Objavte svoje vnútorné dieťa cez hry intuitívnej pedagogiky

Milujem stretnutia s príjemnými ľuďmi, od ktorých odchádzate nabití energiou, plní inšpirácie a pokojom v duši. Presne tento pocit som mala, keď som sa lúčila s Petrom Živým, jedným z protagonistov intuitívnej pedagogiky na Slovensku.

Petra som oslovila na festivale osobného rozvoja Inner Winner, ktorý sa konal minulý rok na jeseň, kde nám v praxi ukázal princípy intuitívnej pedagogiky, ktorá je založená na tom, aby sa deti stali človekom, ktorý je vnútorne slobodný, nezlomený, vie vytvárať samostatne svoj život, vie čo chce, a vie to rozoznať od toho, čo chcú od neho iní alebo celá spoločnosť. Na to však, aby to deti dokázali, musia byť vo svojom rozvoji sprevádzané a obklopené dospelými, ktorí to dokážu tiež – ktorí takí sú.

 

Jeho workshop na Inner Winner trval hodinu a pol. Keď skončil, chcela som, aby ešte pokračoval. Bolo to naozaj zážitkové stretnutie so všetkým, čo k tomu patrí. Behali sme, skákali cez lano, tlieskali, improvizovali, cvičili našu pozornosť a učili sa hrám intuitívnej pedagogiky.

Na praktickej úrovni nám Peter ukázal prepojenosť ľavej a pravej hemisféry mozgu, vytvárali sme tak nové synapsy. Predviedol nám, ako sa dajú zapojiť do vyučovacieho procesu všetky zmysly a ako je možné viesť hodiny zábavnou a zaujímavou formou, kde sa nielen hráte, ale sa aj naučíte veľa nových vecí a to všetko s úsmevom na tvári a dobrým pocitom.

Peter verí, že „v atmosfére radosti, prítomnosti, sústredenosti a bezpečia môže naše vnútorné dieťa znovu nájsť spojenie s naším vedomím.“ Toto obnovené spojenie je potom ako tvrdí „veľkou posilou pre našu tvorivosť, osobný i pracovný život.“

Svojím prístupom dokázal sprítomniť a zviditeľniť aj vnútorné dieťa každého z nás, ktoré má v sebe obrovskú dávku radosti zo života a dokáže sa tešiť z maličkostí. Niektorí ich objavili hneď, iní až po chvíľke pozorovania, keď zahodili ostych a predsudky a s chuťou sa zapojili do procesu objavovania nového, farebného a bohatého sveta ich vnútorného dieťaťa.

Poviem vám, že za svoj workshop zožal najväčší potlesk a viacerí sme sa zhodli na tom, že by sme takého hodiny kedysi privítali aj my. Bol učiteľom, ktorý svoju prácu berie ako svoje poslanie, je úprimný, ľudský a nebojí sa ukázať svoje vnútorné dieťa, ktoré má rado hry.

Peter je zaujímavá osobnosť. Keď sa pozriete do jeho modrých očí, vidíte v nich veľa lásky a v jeho spoločnosti sa cítite, že ste práve tu a teraz. Počas svojho rozprávania do vás vlieva neskutočnú pohodu a miestami máte pocit, že sedíte s človekom, ktorý je na prvý pohľad síce úplne obyčajný, no niekde vo vnútri skrýva velikánsku životnú múdrosť.

Podľa mňa Peter Živý jednoznačne odovzdáva veľa a preto som sa rozhodla napísať o jeho workshope a o tom, ako som to celé vnímala ja. Už tento víkend ho môžete stretnúť na jarnom festivale Inner Winner, ktorý sa uskutoční od 12. – 14. apríla v Bratislave. Na jeho workshope v nedeľu o 11:30 hod. pod názvom Hravci v práci sa budete vnárať do stavu celistvosti cez pohybové hry vychádzajúce z intuitívnej pedagogiky.

Ak cítite, že teória nie je vášmu srdcu až tak blízka a radšej si nové techniky doslova prežijete na vlastnom tele, potom si myslím, že tento zážitkový workshop by mohlo byť niečo pre vás.

Prajem vám krásne prvé jarné dni a čo najviac prítomných okamihov telom aj dušou!

Lucia Stašková a RealWoman tím

PS: Vstupenky na Inner Winner už odteraz môžete zakúpiť iba na mieste konania a za plnú sumu. Sú aj 3dňové alebo aj jednodňové vstupenky, pozrite si prosím program 🙂

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x