Ako uviesť do praxe to, čo už vieš? [BeReal TV]

[av_one_full first]

[av_heading tag=’h1′ padding=’10’ heading=’Ako uviesť do praxe to, čo už viem’ color=” style=’blockquote modern-quote’ custom_font=” size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ custom_class=”][/av_heading]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]

Katarína Zacharová pre BeReal TV

[/av_textblock]

[/av_one_full][av_one_full first]
[av_textblock size=” font_color=” color=”]

Aj ty máš niekedy pocit, že toho už veľa vieš, máš toho veľa načítaného? 

[/av_textblock]
[/av_one_full]

[av_one_full first]
[av_textblock size=” font_color=” color=”]

Teoreticky a logicky tomu rozumieš, čo by si mala robiť a čo je pre teba dobré, aj si to vieš podložiť argumentami, ale nedarí sa ti to všetko pretaviť do reálneho života. 

[/av_textblock]
[/av_one_full]

[av_one_full first]
[av_textblock size=” font_color=” color=”]

Ako však uviesť do praxe to, čo už vieš? 

Zistila som, že mnohé z nás už toho vieme tak veľa, že máme z toho veľkú hlavu, ale reálne sa zmena na obzore neobjavuje. A tak sa točíme v začarovanom kruhu a plníme náš vnútorný priestor množstvom informáciami, ktoré nevieme, ako použiť, lebo si myslíme, že vedieť stačí.   

Pýtaš sa, kde je chyba v programe? Kde je ten zádrheľ? Čo je to, čo nevidíme? Ako ten slepý bod v bočnom zrkadle na aute. 

Natočila som k tejto téme nové video pre BeReal TV, verím, že v ňom nájdeš odpoveď, inšpiráciu a kroky, ktoré treba začať robiť. 

Základná harmónia, ktorá musí nastať je medzi príjmom a výdajom. A to v prípade uvedenia toho, čo vieme do praxe je v tom, koľko PRIJÍMAM informácií a poznania a koľko z toho POUŽÍVAM a realizujem. 

Ak táto rovnica rovnováhy nie je v harmónii, tak nastane disharmónia a výsledkom pri priveľkom príjme je to, že nevieme, kde začať, nevieme sa vyznať v tom množstve informácií, sme z toho unevené a frustrované. 

Ak sa disharmónia vytvorí s nadmerným používaním a realizovaním bez toho, aby sme sa učili nové veci, môžeme sa dostať do slepej uličky, narastie nám ego, myslíme si, že všetko vieme a môžeme sa ľahko stratiť z našej cesty.

Toto sú dva extrémy. Celý život je o hľadaní rovnováhy, sme ako na hojdačke, len sa musíme naučiť správne v rovnováhe hojdať 🙂 

Pozývam ťa pozrieť si moje najnovšie video k téme Ako uviesť do praxe to, čo už viem. Verím, že v tebe podnieti nové myšlienky a rozhodneš sa konať. 

Teším sa na tvoje otázky a komenty, nechaj mi ich prosím nižšie pod článkom.  

Katarína Zacharová
[/av_textblock]
[/av_one_full]

[av_one_full first]
[av_video src=’https://www.youtube.com/watch?v=vGgHDf4hEqU’ format=’16-9′ width=’16’ height=’9′]
[/av_one_full]

[av_one_full first]
[av_comments_list]
[/av_one_full]

5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najobľúbenejšie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
Alica Slamková
7 years ago

Ahoj Katka
ďakujem za Tvoje krásne, inšpirujúce video, ku ktorému som sa dnes dostala. Pretože neverím na náhody, viem, že to bola odpoveď pre mňa (zhora) na otázku, ktorú som si len nedávno postavila – čo s tými všetkými informáciami, ktoré už dlho získavam z kníh o osobnom rozvoji? Teraz už viem, že tieto informácie musím aplikovať do života po krokoch (pohároch). Ďakujem ešte raz a želám veľa úspechov v Tvojej nádhernej práci (ďakujem za stretnutie, ktoré si mala v Nitre)
s pozdravom Alica Slamková

Katka
7 years ago

Milá Katka,
už roky čítam knihy a články o osobnom rozvoji…a stále čítam a čítam a to bude asi tá chyba. Dokonca mám niekedy až výčitky, že toho na tému osobného rozvoja nestíham čítať ešte viac :), prípadne si pozrieť všetky inšpirujúce videá, ktoré by som mohla. Až teraz som si naplno uvedomila, že pri tom množstve informácií ich proste nemám kedy všetky spracovať a ako hovoríš, uviesť aj do praxe, čo je najdôležitejšie.
Ďakujem za tvoje super (ako vždy pozitívne :)) video a vysvetlenie, po ktorom si skúsim dať na chvíľu pauzu a pokúsim sa najprv vypiť ten plný pohár vody 🙂

Marianna
7 years ago

Ahoj, Katka,
veľmi krásne prirovnanie k poháru s vodou. 🙂
Takto som to presne vnímala aj ja. Absolvovala som niekoľko školení, kde som stále počúvala frázu o poharí poloplnom a poloprázdnom. Priznám sa, nikdy som sa s tým nevedela stotožniť a prišlo mi to smiešne, ako sa všetci naučili tieto frázičky a nikto sa nad tým nezamyslel.
Ja som to vždy vnímala tak, že pohár vidím vždy prázdny, pretože len tak môžem načerpať a naplniť ho dostatkom informácií.
A vlastne pokračovanie toho je to, čo si teraz povedala ty…. že následne plný ho treba “vypiť”.
Ďakujem za to pokračovanie i poučenie Katka
Marianna

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x