Naučte sa pracovať s vlastnou energiou

Všetko okolo nás je energia. Celý vesmír je založený na energii, či už ide o Zem, hmotu, svetlo, zvuk, myšlienku, alebo o pocit. Vo vesmíre panuje dokonalá harmónia a my by sme sa mali na ňu naladiť a žiť v súlade s rytmom vesmíru. Ak to dokážeme, môžeme žiť šťastne, spokojne a zdravo. Aj myšlienky sú energie, ktoré majú vplyv na zdravotný stav nášho tela. Sme tým, ako myslíme. Pozitívne myšlienky nás udržujú pri zdraví a negatívne nám môžu spôsobiť rôzne druhy ochorení. Preto je veľmi dôležité, aby sme si začali uvedomovať, že myšlienky ovplyvňujú náš život a my máme možnosť voľby, ako pristúpime k našim životným lekciám a predovšetkým ku každodennej realite života.

Energetickým cvičeniam som sa začala venovať približne pred tromi rokmi. Energetické cvičenie je práca s vlastnou energiou. Myšlienky a emócie spolu súvisia, keďže myšlienka je energia a emócia je myšlienka v pohybe. V angličtine to dáva ešte väčší zmysel, lebo slovo emócia je po anglicky emotion, e pre energy ako energia a motion po slovensky znamená pohyb. Ak hovoríme o práci s energiou, zahŕňa to aj prácu s energiou v pohybe, teda naše emócie, ktoré sú pre nás častokrát najväčšou výzvou.

Dnes už viem, že som na správnej ceste. Kedysi mi moje emócie spôsobovali obrovské výkyvy a stali sa niekedy doslova nezvládnuteľnými. Vedeli ma úplne vyviesť z miery, rozladiť moju pohodu a ja som sa v nich zvykla utápať aj niekoľko dní. Teraz viem, že emócie nemusia riadiť môj život, ale ja sama ich dokážem usmerňovať.

Ak nedokážete ovládať svoje emócie, váš život je pod ich kontrolou

Cvičenia a techniky, ktoré som objavila, prípadne sa naučila, mi pomáhajú vedome zvládať moje emócie a dostať sa naspäť do normálu a harmónie oveľa rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Už sa príliš dlho netrápim a nesužujem vecami a situáciami, pretože niektoré, ako som zistila, vôbec netreba riešiť, len ich treba prijať. Čím skôr ich prijmeme, tým skôr s nimi prestaneme bojovať a môžeme sa rýchlejšie rozvíjať a liečiť, lebo sa zbavujeme negatívnych emócií. Všetky tieto situácie sa nedejú bezdôvodne, všetky nás posúvajú smerom dopredu. Našťastie si vieme pomôcť aj sami, ak si osvojíme niektoré techniky, cvičenia a návyky, ktoré nám pomôžu udržať sa v kondícii, v dobrej nálade, zdravé a v životnej sile.

Vďaka energetickým cvičeniam som začala dokonca postupne zisťovať, kto som a jasnejšie vidieť svoju cestu, ako dosiahnuť to, čo v skutočnosti chcem. Stala som sa šťastnejšou a spokojnejšou. Situácie, ktoré sa vo vašom okolí stanú, sa vás už nedotknú tak intenzívne ako predtým, lebo ich budete prijímať oveľa pokojnejšie a s pochopením. Dnešná doba prináša oveľa viac stresu a napätia ako kedykoľvek predtým. Rok 2012 je rokom transformačným a plným zmien pre každého z nás. Núti nás zamyslieť sa nad hodnotami a učí nás pokore a trpezlivosti. Predstavte si, že by ste týmto obdobím mohli prejsť oveľa jednoduchšie. Odrazilo by sa to v tom, že budete žiť v harmónii s ľuďmi vo vašom okolí, budete prežívať viac lásky a radosti s rodinou a priateľmi, jednoducho budete viac vyrovnanejší.

Ak si uvedomíme, že naša myseľ sa vždy zameriava na to, čo sa stalo v minulosti alebo na to, čo sa odohrá v budúcnosti. Ak si premietneme film z minulosti, väčšinou sú to myšlienky, ktoré sa dotýkajú pocitu viny, príp. ľútosti. Začneme rozmýšľať o tom, čo sme mali alebo nemali urobiť. Myšlienky na budúcnosť sa zase týkajú projekcií a plánov, ktoré chceme alebo si želáme urobiť. Nezabúdajme na to, že ak je naša myseľ v minulosti alebo v budúcnosti, nežijeme v prítomnosti. Minulosť a budúcnosť nie je realita! Neustály návrat do minulosti alebo „chorobné“ plánovanie budúcnosti je zdroj stresu a chorôb. Ak si začnete uvedomovať negatívnosť prítomnosti, môžete s tým niečo urobiť, pretože žijete v prítomnosti a máte možnosť voľby a zmeny!

Určite každý z vás zažil niečo nevysvetliteľné, čo vás donútilo zastaviť sa a spýtať sa: „Čo to bolo? Bolo to nejaké znamenie?” Niektorí z nás dokonca cítia a vnímajú tú neviditeľnú silu a signály okolo nás.

Zažili ste už niekedy pocit neuveriteľného spojenia s druhým človekom? Cítili ste sa úplne bezpečne a pohodlne, ako by ste toho človeka poznali celý život? Tá energia medzi vami jednoducho prebleskne a cítite jej úžasnú silu a hĺbku.

Energia je kľúčom k našej vzájomnej existencii. Mnohí z nás v živote nedosiahli, čo chceli len preto, že nemali dostatok energie. Pochopenie práce s energiou je zásadné, ak sa chcete dať na cestu uzdravenia. Zdravotný stav je totiž odrazom vášho životného štýlu. Existuje niekoľko tipov, ako si môžete svoju energiu udržať alebo ju získať. Vaše energie budú oveľa silnejšie a vitálnejšie, ak budete: pravidelne cvičiť, skutočne odpočívať a vedieť „vypnúť“, meditovať a venovať sa pozitívnym afirmáciám, prechádzať sa na čerstvom vzduchu, jesť ľahkú a zdravú stravu, vyvarovať sa toxínom v strave a nápojoch, pozitívne myslieť a žiť v prítomnosti.

Tipy, ako si udržiavať pozitívnu energiu vo svojom priestore

Vedeli ste, že kvety podporujú tok pozitívnej energie, skrášľujú naše domovy či kancelárie? Každý kvet ma však rôznu energiu a vplyv na naše prostredie a zmysly. Rastliny v kvetináčoch a čerstvé rezané kvety sú najideálnejšie. Neváhajte si k nim každého ráno, ale ja počas dňa, privoňať a nadýchnuť sa pozitívnej energie. Dávajte si pozor na zvädnuté kvety, pretože tvoria negatívnu energiu okolo vás a sú určitým výsledkom vašej energie, ktorú ste šírili. Pokiaľ máte v dome umelé kvety, udržiavajte ich čisté, bez prachu, inak sa na nich bude usadzovať negatívna energia. Sušené kvety sa vôbec neodporúčajú. Odporúčané sú živé a čo najpestrejšie, poteší to vašu dušu i okolie.

Máte pred dverami zavesenú zvonkohru? Ak nie, odporúčam, aby ste si ju zohnali, pretože jej tóny dokážu šíriť šťastie a harmóniu v okolí vášho príbytku a prenikajú až do vášho domu. Umiestnite si ju pred dverami alebo vo vstupnej hale. Jej zvuk rozptyľuje energiu a zmierňuje škodlivé vonkajšie vplyvy.

Bude sa vám oveľa ľahšie pracovať a budete mať nové nápady, ak napr. vyčistíte poštu vo svojom PC alebo notebooku, vytriedite staré a dlhodobo nepoužívané veci, papiere a šatstvo. Skôr, ako sa začnete venovať novým veciam, mali by ste dokončiť tie staré. Urobte si jasno v tom, čo chcete a začne sa vám lepšie dariť vo všetkých oblastiach, či už v pracovnej, alebo osobnej. Jasná predstava a rozhodnutie vás najrýchlejšie dostanú k vašim cieľom.

Rodinné cvičenie, ktoré som sa naučila a pomáha mi spracovávať moje emócie, je užitočné, ak situácia doma hustne, najčastejšie po hádke. Toto cvičenie vám vyčarí úsmev na tvári a užijete si zábavu, obľúbia si ho najmä vaše deti :). Všetci si ľahnite na podlahu do kruhu tak, aby každý mal hlavu na bruchu toho vedľa vás. Jeden z vás začne tým, že 3x nahlas vysloví či zakričí: „Ha, Ha, Ha!“. Potom nasleduje ďalší atď. dookola. Keď vám hlava poskakuje na bruchu iného, chvíľku trvá, než sa z pokrikov stáva prirodzený smiech :).

Všetko sa vyvíja a nemá koniec, pretože vo vesmíre sa jedna vec transformuje do druhej a energia je prúd, ktorý prechádza z jedného miesta na druhé. Ak prijmete veci také, aké sú a nesnažíte sa zmeniť to, čo sa zmeniť nedá, ale sa zameriate na spoznanie seba samého a na svoje vlastné túžby, ktoré pramenia priamo z vášho srdca, budete žiť šťastnejšie. Uvedomte si, akú máte silu sami v sebe, ak dokážete pracovať s touto energiou. Chod našej energie závisí od nášho vedomia, ktoré my sami môžeme zastaviť a preprogramovať tým správnym smerom, keď si uvedomíme, že sme strojcami a tvorcami života, nielen jeho pozorovateľmi. Najsilnejšia zo všetkých energií je energia lásky, ktorú by sme mali precítiť v jej pravej najhlbšej podstate.

To všetko v nás potrebujeme jednoducho znovu prebudiť a naučiť sa to praktizovať v bežnom živote, aby sme mohli žiť život bez obáv a strachu, v radosti, láske, harmónii a v spokojnosti :).

Miriam Letášiová pre RealWoman

Preto vás pozývam, aby ste sa o tom dozvedeli viac a vyskúšali si prácu s energiami. Viac info nájdete tu

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
10 years ago

Ewka ĎAKUJEM za koment 🙂 Veľmi ma potešil, som rada, že sa článok páči 🙂 Ewka, želám všetko dobré a nech sa darí! Miriam

Ewka
10 years ago

Ďakujem!
Stručné, jasné, výstižné ale oto srdečnejšie!
Úžasný článok. Otvoril mi oči, a dokázal to, že sa viem pozrieť na veci inak 🙂
Ďakujem Mirka ešte raz 🙂

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x