Poslaním RealWoman organizácie je transformovať svet prostredníctvom ženského potenciálu.

Naše hlavné princípy a spôsoby, ako to chceme dosiahnuť:

LOVE

Naše hlavné princípy a spôsoby, ako to chceme dosiahnuť:

love Reprezentovať, šíriť a deliť sa o láskavosť, dobro, odpustenie, pochopenie so všetkými naokolo a vo všetkom, čo žena robí. Láska je základnou esenciou ženy a jej ženskosti.

CREATE

create Aktívne tvoriť svoj život, mať ho pevne vo svojich rukách a prebrať za seba zodpovednosť. Tvoriť v harmonickej spolupráci s mužmi, ženami a deťmi. Žena je od prírody tvor tvorivý, iniciátor zmeny a niečoho nového. Žena tvorí už tým, že dáva nový život niekomu inému.

INSPIRE

Red-Haired Woman Laughing Inšpirovať iných svojim vlastným životom, činmi a svojou odvahou, láskavosťou či jedinečnosťou. Podeliť sa o inšpiráciu s ostatnými ľuďmi. Žena je inšpiráciou, keď vie, kým je a je autentická.

REACH YOUR POTENTIAL

reach your potential Láskavosť, tvorivosť a inšpirácia ženy je jej nástroj na naplnenie jej potenciálu, z čoho vyplýva aj úloha ženy v našej spoločnosti: tvoriť, formovať, dávať lásku a inšpirovať svoje okolie k lepšiemu a krajšiemu životu.

REALWOMAN ZÁMER

realwoman zamerŽenský potenciál v tomto kontexte chápeme komplexnejšie. Predstavuje veľkosť a neobmedzenú kapacitu každej ženy: ľúbiť, šíriť láskavosť, dobro a pochopenie, aktivovať svoje talenty a schopnosti v prospech jej komunity, objaviť jej jedinečnosť, tvoriť život a mať zaň zodpovednosť, byť v harmónii so svojim telom, s inými ľuďmi a so životom samým. Hlavným zámerom RealWoman je vybudovať nadnárodnú platformu, ktorá bude ženám pomáhať:

  • aktivovať a využívať ich skutočný potenciál nielen pre sebarealizáciu, dobro svojej rodiny, ale aj širšej spoločnosti,
  • podporiť ženy v prebudení ich autentickosti, v celoživotnom osobnom rozvoji a vzdelávaní,
  • vytvoriť kvalitný, naplnený, harmonický a šťastný život pre ženu, jej rodinu a komunitu

Skutočná žena podľa RealWoman je sama sebou, milujúca a inšpirujúca žena, ktorá realizuje svoje sny a tvorí pridanú hodnotu. Funguje na vrchole svojho potenciálu, naplno využíva a rozvíja svoje talenty, nasleduje svoje vášne a poslanie, a tým zlepšuje svoj osobný a rodinný život a pozitívne vplýva na ľudí v jej blízkom okolí, ale aj vo svete. Vízia RealWoman organizácie a jej aktivít je vytvoriť a implementovať tento model organizácie aj v ďalších krajinách zo zameraním na potreby žien v tej konkrétnej krajine. A následne RealWoman organizácie v rôznych krajinách nadnárodne prepojiť, aby si mohli navzájom pomáhať, podporovať svoje aktivity, zdieľať skúsenosti a riešenia a spoločne budovať silnú medzinárodnú platformu, ktorá bude ženám pomáhať napĺňať ich potenciál, šíriť ich hodnoty a pozitívne prispievať nielen lokálne k svojej spoločnosti, ale aj globálne svetu.

REALWOMAN PRÍBEH

katka zacharovaMilá RealWoman čitateľka, Ďakujeme za vašu návštevu na stránkach RealWoman. Nič sa nedeje náhodou a aj k RealWoman stránkam ste sa dostali z dôvodu vašej hlbokej túžby naplniť svoj potenciál, viesť šťastný a plnohodnotný život. Čítate tieto riadky, lebo sa zaujímate o svoj osobný rozvoj a chcete zlepšiť svoj život, vzťahy, kariéru či zdravie. Túžite po zmene k lepšiemu, ale možno len neviete, ako ju uskutočniť a hľadáte podporu, smerovanie či inšpiráciu. V tom prípade ste na správnom mieste, vitajte! Pravdepodobne vám mysľou prúdi množstvo otázok, na ktoré nemáte odpovede, snažíte sa lepšie porozumieť sama sebe, vášmu životu a iným ľuďom. Túžite mať viac lásky, cítiť sa šťastnejšia, žiť naplnený život a byť v harmónii sama so sebou. Mávate niekedy taký pocit v hĺbke vášho srdca, že život nie je iba to, čo vidíme alebo prežijeme, ale že je tam niečo oveľa väčšie, silnejšie, nepoznané, neviditeľné, a my to dokážeme iba cítiť? Niečo, čo sme veľmi dávno zabudli, ale intuitívne to poznáme a hľadáme k tomu cestu späť? Pravda. Projekt RealWoman som vytvorila s úprimným zámerom poskytnúť vám, všetkým ženám, podporu, smerovanie, porozumenie, odpovede a pomohla vám naplniť a využívať váš skutočný potenciál. A v neposlednom rade vás podporiť v uskutočnení zmeny k lepšiemu životu a vidieť, ako si plníte svoje sny.

 

Môj osobný príbeh vám predstaví príbeh RealWoman

Spomínam si na seba samu na začiatku roku 2008. Bola som stratená a nešťastná, hľadala som pomoc, pochopenie a hlavne smerovanie. Žila som na Slovensku, mala som priemernú prácu, veľa priateľov, ale žiadny romantický vzťah. Mala som veľa strachu, málo odpovedí na otázky o mojom živote a budúcnosti. Ale najhorší bol pocit, že môjmu životu chýba poslanie, vášeň a entuziazmus. Až na jeden plamienok nádeje, pocit, že v skutočnosti som niekto iný ako tá osoba, ktorú každé ráno vidím v zrkadle, že mám viac potenciálu, ako skutočne využívam. Bohužiaľ, realita to neodzrkadľovala, ja som sa však nedokázala zmieriť so životom, ktorý bol iba OK. Mali ste niekedy pocit, že život by mal byť lepší, že toto nie je život, ktorý si pre seba želáte? Nechcela som svoj život iba prežívať, ale chcela som ho naplno žiť. Nenachádzala som východisko v mojej rodnej krajine. Vedela som, že musím urobiť oveľa väčší krok a prekročiť moju komfortnú zónu. Žiť v úplne novom prostredí, aby som mohla nadobudnúť nové myšlienky a perspektívu o tom, čo je možné. Rozhodla som sa vycestovať do zahraničia, nájsť nové miesto, šťastie a svoje poslanie. Skončila som v Malajzii, v Kuala Lumpur na stáži pre online vydavateľstvo v oblasti osobného rozvoja. Bolo to šťastie, že som tam mohla pracovať a mať prístup k množstvu materiálov osobností z oblasti osobného rozvoja. Po viac ako roku v tejto spoločnosti som nazbierala veľa užitočných, aj náročných pracovných skúseností, osobnostne som narástla a naučila sa spolupracovať s ľuďmi z iných kultúr. Od začiatku môjho pôsobenia vo firme bola účelom tejto skúsenosti viac cesta za osobným poznaním ako budovanie kariéry. Všetko, čo sa prihodilo, sa stalo z toho dôvodu, že som chcela zistiť, kto som, prečo som tu a kým sa chcem stať. Hľadala som svoju osobnú pravdu. A tak mi život, práca, ľudia neustále dodávali skúsenosti, situácie, vedomosti, kľúčové momenty, ktoré mi pomáhali osobne rásť, meniť sa a posunúť sa zasa o kúsok ďalej.

Jedno z najdôležitejších poslaní je neustále osobnostne rásť, tvoriť a objaviť to, kým skutočne ste

Po viac ako roku v Malajzii som znovu dospela k bodu, keď som sa potrebovala rozhodnúť, aké bude moje ďalšie smerovanie v živote. Sama seba som sa pýtala, kde chcem žiť. Čo chcem skutočne robiť? Ako chcem žiť svoj život? Bola som znovu na tom istom začiatku, ale tentokrát to bolo iné. Ja som bola iná. Vedela som o sebe oveľa viac ako pred rokom. Vedela som, čo nechcem a na druhej strane som vedela, po čom túžim. Mala som pocit, že som sa konečne naplno prebudila do života a našla som lásku. Položila som si jednu otázku: „Kým sa chceš v živote stať? Čo by ťa skutočne robilo šťastnou a dodalo ti pocit naplnenia?” Odcestovala som na svoj ďalší výlet do nádhernej krajiny, do Laosu s mojimi dvoma blízkymi priateľkami. A v kráse a pokoji tejto krajiny, v záhrade jedného z chrámov počas inšpirujúceho rozhovoru s mojimi priateľkami som dostala svoju odpoveď. A objavila som svoje poslanie.

 

Môžete byť a robiť všetko, po čom dokážete túžiť a o čom viete snívať

Ja som túžila, aby aj ostatné ženy osobnostne rástli, objavili a pocítili to, čo ja. Túžila som sa o všetky tieto pozitívne zmeny podeliť s ostatnými. Túžila som sa podeliť o to, čo som zistila, podporiť ľudí v osobnej transformácii a rozvoji. Chcela som vytvoriť projekt, ktorý by reprezentoval silu ženy a víziu o tom, kým sa môže stať a aký veľký je jej potenciál. Želala som si, aby všetky ženy boli samy sebou, aby boli skutočnými ženami. Verím v to, že každá z nás je jedinečná a dokáže dosiahnuť všetky svoje sny, ak bude sama sebou. A tak vznikla prvá myšlienka o projekte RealWoman. Aj keď sa tento projekt zameriava na ženy, určite aj mnohí muži nájdu v ňom inšpiráciu a smerovanie. Už uplynulo viac ako rok a projekt RealWoman bol predstavený slovenským, anglickým a španielskym ženám. RealWoman-články boli uverejnené v rôznych slovenských tlačených a online magazínoch. RealWoman ma redaktorský tím zložený zo 6 žien rôzneho veku a zázemia. Denne navštívia RealWoman blog desiatky až stovky žien. A vďaka vašim emailom, komentom na blogu a osobným slovám, vieme, že RealWoman blog pozitívne ovplyvnil životy žien, ktoré ho čítajú. A to nás nesmierne teší!!! A tak to všetko začalo. S úprimnou túžbou, kreatívnou myšlienkou a veľkým snom. Vitajte, milá RealWoman, na ceste za vašou pozitívnou zmenou, osobným rastom, pravdou a šťastným životom. Katarína Zacharová, autorka RealWoman

REALWOMAN V MÉDIÁCH

[/av_textblock] [av_textblock ] 5 štádií rozpadu vzťahu – článok Kataríny Zacharovej v časopise Eva (2010). [/av_textblock] [av_image src=’https://realwoman.sk.data8.websupport.sk/beta/wp-content/uploads/2014/03/5-stadii-rozpadu-vztahu.png’ attachment=” align=’center’ animation=’no-animation’ link=”] [av_textblock ] Intuícia, váš najsilnejší zmysel– článok Kataríny Zacharovej v časopise Madam Eva (2010). [/av_textblock] [av_image src=’https://realwoman.sk.data8.websupport.sk/beta/wp-content/uploads/2014/03/intuicia.png’ attachment=” align=’center’ animation=’no-animation’ link=”] [av_textblock ] Spiritualita, lepší život – tip a zlepšenia od Kataríny Zacharovej v časopise Madam Eva(2011). [/av_textblock] [av_image src=’https://realwoman.sk.data8.websupport.sk/beta/wp-content/uploads/2014/03/spiritualita.png’ attachment=” align=’center’ animation=’no-animation’ link=”] [av_textblock ] Ako pritiahnuť muža, o ktorom snívate – článok od Kataríny Zacharovej v časopise Eva (2010). [/av_textblock] [av_image src=’https://realwoman.sk.data8.websupport.sk/beta/wp-content/uploads/2014/03/muz-o-ktorom-snivate.png’ attachment=” align=’center’ animation=’no-animation’ link=”] [/av_one_third] [av_one_full first] [av_hr class=’default’ height=’50’ shadow=’no-shadow’ position=’center’] [av_textblock ]

REALWOMAN VÍZIA

RealWoman Nadácia Podpora potenciálu a osobného rozvoja skupiny znevýhodnených žien na Slovensku. Konkrétne zámery budú vybrané – napr. slobodné matky, matky s chorými ďeťmi, mláde dievčatá bez rodiny a zázemia atď. RealWoman Empowerment Inštitút osobného rozvoja a vzdelávania pre ženy, ktorého cieľom je sprostredkovať transformáciu, vzdelávanie, podporu, vnútornú zmenu, osobný rast ženám prostredníctvom tréningov, workshopov alebo seminárov. RealWoman Trainers Tím trénerov a koučov, ktorí pracujú priamo s RealWoman komunitou. RealWoman Publishing Vydavateľstvo venované knihám, časopisom, online produktom o podpore a naplnení ženského potenciálu, inšpirácie a osobného rozvoja. realwoman empire [/av_textblock] [/av_one_third][av_one_third] [av_textblock ] RealWoman Forum Otvára pravidelný verejný dialóg medzi individuálnymi ženami, mužmi, zástupcami firiem, štátu a tretieho sektora, ktorého zámerom je začať komunikovať a hľadať riešenia pre najväčšie výzvy a problémy, ktoré bránia žene naplno využívať jej potenciál a tvoriť kvalitný a spokojný život pre ňu a jej rodinu, či širšiu komunitu. RealWoman Centrum Vytvoriť, začleniť, podporovať na Slovensku centrá pre ženy, v ktorých budú mocť nájsť osobnú podporu, osobný rozvoj, odbornú radu, inšpiráciu, pomoc a komunitu žien, ktoré sa zaujímajú o svoj osobný rast, hľadajú riešenia pre svoje výzvy. RealWoman Web RealWoman redakcia (inšpirujúce články, rozhovory):

  • E-shop (predaj produktov, služieb),
  • RealWoman klub (online vzdelávací materiál)

O AUTORKE REALWOMAN

katka zacharova profilKatarína Zacharová je autorka a zakladateľka RealWoman projektu. Od roku 2008 pôsobí v oblasti osobného rozvoja a podpory ženského potenciálu. Katarína považuje rozvoj individuálneho talentu, podporu v sebapoznaní, budovanie jedinečnosti a osobnú transformáciu za svoje poslanie, so zámerom naplniť ľudský potenciál a zlepšiť kvalitu života žien aj mužov. Katarína sa narodila v Banskej Štiavnici, gymnázium absolvovala v Prievidzi a vysokú školu v Bratislave. V roku 2008 odišla pracovať do firmy Mindvalley.com v Kuala Lumpur v Malajzii, kde dodnes prevažnú časť roku žije. Pofesionálne sa venovala marketingu, personalistike, predaju a PR. Nikdy však v týchto oblastiach nenašla skutočné naplnenie a nevidela v tom svoju budúcnosť. Práve život v inej krajine, pracovné výzvy, vnútorná kríza a nespokojnosť ju dostali na životnú križovatku a transformovali jej pohľad na svet a svoj vlastný život. Jej odpoveďou bola radikálna zmena smerovania v rôznych oblastiach života. Začala sa naplno venovať iba osobnému rozvoju a dnes každú svoju aktivitu venuje vzdelávaniu, motivácii, inšpirácii a osobnej transformácii iných ľudí. Katarína začala uverejňovaním článkov s jednoduchými inšpirujúcimi myšlienkami na slovenskomRealWoman blogu. Následne na to publikovala články v slovenských ženských magazínoch ako Eva, Madam Eva, Beauty&Woman a organizovala prvé RealWoman stretnutia. V apríli 2011 Katarína vydala svoju prvú knihu Ako dostať od života, čo chceme. V knihe sa delí o 30 inšpirujúcich myšlienok, ktoré jej radikálne transformovali život v lepšie a pomohli sa oslobodiť od svojich vlastných limitácií a stať sa osobou, ktorou je dnes. Verí, že nie je nič, čo by sme nemohli dokázať. „Všetko, čo na to potrebujeme, je v nás – talent, neobmedzený potenciál a vnútorná sila. Ak máme sny a túžby, existuje aj zdroj a spôsob, ako ich naplniť. Čo nás brzdí, je náš strach, nevedomosť a malá vízia o sebe samých a o svete naokolo.”  

talent, neobmedzený potenciál a vnútorná sila. Ak máme sny a túžby, existuje aj zdroj a spôsob, ako ich naplniť. Čo nás brzdí, je náš strach, nevedomosť a malá vízia o sebe samých a o svete naokolo.”

Vložiť komentár