Byť krásnou je jednoduchšie, než si myslíme

Páčiť sa sebe samej i ostatným je asi túžbou každej z nás. Mnohé ženy sú kvôli dosiahnutiu vytúženého vzhľadu ochotné podstúpiť čokoľvek a nezastavia sa, kým nie sú maximálne spokojné. Budú však niekedy spokojné? Byť krásnou je pritom tak jednoduché! Nevyžaduje si to bolestivé zákroky, radikálne zmeny vizáže, ani drahé kúsky z dielní módnych dizajnérskych značiek. Skutočná krása sa skrýva niekde celkom inde.

Poznám množstvo ľudí, ktorí si potrpia na obliekanie podľa najnovších módnych trendov, nosenie štýlových kúskov oblečenia či šperkov a na starostlivé pestovanie svojho vzhľadu. Na tom nie je nič zlé, je v tom však jeden háčik – snažia sa krásne vyzerať, hoci sa často tak vôbec necítia. A vtedy trendy, ani dokonalá vizáž neurobia zázraky.

Skutočná krása je v každej z nás

Plný šatník krásnych šiat a nasledovanie módnych trendov nie sú, bohužiaľ, zárukou dokonalého vzhľadu. Ten totiž nie je iba o veciach, ale vo veľkej miere aj o našom vyžarovaní a o tom, ako sa cítime a samy na seba pozeráme. A v tom je skryté celé tajomstvo!

To, čo si samy o sebe myslíme, ovplyvňuje všetko ostatné v našom živote. Náš vnútorný obraz o sebe diktuje naše správame, vzťahy s ostatnými ľuďmi, spôsob obliekania, výšku sebavedomia a aj celkovú spokojnosť v živote.

Pestovanie a práca na našom vnútornom obraze je tá časť nášho Ja, na ktorej najviac záleží, keďže sa odráža nielen na tom, ako vyzeráme, ale aj ako sa cítime, správame a čo navonok vyžarujeme. Napriek tomu ho často zanedbávame a do popredia kladieme náš odraz v zrkadle.

Nič však neočarí viac, ako zdravo sebavedomá žena, ktorá žiari a váži si samú seba pre to, kým je. Nesnaží sa byť klonom niekoho iného, ale je sama sebou a s hrdosťou prejavuje to, čo ju robí výnimočnou. Vie, čo jej pristane a v čom vyniká jej prirodzená krása. Zovňajšok využíva na prejavenie svojej osobnosti, z trendov si starostlivo vyberá a prostredníctvom oblečenia vyjadruje to, kým je, aké sú jej hodnoty, záujmy, životný štýl, ale aj to, ako sa ostatní k nej majú správať.

Chcete vedieť, ako na to?

Na stránkach RealWoman sa s vami budem postupne deliť o tipy, triky a tajomstvá, ktoré vám môžu pomôcť takou ženou sa stať. Teším sa na vás už čoskoro a lúčim sa s odkazom : Tú skutočnú krásu nosíme každá v sebe!

Už teraz si môžete však vypočuť môj rozhovor v Slovenskom rozhlase alebo dnes večer 9. januára pozrieť na TV TA3 reláciu Daniely Piršelovej – BIZNIS, v ktorej som hosťom, http://www.ta3.com/live.html.

Rozhovor v Slovenskom rozhlase:

Dagmar Gabulová, Style kouč, pre RealWoman