Objavte skrytú silu vďačnosti

Nedávno som absolvovala festival osobného rozvoja – Inner Winner. Spíkri, čo ma najviac oslovili svojou úžasnou energiou, ktorou zaplavovali miestnosť, sa zhodli na tom, že denne ďakujú. Urobia si pomyselné „kolečko“ vďačnosti a poďakujú za všetko, čo zažili alebo aj za to, čo k nim ešte len príde. Týmto ma neskutočne inšpirovali. Kedysi som to zvykla robievať aj ja – hlavne v začiatkoch, keď som spoznávala pozitívne myslenie a jeho silu. A čuduj sa svete, vtedy mi to vychádzalo.

O tom, že myšlienka vďačnosti vibruje na vysokej frekvencii a pomáha zhmotniť to, čo si želáte, som už počula. Nevenovala som však tomu špeciálnu pozornosť. Až doteraz. Bola som v kníhkupectve a, poznáte to, „náhodou“ mi padol zrak na knihu vďačnosti. Kúpila som si ju. Doma som ju otvorila, prečítala úvodné strany a pousmiala sa, pretože som presne vedela, že sa ku mne mala dostať. Poznáte ten pocit, že niečo k vám príde a vy zrazu cítite, že to tak malo byť? Vzala som do ruky pero a začala do nej každý večer pred spaním písať, za čo som v daný deň vďačná.

Zistila som, že mi to vôbec nezaberie veľa času, dokonca ma to pred spaním pozitívne naladí a zaspávam s myšlienkou, aký mám krásny život. Ráno sa zobudím a cítim sa skvelo, som vďačná za to, že tu som. Perfektné! Ktovie, ako to celé funguje, no minimálne je úžasné prebúdzať sa s dobrým pocitom, no nie? Aj keby sa nič z toho, čo si prajem, nesplnilo, aj tak to stojí za to! Aspoň mi to pripomenie, aby som bola vďačná za život ako taký, pretože dnes sme tu a zajtra už nemusíme.

Kdesi som raz čítala, že vďačnosť je narastajúca sila, pretože čím viac jej máme, tým viac dôvodov pre ňu nájdeme. Môžem len súhlasiť. Potvrdilo sa mi to aj pri tvorení mojej novej knihy vďačnosti. Skúste zavrieť oči a na chvíľu si spomeňte na niečo, za čo ste najviac vďační v živote. Cítite, ako vás zaplavuje tá jemná energia, neskutočný pokoj, ste tu a teraz. Úžasný pocit, však?

Založte si svoju knihu vďačnosti

Milé dámy, mám pre vás novú výzvu. Vezmite si čistý zošit a dajte si ho na nočný stolík k posteli. Bude to vaša vlastná kniha vďačnosti. Každý deň si do nej zapíšte, za čo ste v živote vďačné, a aj to, čo by ste si priali. Všetko píšte výlučne v prítomnom čase ako napr. “Som vďačná za ….“. Ak sa chcete uvoľniť, cítiť pokoj a vnútornú pohodu, tak oceňte a buďte vďačná za všetko, čo v živote máte. Ak chcete nové bývanie, napíšte, ako ste vďačné za úžasný byt svojich snov. Píšte to, akoby sa to už stalo, ako by ste to, čo chcete, už mali. A verte tomu, snažte sa to aj precítiť.

Ak cítite ako vami prúdi energia vďačnosti a ako sa vám rozlievala do celého tela a vás napĺňa pokoj a teplo, ste na dobrej ceste. Takto to skúste zopakovať aspoň týždeň. Možno vám to bude trvať päť minút denne a možno vám to pomôže pritiahnuť to, po čom túžite. Možno len budete lepšie spávať a možno sa zobudíte plná novej energie. Alebo si len uvedomíte, aké máte šťastie a že môžete byť právom vďačná za život, ktorý máte. Nemyslíte si, že to stačí?

Budeme radi, ak sa s nami podelíte o svoje výsledky.

Alebo si už svoju knihu vďačnosti vediete?

Veríte v to, že treba životu ďakovať za to, čo máme?

Dokážete si uvedomovať a vážiť život, ktorý žijete?

Krásny deň a veľa nádherných chvíľ

Lucia Stašeková pre RealWoman

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
Roman
9 years ago

Za čo všetko mam dakovat?Stale mi to nejak nejde a mam len negativne myšlienky a depresiu.

Petra
9 years ago

ja si píšem slová vďaky skoro každý deň, nemám síce zošit, píšem po všetkom, čo je poruke 😀 Vďačnosť mi ukazuje, ako veľmi v živote mám a pomáha mi zamerať sa na pozitíva a učím sa s ňou pokore. Čím viac ďakujem, tým viac úžasných vecí mi do života chodí…

viera
9 years ago

Ja každý večer pred spaním žehnám ľuďom a menujem ich. Funguje to, sme pozitávne naladení. Knihu vďačnosti zaradím tiež a potom dám vedieť

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x