Odišiel! Ako ho získam späť?

Odchádzam. Už nám to neklape. Nie som si nami istý. Potrebujem slobodu. Nie som si istý, či ťa ľúbim. Nechaj ma ísť. Je veľmi veľa slov, ktoré môžeme počuť od partnera, ktorý sa nás rozhodne opustiť alebo sa rozídeme navzájom.

Každé z nich zraní, ak ste ešte stále zaľúbená a záleží vám na ňom, ak chcete byť spolu a nechcete rozchod. Po vypočutí tých slov sa cítite stratená a hrozne to bolí. A v tom okamihu vám mysľou prebieha jediná otázka, prečo? Ako to mám zvrátiť? Ako ho získam späť?

Keď ste v tom najväčšom bôli, s láskou v srdci, v tom momente, keď máte pocit, že sa vám rúca celý svet, ktorý ste spolu mali a plánovali. Keď máte pocit, že strácate všetko, čo bolo krásne, čo bolo vašou súčasťou. V tom momente jediné, čo chcete, je zachrániť sa pred blížiacou katastrofou a samotou, ktorú v strachu pred sebou vidíte. A skúšate, ako ho získať späť.

Vo všetkom tom zmätku, sebaľútosti, nešťastí robíte zúfalé veci, cítite sa zúfalo. Snažíte sa ho získať späť prosbami, výčitkami a inými taktikami. A on sa len vzďaľuje, ustupuje, vzdáva sa, hľadá si priestor, aby mohol dýchať. Ani si neuvedomíte, že sa správate ako niekto, kým ste nikdy nechceli byť. Správate sa tak, lebo veľmi ľúbite, lebo sa bojíte akejkoľvek zmeny, bojíte sa samoty. Nechcete byť bez neho , lebo všetko sa spája s ním.

Kedy ste zabudli na seba samu?

Nevenujete ničomu inému pozornosť, iba jemu. Čo si mysli, čo urobí, nechá ma? Vráti sa? Čo asi teraz robí? Je v tom iná žena? Celá vaša pozornosť sa koncentruje na neho.

A čo vy? Kde ste nechali seba samu? Svoje city, potreby a úctu? Kedy ste sa samy seba zabudli opýtať, prečo vás opustil? Prečo opustil ženu takých kvalít, ako ste vy? Je on naozaj to, čo skutočne chcete? Chcete byť vo vzťahu s niekým, kto si nie je vami alebo sebou istý a váha? Prečo si vlastne nevybral vás, ale odišiel?

Aj vy si zaslúžite iba to najlepšie a najkrajšie zo všetkého. Myslite aj na seba. Neklamte si.
Jednoducho si vás nevybral, rozhodol sa inak, rozhodol sa byť sám, či bez vás. Nech už mal na to akékoľvek dôvody, skutočná pravda je, že nie je s vami a odišiel.

Niekedy nie je to najdôležitejšie získať ho hneď späť, ale opýtať sa seba samej: “Čo vlastne chcem a čo si želám?”. Dopriať si čas vidieť okolnosti z iného uhla, bez toľkých emócií.

Predstavte si, že vaša priateľka práve prechádza tým, čo aj vy zažívate, nachádza sa v takej istej situácii, akoby ste jej poradili? Buďte pre seba najlepšou priateľkou a poslúchnite svoje rady. Pozrite sa na svoju situáciu vo vzťahu s partnerom úprimne, bez prikrášľovania a sebaklamania. A uvidíte pravdu. A odpoveď na všetky otázky bude jasná …

Niekedy to najlepšie, čo môžete urobiť, je nechať ho ísť

Nechať ho ísť znamená, rešpektovať jeho voľbu. Nechať ho ísť, aj keď ho ľúbite, znamená, že skutočne viete, čo je láska. Láska znamená chcieť pre toho druhého to najlepšie. Ale tak, ako ľúbite jeho, by ste mali ľúbiť aj samu seba. A tak, ako chcete to najlepšie pre neho, mali by ste chcieť to najlepšie aj pre vás.

Chcete byť s mužom, ktorý si nie je istý, či chce byť s vami?

Je to skutočne to najlepšie, čo samy sebe môžete dopriať?

Ale, čo mám urobiť, keď ho stále ľúbim? Ja by som odpovedala, nechajte ho ísť. Nechajte nech žije to, čo si sám zvolil – bez vás. Nech si vyskúša, aké to je. Nech zistí, či život bez vás je lepší, ako s vami. A vy urobte to isté. Sústreďte sa na seba, na to, čo vás baví, na každodenný bežný život. Urobte niečo, na čo ste predtým nemali čas alebo odvahu. Každý deň sa zobuďte a robte aktivity, ktoré vás tešia. Obnovte kontakty s priateľkami, kamarátmi, rodinou. Ste slobodná, môžete robiť čokoľvek, nemusíte na nikoho brať ohľad a robiť kompromisy.

Buďte tu, teraz, v tento moment. Nechoďte naspäť v spomienkach do minulosti, ktoré vás len rozcítia. Nemyslite príliš na budúcnosť, ktorá možno teraz ešte nevyzerá ružovo. Jednoducho buďte tu a teraz, žite tento moment naplno a s úsmevom na tvári. A opakujte si: „Všetko dobre dopadne. Budúcnosť prinesie krásne okamihy a zážitky. Budem v poriadku a moje sny sa naplnia”

Nikto nikdy nedostane, čo chce, ak dorazí v nesprávny čas

Príliš skoro, príliš neskoro, neznamená načas. Naučila som sa, že nikto nikdy nedostane to, po čom túži, ak príde príliš skoro alebo mešká. Niekedy treba akceptovať okolnosti a udalosti v živote, tak ako prichádzajú, aj keď sú trpké. Všetko má svoj zmysel, aj keď ho vtedy ešte nevidíme. Ale ak samy sebe doprajeme viac času, ujasníme si, čo chceme a budeme sa venovať tomu, čo nás baví, správny moment sa dostaví a my ho rozpoznáme.

Čas ukáže, aká je pravda. Pravda o vás dvoch. Čas slobody a odlúčenia, ktorý si navzájom venujete, odstráni všetky pochybnosti, neurčitosť, smutné momenty, zahojí rany a ponechá iba to, čo je dôležité a skutočné. Ešte silnejšiu lásku alebo iba krásnu spomienku. Budete to vedieť, keď príde vhodný čas a moment. Buď sa vaše cesty spoja alebo rozdelia. A vy si buďte istá, nech už to bude ktorákoľvek možnosť, pre vás bude tá najlepšia, aj keď to tak nevyzerá.

Katarína Zacharová pre RealWoman

0 komentárov k “Odišiel! Ako ho získam späť?”

Vložiť komentár