Áno, láska je liekom na všetko

Každý deň sa stretávame s rôznymi situáciami, ktoré v nás vyvolávajú lásku alebo nás od nej vzďaľujú. Pracovný stres, vyčerpanie a stereotyp nás zanechávajú akýmisi chladnými. ,,Musím urobiť toto, potom to a nakoniec ísť ešte tam..” Tvár zostáva zamračená a nálada na bode mrazu. Keď do toho príde ešte nejaká nemilá udalosť, tak do popredia vystúpi hnev. Lenže to už sa dostávame do začarovaného kruhu. Hnev vyvolá ďalšie kolo negatív a úsmev je v nedohľadne. Ako tento bludný kruh zastaviť? Skúste lásku – je skutočne všeliek.

V partnerstve sa občas stretávame s napätými situáciami, keď ani jeden z partnerov nemá náladu a občas aj zahrmí. Jedno je však isté, keď pridávate polienko do ohňa, tak ho tým iba živíte a oheň je zrazu nezvládnuteľný. Treba zvoliť inú taktiku. Na rozzúrenú ,,šelmu’’ je lepšie ísť s láskou. Čo tak skúsiť vetu: Aj tak ťa ľúbim. Alebo: Spolu všetko zvládneme, veď si moja láska. A potom už len sledovať, aké zázraky sa udejú. ,,Šelma“ zrazu nemá slov. Záchvat hnevu sa akoby vyparí a doma je zase harmónia a pohoda.

Tak ako dospelí, aj deti sa občas dokážu riadne rozčertiť. Vymýšľajú veci, ktoré sa dospelým nepáčia a naschvál skúšajú, koľko rodičia unesú. Občas idú až na hranu. Keď sa im niečo zakáže, dokážu byť niekedy veľmi trucovité. Tak ako aj my dospelí. Ale čo v takej situácii? Niekedy je ozaj veľmi ťažké sa ovládať, ale bitka či krik veľakrát prinesú iba ďalší krik a vystupňovanie situácie. Na deti treba ísť s láskou. Láska je najsilnejšia zbraň. Keď malému nahnevanému huncútikovi poviete, že ho veľmi ľúbite a že mu viac pristane úsmev na tvári, sledujte, čo sa bude diať. Zrazu akoby nemal zbraň. Porazili ste jeho hnev láskou. A tak bude následne konať aj dieťa. Keď sa budete hnevať vy, príde za vami a povie: ,,Mami, buď na mňa milá, veď ja ťa ľúbim.”

Podobné platí aj pri každodenných povinnostiach: práca, nákupy, pošta, úrady… Nie je nič nezvyčajné stretnúť v obchode alebo za priehradkou na úrade nie príliš dobre naladenú dámu či pána. Ak vás pozdraví, je to akoby zázrak. Ale nezúfajte, už poznáte tajomstvo. Skúste naňho úsmev a niečo povzbudivé. Pochváľte jeho košeľu, poďakujte mu za pomoc alebo ho upozornite na krásne kvety kvitnúce pred budovou. Možno sa stanú zázraky :).

Určite sa aj vám prihodilo, ako sa na vás na ulici niekto iba tak sám od seba usmial. Pamätáte si, ako vás to nesmierne potešilo? No mňa veľmi :). Alebo keď sa niekto len tak usmieval v autobuse. Možno vyzeral ako blázon, ale dobrou náladou nakazil určite aj ostatných

spolucestujúcich.

Keď je niekto z našich blízkych chorý, taktiež potrebuje veľa lásky. Sami to tak cítime, preto im pomáhame a snažíme sa im v ubolených chvíľach dodať energiu. Láska a pohoda sú vtedy najväčšími pomocníkmi a urýchľovačmi prirodzeného uzdravenia.

A aká je vaša voľba? Žeby láska? Vždy, keď príde príležitosť a treba sa rozhodnúť, je lepšie zvoliť lásku. Veľa vecí sa tak rýchlejšie vyrieši a prestanete mať pocit, aké je všetko zložité. Často si za negatívne udalosti môžeme sami, našou tvrdohlavosťou. Láska je tá správna voľba, prináša harmóniu a mier. Znie to tak jednoducho, ale ono to skutočne jednoduché aj je. Blíži sa máj, lásky čas, tak podporme aj tento krásny kvitnúci mesiac spoločne. Začnime náš deň láskyplným úsmevom a svet bude odrazu krajší :).

Zuzana Jančoková pre RealWoman

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
Peter
10 years ago

Zdravim Zuzana,

…vsimli ste si, ze ste v clanku o laske pouzili vyse 500 slov? Pisete o laske, ale preco tolko slov o nej? Nestacilo by vyjadrit to, co chcete len jednou vetou? Preco tolko tlachania okolo podstaty?

…vsimli ste si, ze knihy – motivacna litertarura, ezoterika… mavaju 100, 200, 300… stran. To je naozaj potreba tolkych stran a tolkych slov na vyjadrenie zakladnej myslienky, pointy celej knihy?

Peter

Janka Chmelikova
10 years ago
Odpovedať  Peter

Nie celkom s Vami súhlasím. O láske hovoriť nikdy nie je dosť. Veď v živote často krát zažívame veľa negatívného a keď len pár ľuďom, po prečítaní tohoto článku, vyvolá úsmev na tvári, alebo sa nad tým zamyslí a možno na budúce bude príjemnejší k svojmu okoliu, prečo nie?
Jana

Zuzana Jancokova
10 years ago

Jozefina, aj ja by som sa Vam chcela podakovat za krasny koment, velmi ma potesil. Prajem Vam vela usmevov a lasky!

10 years ago

Chcem sa poďakovať za tento krásny článok, ktorý mi pripomenul, ako málo stačí, aby bol pre mňa deň krajší – znovu sa usmievať. Možno moja bolesť, možno sklamanie, možno…. Tak by som mohla pokračovať, ale teraz viem, že sa to dá i keď nás niečo trápi. Byť milým, usmievavým a rozdávať lásku je poslaním každej duše. Len mi na to tak často zabúdame.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x