Prvý verejný dialóg o prínose ženského potenciálu otvorila organizácia RealWoman

25. mája sa v Kempinski Hotel River Park v Bratislave uskutočnilo celodenné podujatie s názvom RealWoman Forum 2012, ktoré je jedinečné tým, že ponúka priestor pre dialóg témach, ktoré sú pre ženy dôležité. V tento 1. ročník sme otvorili diskusiu o prínose využívania ženského potenciálu ako riešení pre spoločnosť, ekonomiku, podnikanie a zlepšenie kvality života rodín na Slovensku.

RealWoman Fórum otvorila jeho autorka Katarína Zacharová a účastníčky privítal aj štátny tajomník Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Jozef Burian. Celé podujatie moderovala Andrea Vadkerti.

Počas hlavnej časti programu sa dámy aj páni, spíkri, vyjadrili k rôznym témam o ženskom potenciáli, čím ženám ukázali nové perspektívy a diskutovali s nimi o možnostiach a riešeniach pre ich výzvy na ceste za vlastnou sebarealizáciou. Najčastejše otázky sa týkali práve riešení, ako môžu ženy integrovať svoju základnú úlohu matky so zamestnaním a pracovnými ambíciami. Hovorilo sa o úlohe žien v spoločnosti, o sile autenticity ženy a dôležitosti vytvorenia jej vlastnej vízie pre svoj život. Boli pomenované najvýraznejšie stereotypy ženského potenciálu, ale aj bariéry, ktoré majú ženy samy v sebe. Aj vďaka účasti pánov – spíkrov sme získali mužský pohľad na tému úlohy ženy v živote muža, dôležitosť rodiny v spoločnosti a prínos ženských kvalít a vedenia pre biznis.

Okrem individuálnych potrieb a výziev žien sme poukázali aj na kolektívnu potrebu spoločnosti alebo biznisu, vytvoriť priestor pre aktívnu úlohy ženy v rozhodovaní, aby nastala potrebná rovnováha a rôznorodosť. RealWoman Fórum 2012 v tento deň spojilo množstvo zaujímavých osobností, odborníkov a takmer 300 žien rôzneho veku, zamerania či profesie, ktorým inšpirujúcim spôsobom ukázalo, aké sú možnosti žien a kým sa môžu stať, ak budú naplno využívať svoj potenciál.

Na RealWoman Fórum napríklad vystúpila ako jedna z prvých Bea Benková, medzinárodná ambasádorka výnimočných žien, ktorá predstavila globálnejší a netradičný pohľad na dôležitosť a úlohu žien v dnešnej spoločnosti. Ďalej Eva Birčáková hovorila o túžbe ženy sa realizovať, aby bola tou najlepšou a najpravdivejšou verziou samej seba, čo veľakrát nie je ľahké, ale možné. Sylvia Porubänová ponúkla pohľad sociologičky a konkrétne fakty aj v kontexte podmienok Európskej únie na tému ženských stereotypov, bariér a rodovej rovnosti.

Vladimír Synek si zvolil tému s názvom Prečo muži nebozkávajú žaby, čím poodhalil to, akí muži sú a ako fungujú a svojou otvorenosťou a zmyslom pre humor si získal sympatie publika. Ján Badžgoň, ktorý už dlho pôsobí v podnikateľských aktivitách, venuje sa charitatívnym projektom a programom na rozvoj osobnosti, sa vyjadril k téme Rodina je základ spoločnosti, respektíve poznáš svoj príbeh. Ďalšími spíkrami v druhej časti programu boli aj Elena Kohútiková, Petra Berecová a Pavol Lančarič.

Podvečer sa verejná časť fóra skončila a priestor dostala odborná časť programu, ktorú otvoril druhý štátny tajomník Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Braňo Ondruš. Okrem iných odborníkov sa na nej zúčastnila aj sociologička a bývalá premiérka Iveta Radičová. Do diskusie prispela tým, čo je potrebné uskutočniť, aby sme vytvorili prostredie, podmienky a systém, ktorý spoločnosti a ženám umožní efektívne využívať ženský potenciál.

1.ročník dialógu RealWoman Fóra úspešne otvoril rôznorodú diskusiu o prínose ženského potenciálu a jeho kvalitu ocenili a pozitívne zhodnotili aj účastníčky podujatia. A to potvrdilo opodstatnenosť a dôležitosť realizácie ďalších ročníkov a nielen v Bratislave, ako uviedla Katarína Zacharová, autorka RealWoman Fórum 2012, v záverečnej časti podujatia.

Na webovej stránke RealWoman Fórum sú prístupné video nahrávky z celého podujatia a aj naďalej pokračuje dialóg, ktorý sme 25. mája otvorili, ale online na stránkach www.realwoman.sk/forum-2012/.

Katarína Zacharová pre RealWoman

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x