Láska očami mužov. Nielen na Valentína.

Dnes je 14. február, deň zamilovaných a my sme premýšľali, čo by sme vám o láske napísali. My ženy sme totiž tie, ktoré o nej snívajú, čítajú, pozerajú zamilované filmy a veľmi radi a veľa o nej rozprávajú. Ako však lásku vnímajú muži a čo pre nich znamená? Členky našho redakčného tímu vyspovedali mužov vo svojom okolí a tu máte ich odpovede . Veľmi milo nás prekvapilo, koľko emócii a nádherných myšlienok v sebe muži skrývajú. Niekedy sa asi stačí len spýtať..

ČO PRE TEBA ZNAMENÁ LÁSKA?

Láska je najsilnejšia energia, ktorá robí svet nádherným, kde je miesto pre každého. Láska nepozná logiku, láska je najviac.

Tadeáš, 29 rokov

Láska si ty, mama. A je všade tam, kde sa majú ľudia radi.

Krištof, 7 rokov

Láska – u mňa sa to vyvíja s vekom. V mladosti som si myslel, že je to vášeň, extáza. Dnes to je skôr súzvuk – zdieľanie spoločných hodnôt, tolerancia, úcta a hlavne byť spolu v časoch dobrých aj zlých.

Marián, 43 rokov

Lásku vnímam ako súdržnosť dvoch ľudí, ktorí sa navzájom v živote dopĺňajú. Ak človek zažije skutočnú lásku, je to niečo, čo je omnoho silnejšie ako vy a dokáže vás zmeniť. Dúfajme, že iba k lepšiemu 🙂

Marek, 17 rokov

Láska je podľa mňa súhra dvoch ľudí v duchovnom aj telesnom smere. V láske nesmie byť súťaživosť, nesmie v nej byt víťaz, nesmie v nej byť nadradenosť. Partneri musia byt rovnocenní, musia vedieť, čo očakáva druhá strana.

Heťo, 37 rokov

Láska je krásna a neopísateľná a všetci, čo ľúbia, sú krásni (lásku im vidieť v očiach). Bez lásky je v živote prázdno, ale to prázdno si vedia uvedomiť iba tí, ktorí ľúbili.

Štefan, 39 rokov

Láska pre mňa znamená veľa. Keď je človek „zaláskovaný“, je šťastný a prežíva krásne životné obdobie. Láska má však veľa podôb, môže to byť láska k partnerovi, rodine, či k športu, ja si ju ale jednoznačne spájam so šťastím a harmóniou. Každý človek potrebuje k životu lásku a ak ju má, stáva sa lepším človekom.

Martin, 25 rokov

Láska je dar a je jediný zmysel celého nášho bytia. Každý ju môže zažiť, ale je len na danom človeku, či ju bude nasledovať.

Tomáš, 33 rokov

Láska je prechodný stav mysle, kedy sa zlo obracia na dobro.

Vladimír  41 rokov

Láska… Keď cítim, že nie som sám… láska –odoberiem z nej priateľstvo, toleranciu, pochopenie, očakávania, sny, závislosti, starosti, radosť, obavy, dotyky, úsmevy…  Takže láska je kokteil namiešaný z toľkých ingrediencií, že z neho musí byť každý opitý alebo aspoň omámený. A ako má každý kokteil inú chuť, tak aj každá láska je iná. Tento kokteil je silne návykový !!! Mám pocit, že som o láske len začal premýšľať… takže jednou vetou to určite nepôjde….

Marián, 49 rokov

Láska znamená- rodina

Samko, 7 rokov

Láska oslobodzuje a dáva. Láska je pre mňa obrovskou silou, ktorá mi pomáha byť lepším, pretože keď milujem, prajem si byť lepší, než som, a tak dokážem prekonávať sám seba. Takže láska je najvyššia jednota, sila, s ktorou zvládnem každú skúšku v živote.

Tomáš, 28 rokov

Láska je tajomstvo, ak si ho chrániš, trvá večne! Je však umenie vnášať do nej každodenný pokoj, toleranciu, vášeň a niekedy aj rozum! Nesmieš však do nej vkladať logiku, pretože už to nie je láska, ale vypočítavosť!!!!!!!!!!

Štefan, 62 rokov

Láska – „pravá” a dokonalá, esencia pre moje  telo i dušu. Jedinečný pocit, ktorý mi  dáva silu, nádej a  krídla… Želám vám veľa týchto pocitov

Peter, 38 rokov

Láska dáva zmysel môjmu životu, je pre mňa radosťou, šťastím a motiváciou.

Denis, 20 rokov 

Mužova myseľ je sexuálna, to znamená, že láska je sexuálneho charakteru u muža.
Ide tu o transformáciu tejto myšlienkovej sexuality na lásku, ktorú muž potrebuje.
Momentálne je mužova “láska” deštruktívna a ničivá.Po transformácií bude láskou obohacovať seba a okolie, láska bude tvorivá a nápomocná.

Jozef, 39 rokov

Keď sa ráno zobudím a milovaný človek nie je pri mne, ťažko sa mi dýcha. Láska je ako poézia, len ju treba vedieť nájsť.

Jaro, 40 rokov

Láska bola v kostole a išla sa pozrieť, kde sa narodil Ježiško.

Fedor 2.5 roka

 

Láska je cesta… Nikto nevie, kde začína, kde čaká, kde koho postretne… A nikto nevie, ako a kedy skončí… Cesta od lásky mileneckej, čarovnej reakcie chémie nášho mozgu a vášne našich sŕdc, až po hlbokú a nekonečne úctivú lásku dvoch ľudí až na úplnú hranicu bytia, pred poslednou cestou duše milovanej osoby do svetla… Mnohí z nás sa na tej ceste postrácajú, zakopnú, zablúdia. Našťastie máme aj veľa príkladov, že sa oplatí kráčať ďalej. V živote sa nepočíta, koľkokrát sme zakopli a spadli, ale koľkokrát sme dokázali vstať a pokračovať ďalej… Prajem všetkým šťastné cesty!

Ľubomír, 40 rokov

Želáme vám veľa lásky a nielen v tento krásny deň

Lucia Stašková a RealWoman tím

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x