Silný koniec. Silný začiatok. Čo ti priniesol rok 2014?

a

Keď sa blíži čas prechodu od starého k novému, vždy cítime určitú nervozitu. A to môže byť zmena oblečenia, práce, rozchod s partnerom alebo vstup do nového vzťahu, či zmena bývania alebo aj rozlúčenie sa zo starým rokom a vstup do nového. Uzatvárame za sebou intenzívny čas zážitkov a skúseností a vstupujeme do niečoho nového a nepoznaného. Vyhodnocujeme, prehodnocujeme a plánujeme.

Ako sa cítiš TY, keď sa pozrieš späť na rok 2014?

Ako sa cítiš, keď sa pozrieš dopredu na rok 2015?

Včera som volala s jednou z mojich kamarátok, lebo som chcela vedieť, ako sa má po Vianociach. Už v jej hlase som počula, že to s ňou nie je dobr0. Bola v depresii, určitom stave zúfalstva z posledných udalostí v jej živote. Chcela som ju z toho dostať a potešiť ju, lebo viem, že ona je ten tip človeka, ktorý rozdáva radosť a úsmevy. Hovorila, že sa cíti neužitočná. Keď sa pozrie späť na svoj život, tak má pocit, že nič nedokázala, že nenaplnila spoločnosťou dané normy a očakávania. Cítila sa sama a mala pocit, že to všetko nemá zmysel.

Cítila si sa niekedy podobne?

Je to stav, kde akoby naša myseľ mala šedý zákal. Nič nevidí jasne a keby myseľ bola oblohou, tak je plná mračien. Najhoršie na tomto stave je to, že máme tendenciu akekoľvek pochybenie, neúspech, sklamanie v jednej oblasti života, preniesť na naš celý život. A zrazu, nie iba niečo je zlé v našom živote, ale všetko je zlé.

Ak sa ti minulý rok niečo nepodarilo, nevyšiel ti vzťah, neuspel nejaký tvoj projekt alebo si nedostala očakávané povýšenie, musela si meniť prácu … nech je to čokoľvek, nezatieň úspechy, radosť a rast v tvojom živote tým, že sa niekoľko vecí nepodarilo. Nezober význam tomu, čo si dosiahla, čo si vybudovala a na čo môžeš byť hrdá.

Nezatieň svoje úspechy a progres, tým, čo sa nepodarilo.

Aj keď si to neuvedomuješ, lebo si si to nestihla všimnúť, v roku 2014 si sa nesmierne posunula dopredu. Nemôžeš to vidieť a rozpoznať, lebo svoju pozornosť venuješ tomu, čo nevyšlo. A to, čomu venuješ pozornosť, to rastie.

Chceš, aby rástli tvoje neúspechy?

Čomu venuješ svoju pozornosť, to rastie. 

Venovať pozornosť, znamená dať niekomu alebo do niečo svoju energiu. V mojom poslednom článku som hovorila o tom, ze tvoj zámer je kľúčová ingrediencia tvojho výsledku. Nie je to len o tom, ako začnem, ale aj ako skončím, to čo trvalo predtým.

Ako sa pozeráš na svoj rok 2014 je energia, s ktorou vstúpiš do roku 2015.

Ako chceš vstúpiť do roku 2015?

Čomu venuješ pozornosť, keď sa pozrieš späť na rok 2014?

Urob silný koniec svojmu roku 2014 a priprav silný začiatok na rok 2015.

Screen Shot 2014-12-31 at 14.11.25Vyhodnoť svoj rok 2014 tak, že si zhrnieš všetky svoje úspechy, životné lekcie, radosti, oceníš svoj progres a poďakuješ sa ľuďom, ktorí ti pomohli, podporovali ťa a ľúbili ťa.

Ak sa chceš do toho pustiť, darujem ti novoročný darček. Kliknutím na tento link si stiahni dokument, ktorý ti v tom pomôže. Je to niečo, čo som vytvorila práve pre tento účel a ja ho budem vypĺňať dnes :).

A ak s tým budeš chcieť pracovať ďalej, tak bude pre teba zaujímavé vedieť, že v januári pripravujem online webinár, ktorý je zameraný na ujasnenie si cieľov, zámerov a toho po, čom najviac túžime na rok 2015 a ako ich formulova5 do cieľov na rok 2015. Na začiatku januára oznámim dátum tohto webináru cez náš RealWoman Žurnál. Tak, ak ešte nie si prihlásená na jeho odoberanie, urob na tak napravo na tejto stránke.

Želám ti, nech uzavrieš rok 2014 s láskou a silou v srdci a do nového roku 2015 vstúpiš s nádejou a odvážnymi snami.

Šťastný nový rok,

Katarína Zacharová

BE REAL. BE FREE. 

a

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x