Aký je podľa vás ideál krásnej ženy?

Každá z nás chce byť krásna. Myslím, že sa nemýlim. Ženy už od malého dievčatka túžia byť princeznami, kráľovnami, chcú byť očarujúce, zvodné … Čo to tá krása vlastne je? Ako ju má nastavenú naša súčasná spoločnosť? Dáte mi určite za pravdu, že v minulosti bol „vzor“ krásnej ženy iný ako teraz.
Najľahšie by bolo povedať, že ideálna žena má mať štíhlu postavu a miery 90-60-90. No nie je to celkom tak. To je len ten najpovrchnejší pohľad. V mladosti je to pre ženy o niečo ľahšie. Už samotná mladosť ich robí krásnymi. No ako si ju udržať aj neskôr?

Mnohé ženy sa o to snažia tými najkvalitnejšími, najdrahšími krémami. Bohatšie dokonca operačnými zákrokmi. No zabúdajú na to najdôležitejšie. Zabúdajú, no možno ani netušia, že vonkajší vzhľad odráža len naše vnútro. Dôležitejšie ako všetky krémy je to, čo máme vo vnútri. Naše vnútro sa skladá z dvoch častí.

Prvou je strava, ktorú dávame do tela. Tá potom tvorí základ buniek nášho tela. Priveľa mäsitej a mliečnej stravy robí zo ženy muža. Chémia v potravinách zase poškodzuje pečeň, čo sa prejaví na pokožke. Koža celého tela je úzko prepojená práve s pečeňou. Ak chceme mať krásnu pokožku, mali by sme sa polotovarom a všetkým umelým potravinám s rôznymi dochucovadlami vyhýbať. Medzi ne sa samozrejme počítajú, pre ženy tak „nevyhnutné“ sladkosti. Prečítali ste si niekedy ich zloženie? Ak budeme mať v tele tieto, pre nás nestráviteľné látky, rokmi sa to bude na našej pokožke prejavovať viac a viac. Na to by sme mali pamätať a ušetríme 2x. Prvýkrát, keď si nekúpime tie „jedy“ a po druhýkrát, keď si nebudeme musieť kúpiť špeciálny krém.

Kedysi, keď som sa „normálne“ ( nie normálne , ale ako väčšina) stravovala, začali sa mi na tvári robiť tmavé fľaky. Kupovala som si drahé krémy s vysokým UF faktorom, no nepomáhali. Z dovolenky pri mori som sa vždy vrátila s veľmi fľakatou tvárou. Potom prišla moja očista tela a zmena stravy. Fľaky samy od seba zmizli. A to som prestala používať akékoľvek krémy! Naposledy som sa pri mori natierala olivovým olejom lisovaným za studena, ktorý ma dostatočne ochránil.

Prečo už nepoužívam žiadnu kozmetiku? Zdá sa vám to neuveriteľné, ako mne pred pár rokmi? Kvôli zdravotným problémom som podstúpila 3-mesačnú očistnú kúru tela. Vynechala som z jedálneho lístka mliečne výrobky, bielu múku a biely cukor. Mäso som už predtým dlhšie nejedla. Začali sa mi diať zázraky. Začala som lepšie vyzerať. Moja pokožka bola čistejšia a jemnejšia. Moje telo zostávalo vnímavejšie. Dokonca mne, ktorá mala vždy jemné a riedke vlasy, sa zlepšila aj kvalita vlasov.

A to všetko sa začalo diať, keď som sa zriekla všetkej kozmetiky! Počas obdobia svojho liečenia som sa naučila, že naša koža – to sú naše druhé ústa. Môžem na ňu naniesť len to, čo je zdravé, to, čo môžem aj zjesť. Do obličiek a pečene sa to z pokožky dostane ešte rýchlejšie, ako keď to zjem! Zistila som, že v našich drogériách ťažko nájdete kozmetiku, ktorá by sa dala aj jesť. V každom výrobku, ktorý má dlhú trvácnosť, je aj ropa. Takže veľa žien nevedomky je aj ropu. Vedome by ste ropu asi nezjedli? A tie zakonzervované výťažky z bylín v kozmetike už asi veľký účinok nemajú? Keď som si toto všetko uvedomila, tak som si povedala : „Nikdy viac si to na svoje telo nenanesiem.“ A odvtedy mladnem a krásniem. Presvedčila som sa sama na sebe, že to, ako vyzerám, je dôsledok toho, čo zjem.

Druhou zložkou, ktorá sa odráža na našom vonkajšom vzhľade, je naša psychická pohoda. Aj ona prispieva k tomu, či sme krásne. Ak žena nie je spokojná sama so sebou, ak sa neprijíma, všetky drahé krémy, ideálna postava, dokonalý make-up sú zbytočné. Často počúvam z úst žien, ako vyjadrujú nespokojnosť s niektorou časťou svojho tela. Vravia samy sebe, že sú hlúpe a pod. Udržujú sa tým v nespokojnosti so svojím telom, so sebou. Už menej je počuť pochvalu na samu seba. Je načase s tým začať. Treba vidieť svoje pekné stránky a tešiť sa z nich. Vnútorná spokojnosť so sebou vytvorí vnútorné šťastie, ktoré sa odzrkadlí v tvári. Naše „zlé“ myšlienky sa tiež prejavia v tvári. Určite ste si aj vy všimli zamračených ľudí, ktorí majú „chmáry“ medzi obočím. Tí majú v sebe hnev. Z toho vyplýva, že tak ako pekné myšlienky založené na spokojnosti, aj „škodlivé“ myšlienky nespokojnosti sa zapisujú do tváre.

S tým, ako sa cítime, môžeme veľa urobiť. Ak si nevieme poradiť sami a chceme, určite nám príde do cesty človek, seminár či kniha, čo by nám s tým vedeli pomôcť. Dôležité je začať pozorovať svoje myšlienky a slová a následne z nich vyberať tie, ktoré nám prospievajú. Všímať si to krásne okolo seba a tešiť sa z toho. Veď teraz je okolo nás tej jarnej krásy naozaj veľa. Vychutnávajme si ju a ona prenikne až do nášho vnútra a skrášli ho.

Zamýšľate sa nad zložením kozmetických prípravkov?

Myslíte si, že strava a psychika má vplyv na ženskú krásu?

Je podľa vás dôležité, aby žena mala rada samu seba?

Jana Strihová pre RealWoman

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x