Stačilo! Chcem stretnúť už toho pravého

Väčšina z nás to pozná. Kamkoľvek idete, čokoľvek robíte, stále stretávate iba pre vás nezaujímavých mužov. Alebo aj, keď je už zaujímavý, necítite chémiu, príťažlivosť, ktorá by vami otriasla. A tak to ide mesiace, možno aj roky. Neustále “blúdenie”, chodenie na diskotéky alebo do barov s podvedomým cieľom, stretnúť toho pravého. Osamelé večery doma alebo niekde von s kamarátkami a ich partnermi.

Jednoducho už stačilo, chcete stretnúť toho pravého. Ale možno vám napadne, že dobrí chlapi sú už zadaní. Alebo možno dospejete k záveru, že muži sú nemožní a je lepšie byť bez nich ako s nimi. Alebo možno vám napadne, že nemožná ste vy,že je to vami, že skutočná láska môžno neexistuje alebo že možno ste len príliš „vyberavá „a mali by ste to len tak skúsiť s niekým, kto je aspoň trochu sympatický. A dalo by sa pokračovať, je toľko myšlienok a scenárov, ktoré si samy vytvoríme v hlave. Úprimne, všetky sú nezmysel.

Sú dva hlavné dôvody, prečo žena nevie stretnúť muža, po ktorom túži. A nie je to preto, že by nebol dostatok skvelých mužov niekde tam von. A nie je to ani tým, že ste príliš náročná alebo vyberavá. Je to buď preto, že:

1. neviete, čo chcete, neviete, akého muža hľadáte

alebo

2. hovoríte sama sebe nejakú  výhovorku, prečo nie ste dosť dobrá preto, aby ste mali muža, po ktorom túžite.

Ja som vždy presne vedela, aký  má byť môj vzťah . Neviem odkiaľ a ako, ale vedela som to. Asi som mala dobrý model doma a aj som veľa odpozorovala a identifikovala som muža, ktorý by sa ku mne hodil a bol ten, po akom som túžila. Raz som si dokonca urobila zoznam ideálneho partnera, sadla som si a začala som tvoriť muža, s  ktorým by som chcela byť. V tej dobe som už bola niekoľko rokov single. Stretávala som iba takých nemastných, neslaných mužov. Ale stále som niekde v hĺbke srdca verila, že musím stretnúť chlapa, takého, akého chcem, že nechcem len tak skúšať byť vo vzťahu s niekým, len aby som niekoho mala vedľa seba.

A tak som si radšej zvolila byť  sama. Nemala som problém s tým, že by som nevedela, čo hľadám. Vždy som to vedela a nechcela som akceptovať pre mňa niečo menej. Môj problém však bol, že som mala svoje výhovorky, prečo ho ešte nestretnúť, ako:

“Teraz som veľmi zaneprázdnená, potrebujem sa sústrediť naplno na svoju prácu” alebo “Nie som príliš pekná” alebo najlepšia bola“Ešte ho nemôžem stretnúť, lebo nie som v najlepšej kondícii, mohla by som ešte schudnúť a vyzerať  lepšie, aby som sa mu páčila”. Toto boli moje výhovorky a tzv. stories, ktoré som si sama sebe hovorila a verila v ne. A to bol aj dôvod, prečo som nevedela stretnúť svojho vytúženého muža.

Každý máme nejakú svoju story, v ktorú veríme a pritom to vôbec nemusí byť  pravda. Častokrát tieto stories vznikajú na základe prostredia, v ktorom vyrastáme- rodina, rodičia, priatelia a podobne. Ale na druhej strane mám kamarátku, ktorá s tým nemá problém. Je si úplne istá, že si zaslúži iba to najlepšie. Je zdravo sebavedomá a priťahuje veľa mužov. Priťahuje veľa mužov, ale nie tých pravých. A prečo? Pretože nevie, čo chce. Je to, ako ísť na nejaký roud trip, urobíte si určitý plán, kam chcete ísť, čo chcete vidieť, možno máte aj mapu. A tak je to aj s láskou a partnerom, ak neviete, čo chcete, je to veľmi ťažké dostať to, resp. nájsť to.

Ale naspäť k môjmu príbehu. Zrazu som sa vo svojom živote po toľkých sklamaniach z neúspešného hľadanie ocitla v situácii, že nájsť partnera sa stalo najvyššou prioritou, bolo to podvedomé. Patrila tomu celá moja pozornosť. Vždy, keď som išla von, bol tam podvedomý zámer alebo cieľ. Alebo, keď som sa rozprávala s mužom, hneď som riešila, či je potenciálny alebo nie. Cítila som, že nemám svoj život pod kontrolou, že sa neteším a iba čakám.

Necítila som sa sama sebou!

A prišiel moment, keď som si povedala DOSŤ. Nechcem svoj život iba prežívať a čakať na niekoho ako blbec. Povedala som si, že chcem byť šťastná a či to bude s niekým alebo nie, je to jedno. Chcem byť šťastná a užívať si život naplno. Vtedy som urobila ďalšie rozhodnutie. A začala som sa sústreďovať na to, kým sa chcem stať, akou ženou chcem byť.

A v tom je tá najväčšia krása. V momente, ako samú seba oslobodíte od všetkých tých výhovoriek, ujasníte si, čo chcete a dovolíte si byť šťastná hneď a teraz, či už s mužom alebo bez neho. Stretnete ho, tak ako ja. A keď som ho stretla, bola som nepripravená, vyzerala som hrozne, ale bola som sama sebou a prvýkrát som nemala pochybnosť o tom, či je pre mňa vhodný alebo či to mám s ním skúsiť. Jednoducho v tom momente som to vedela.

Katarína Zacharová pre RealWoman

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najobľúbenejšie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
Meno
8 years ago

Krásny článok, akoby som čítala o sebe 🙂

[…] Ďalšie články na tému Láska a romantika, Vzťhy aj od iných autoriek: Ako pritiahnuť muža, o ktorom snívame, Valentín, deň, kedy si spomenieme na lásku, Zaváži v láske spôsob, akým ju prejavíte? Určite áno!, Odvaha prežiť lásku naplno, Ako som skoro pokazila krásny moment prekvapenia, Jak přežít, užít si a udržet manželství?, Stačilo, chcem stretnúť toho pravého!, […]

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x