Nahliadni do myslenia, spirituality a biznisu britského milionára

Vitaj, volám sa Sukhi Wahiwala a som rád,  je mi cťou byť pozvaný Katarínou Zacharovou na večerné podujatie 24. októbra ako hlavný spíker.

Predtým, ako sa Ti stručne predstavím a podelím sa s Tebou o myslenie, spiritualitu a o biznis milionára, by som Ťa rád ocenil za vyplnenie online testu Myslíš ako milionár, ktorého výsledky ti boli poslané na email.

Vidíš, že spôsob, akým myslíme, je rozhodujúci pre všetko, čo robíme. Rád sa s Tebou podelím o jeden kľúčový poznatok, a tým je sila JEDNOTNOSTI MYŠLIENKY. Vysvetlím Ti to na vlastnom príklade, všimol som si, že najlepšie výsledky som dosiahol najmä v biznise, keď som mal jednotnú víziu a sústredil som sa na jednu úlohu alebo aktivitu, na ktorej som pracoval. Veľakrát som si to všimol aj na svojich klientoch a iných podnikateľoch, keď sa sústredili na niekoľko prúdov myšlienok. Mohli síce dosiahnuť výsledky, ale často sa dostavovali pomaly a nedosahovali úroveň tých, ktorí mali jasnú ucelenú myšlienku a víziu.

Možno sa pýtaš, kto je Sukhi Wahiwala.

Som syn, manžel a HRDÝ otec 4 krásnych detí. Mám tú česť byť medzinárodným spíkrom, koučom, laureátom ceny Biznis mentor roka Veľkej Británie. Pracoval som v rôznych odvetviach, ako napríklad: maloobchod, priemyselná výroba a reality, nevynímajúc internetový biznis a stal som sa odborníkom na „ozdravovanie podnikov”. Vo veku 21 rokov som bol milionárom, a v dvadsiatich piatich som bol už multimilionárom. Veľa z tohto úspechu pripisujem podpornému mechanizmu okolo mňa, teda mojej rodine a obchodným partnerom, plus dvom dôležitým mentorom. Menovite môjmu otcovi a mojej matke. Bez ich rád, skúseností a pracovnej morálky by som nedosiahol všetko, čo sa mi podarilo a nebol by som tým, kým som. Umožnilo mi to podeliť sa a odovzdávať to, čo som získal formou dobrovoľníckej práce a charitatívnymi aktivitami.

Vyplnil/a si spomínaný test, verím, že Ti ponúkol niekoľko nových ideí na zamyslenie. Rád by som ich niekoľko pridal a podrobnejšie ich vysvetlil na  spoločnom večernom podujatí.

Spiritualita je pre mňa veľmi dôležitá, hlavne po mojom zážitku blízko smrti v roku 2006. Práve vtedy sa naozaj prebudilo moje vnútorné duchovno. Bolo vo mne vždy prítomné, ale nebol som na to naladený alebo som si to neuvedomoval tak, ako teraz. Vtedy som to volal inštinkt.

Pýtam sa teda, ako si naladený/á na svoju vnútornú intuíciu?
Ako milionár alebo možno budúci milionár, aký je Tvoj vzťah k peniazom? 
Máš ich dosť? Rešpektuješ ich alebo sa ich bojíš? 

Ja osobne s narábam s peniazmi tak pravidelne, ako sa dá. Možno veríš, že spiritualita a peniaze nemôžu koexistovať. Na chvíľu o tom popremýšľaj…   Ja verím, že prepojenie medzi nimi je veľmi dôležité. Taktiež verím, že je tu dostatok bohatstva pre všetkých a čaká len na to, aby sme si ho privolali. Toto moje poznanie pravdepodobne pramení v tvrdení môjho otca, že:

„Všetky ľudské bytosti majú právo mať peniaze a zároveň majú povinnosť tvoriť nimi zmenu k lepšiemu.“

Ďalší kľúčový poznatok, ktorý je dobré si zapamätať, je:

Ak chceš pomôcť iným, najskôr musíš pomôcť sebe a svojim najbližším.

Ostatným pomôžeš z nadbytku. Mám pre Teba ďalšiu otázku: Máme dávať minimálne 10% nášho príjmu iným? Pravdepodobne vieš, aká by bola moja odpoveď. Áno, ak sa pre to rozhodneš, a za predpokladu, že dávaš z „nadbytkového príjmu“.   Vráťme sa späť k spôsobu myslenia a peniazom.

Čo sú peniaze?

Vyber si bankovku, euro alebo nejakú inú menu, najväčšiu, akú nájdeš. Drž ju, precíť ju, pozeraj sa na ňu a dôkladne ju preštuduj. Čo to je? Možno vidíš alebo cítiš kus cenného papiera, možno ju vidíš čisto ako prostriedok výmeny, objekt, za ktorý sa dajú získať produkty alebo služby. Ale čo ak sa Ťa opýtam, z čoho je vyrobená. Vtedy získava iný význam. Je vyrobená z papiera, kvôli bezpečnosti sú na nej samozrejme pridané rôzne ochranné znaky. Ale v podstate je vyrobená z papiera. Odkiaľ pochádza papier a kde sú jeho korene? Možno napovedám až priveľmi. Áno, pochádza zo stromov. A čo pomáha stromom rásť? Je to voda a slnečné svetlo. Teraz už vidíš, kam tým mierim? Ak hovoríme o tom, ako rozmýšľajú milionári, väčšina z nich verí, že môžu vytvoriť svoje bohatstvo, lebo je ho dostatok pre všetkých. Je to zdroj a komodita, ktorú treba využívať.

Duchovná časť môjho Ja tiež vidí svoju hojnosť, keďže voda a slnečné svetlo sa podieľali na vytvorení a klíčení semien, z ktorých vyrástli stromy. Peniaze sú teda vo svojej podstate energia a voda. Takpovediac elementy hojnosti, ale to už je téma sama o sebe.

Teraz možno vnímaš peniaze a ich hojnosť inak. Aké máš teraz zámery na ich využitie?  Mám systém, ktorý sa od toho odvíja, a ja oň s tebou podelím na našom večernom stretnutí.

Máš jasné myšlienky o tom, ako míňaš? Myslíš stále na návratnosť svojich investícií? 

Ak si  uvedomuješ svoje zámery pri míňaní, môže Ti to ušetriť tisíce…

Netvrdím, že všetci milionári rozmýšľajú takto, ani nevravím, že takto musíš rozmýšľať Ty. Snažím sa povedať, aby si bol/a viac vedomý/á všetkého okolo Teba. Niekedy sa nepozeráme pozorne alebo si  neuvedomujeme to, čo sa nám pozerá do tváre.

Zaostri teda svoje zmysly, buď tým, kým si a nauč sa rozpoznávať príležitosti, ktoré sú všade navôkol a čakajú len na to, kedy ich privoláme.

p

Ak aj ty chceš myslieť a žiť ako milionár, uvidíme sa 24. októbra v Bratislave >>

Neustále napreduj,

Sukhi Wahiwala

p
p
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x