde práve ste. Nie všetko vieme v našom živote ovplyvniť, ale jednoznačne máme plnú zodpovednosť za to, ako myslíme a ako naše myšlienky vizualizujeme. Aj všetko ostatné sa odvíja od toho: naše slová, činy, zvyky, charakter, realita a osud. Ak chcete niečo vo svojom živote zmeniť, musíte na prvom mieste začať inak myslieť. Nemeňte ľudí, udalosti, situácie okolo vás, ale meňte sami seba a uvidíte, ako sa všetko okolo vás začne tiež meniť.

Ako dostať, čo chcete?

Ak sa vo vašom živote chcete dostať z bodu A do bodu B, musíte najskôr vedieť, kde je bod A, kde sa presne teraz nachádzate a mať jasnú svoju začiatočnú pozíciu. Potom musíte vedieť, čo chcete dosiahnuť, čo je váš bod B, lebo ak neviete, kam by ste chceli doraziť, pravdepodobne skončíte úplne inde. A v neposlednom rade si ujasnite, prečo to chcete, aký to ma pre vás význam. Dostane vás to v živote tam, kde túžite byť? Ak neviete, prečo to robíte, dosiahnutie cieľa vás nemusí vôbec naplniť či uspokojiť.

A nezabudnite, váš život netvorí bod A a bod B, ale cesta, ktorú uskutočníte k svojmu cieľu, tak si ju naplno vychutnajte. Ak viete, kam smerujete a prečo ste si to vybrali, to AKO sa tam dostanete, sa vám čoskoro ukáže.

Päť krokov, ako dostať od roku 2011, čo chcete a ešte viac

1. Vaša štartovacia čiara

Aby ste sa dostali tam, kam chcete ísť, je potrebné vedieť, kde sa práve vo svojom živote nachádzate. Aké sú vaše vzťahy, láska, práca, zdravie, financie, sloboda či osobný rast? Na správnu voľbu svojich cieľov potrebujete dostatočne dobre poznať a vedieť, ako ste na tom v rôznych oblastiach vášho života.

Uvedomovať si, kde sa práve vo svojom živote nachádzate, je najlepšia štartovacia čiara pri dosiahnutí toho, čo chcete. Budete vedieť, s čím ste nadmieru spokojná a v čom musíte urobiť zásadné zmeny, aby ste zlepšili svoj život. Ak samy seba klameme, nie sme úprimné v tom, aký náš život práve je, ciele a sny sa môžu zmeniť na ilúziu alebo nás nemusia uspokojiť. A nezabudnite, že to, kde sa vo svojom živote práve teraz nachádzate, je iba dočasné, dá sa to pretvoriť a zmeniť. Tak buďte k sebe úprimná, aby ste sa zbavili všetkých ťaživých myšlienok, pocitov a naplno akceptovali to, kým a kde práve teraz ste.

2. Poslanie a vízia o živote

Naše poslanie je to, prečo sme tu. Napĺňa náš život, robí nás šťastnými a cítime sa pri tom samy sebou. Mnohí ľudia nepoznajú svoje poslanie, a tak si stanovujú ciele, sny, ženú sa za nimi a keď ich dosiahnu, uvedomia si, že necítia uspokojenie a naplnenie. A potom sa cítia stratení, lebo ich ciele sa neodvíjali od ich poslania.

Nie je podstatné, koľko máte rokov, vždy môžete zmeniť svoje smerovanie a vybrať sa na správnu cestu. Čím skôr to urobíte, tým skôr dáte svojmu životu zmysel. Čo by vás skutočne bavilo a nadchlo, v čo veľmi veríte a boli by ste to ochotná robiť aj zadarmo?

Čo najskôr zistite, čo milujete, zorganizujte si okolo toho svoj život a nájdite spôsob, ako si tým zarábať.

3. Rozhodnite sa, čo chcete

Veľa ľudí tvrdí, že nevedia, čo chcú. Častejším dôvodom, prečo ľudia nedostanú, čo chcú, je to, že sa ešte nerozhodli, čo vlastne chcú. Takže si vyberte, čo by ste chceli, ako by mal váš život vyzerať a choďte za tým. Každá zmena k niečomu lepšiemu sa začína radikálnym rozhodnutím.

Ak viete, aké je vaše poslanie, veľmi rýchlo budete vedieť, aj čo by ste chceli dosiahnuť, zažiť, uskutočniť a naplniť. Postupne si spisujte zoznam 100 vecí, momentov, udalostí, cieľov, ktoré by ste chceli realizovať, vidieť, prežiť a mať o svojom živote. Zabudnite aspoň na chvíľu na to, čo by ste mali, museli alebo čo by sa patrilo, zabudnite na všetky limitácie a vyberte si to, po čom skutočne túžite. Ak chceme mať lepšiu budúcnosť, nemôžeme snívať a stavať ju na podmienkach, v ktorých sme teraz.

4. Stanovte si ciele a aktivity

Keď poznáte svoje poslanie, máte prvú víziu o svojom živote, viete, čo by ste chceli a ste rozhodnutá to dosiahnuť a urobiť pre to všetko, vtedy premeňte svoje vízie na konkrétne ciele a následne ciele na aktivity. Chcete schudnúť 10 kíl? Snívate o cestovaní? Chcete nájsť lásku? Túžite zlepšiť svoj vzťah? Chcete mať finančnú slobodu? Alebo zmeniť prácu?

Keď si stanovíte cieľ, dáte veľmi jasný smer svojej mysli a podvedomiu. Zameriate všetky svoje myšlienky a energiu na jeho dosiahnutie. Ak si želáte schudnúť, tak vás cieľ by mal byť – do 30. júna 2011 budem vážiť 70 kíl. Cieľ by mal byť jasne merateľný, časovo obmedzený, napísaný, dostatočne konkrétny, musí vás nadchnúť a byť pre vás výzvou.

Stanovte si najskôr jeden cieľ, dosiahnite ho a nadobudnete sebavedomie. Posuňte vyššie hranicu vášho smerovania a pridajte ďalší cieľ. Vyberte si a vykonávajte aktivity, ktoré vám pomôžu dosiahnuť váš cieľ. Ak chcete schudnúť, venujte sa 4x týždenne pravidelne športu, zaraďte zdravú stravu do vášho jedálnička, nejedzte po 8. večer, vizualizujte si každý deň 2-3 minúty svoje telo také, aké si želáte, aby bolo.

5. Verte v seba a svoj sen

A v neposlednom rade, verte v seba, vo svoje schopnosti a svoje sny. Neprestaňte, dokým nenaplníte svoj cieľ! Nikdy sa nevzdávajte, aj keď to bude ťažké, aj keď to bude trvať dlhšie, ako ste predpokladali. Vaša viera v to, že to dokážete, že sa to podarí, vám pomôže prekonať aj tie najťažšie okamihy a chvíle na ceste za vaším snom a túžbou. A vaša viera, podporujúce myšlienky, sú veľakrát tým najdôležitejším faktorom vášho úspechu.

Všetko, čo sa vo vašom živote udeje, buď vytvoríte alebo dovolíte, aby do neho vstúpilo. Niektoré skúsenosti prichádzajú preto, aby sme osobnostne narástli a uvedomovali si, že tvoríme to, čo žijeme.

Každá naša osobná kríza alebo situácia, do ktorej sa dostaneme, má svoj význam a väčšinou vedie k prehodnoteniu a následne vyššej kvalite nášho ďalšieho života. Najviac sa naučíme z najťažších momentov v živote, ktoré nás doslova prebudia naspäť do života. Vďaka tomu si začneme seba samých a život viac uvedomovať a aj vážiť a oveľa intenzívnejšie prežívať.

Veľakrát trpíme preto, lebo v momentoch krízy a veľkej zmeny zápasíme s našimi osobnými limitáciami o svete, o nás samých, o láske a o šťastí. A ak tým všetkým prejdeme a pochopíme to, oslobodíme sa od svojich limitácií, vyliečime rany na našej mysli a doprajeme si viac vnútornej slobody. Výsledkom bude náš intenzívnejší a šťastnejší pocit zo života.

[youtube]r7WQ2CRYYFM[/youtube]

Želám vám veľa radosti, vášne, inšpirácie a úspechov v roku 2011!!!

Katarína Zacharová pre RealWoman

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x