Šťastný život je najlepším indikátorom úspechu

Mala by som pravdu, keby som povedala, že každý z nás chce byť úspešný? Nechce každý z nás mať pocit, že niečo znamená, že je ocenený za to, čo urobil, že je užitočný a tak pocíti svoju hodnotu? Úspech je pre nás evidentne veľmi dôležitý, a preto vo veľkej miere ovplyvňuje naše voľby a aj smerovanie v živote. Keď niečo robíme, vždy to má svoju príčinu či dôvod.
Čo je potom príčinou, že každý chce mať úspech? Akú skúsenosť alebo pocit nám úspech prináša?

Odmalička, či už v rodine alebo v škole sme vedení k tomu, aby sme dosahovali, čo najlepšie známky, najlepšie výsledky a boli medzi prvými, ak sa konajú nejaké preteky alebo súťaže. A tak sa snažíme, lebo nechceme svojich rodičov a učiteľov sklamať, chceme, aby boli na nás hrdí. Hlavným dôvodom, prečo sa toľko snažíme, je však to, že nechceme byť medzi tými, čo zlyhajú, neuspejú, čo sa nedostanú medzi prvých troch najlepších. Nechceme medzi nimi skončiť, lebo nás viedli a učili tak, že dobrí a ocenení sme vtedy, keď niečo dosiahneme, keď vyhrávame, keď budeme mať na vysvedčení samé jednotky, keď dostaneme potlesk alebo medailu za skvelý výkon.

A to je začiatok, keď si svoju vlastnú sebahodnotu spájame s tým, čo dokážeme. Voláme to úspech. A keďže každý z nás chce prirodzene cítiť svoju sebahodnotu, chce byť úspešný, chce byť hodný ocenenia a lásky, hľadáme cesty v živote, ako dosahovať tento úspech.

Kedy nám však bude skutočne „dosť“? Budeme sa takto za niečím hnať celý život? Kedy príde ten moment, že si budeme „dosť“ sami, že nebudeme musieť nikomu nič dokazovať, ani to, že máme svoju hodnotu? Za čím sa to vlastne všetci ženieme?

Keď som mala 25 rokov, rozhodla som sa odcestovať do Malajzie. Dovtedy som prešla a naplnila všetky možné „mladé“ úspechy. Vyštudovala som vysokú školu. Našla som si dobrú prácu v medzinárodnej spoločnosti. Potom som si našla ďalšiu dobrú prácu. Darilo sa mi. Zrealizovala som dobrovoľne niekoľko veľkých projektov, viedla tím ľudí. Mohla som si kúpiť pekné veci. Schudla som 5 kíl. Povýšili ma v práci. Hovorili mi, že som šikovná a úspešná, že mám pred sebou skvelú budúcnosť. Každý okolo mňa sa tešil a v podstate aj ja som sa tešila, lebo som dovtedy nič iné nepoznala. Poznala som úspech ako dosahovanie výsledkov.

Nebola som však veľmi šťastná, a už vôbec som nevedela, kto som a kam ma to všetko dovedie. A tak som vycestovala do Malajzie, lebo som potrebovala vedieť, že to nie je ešte všetko a hľadať to niečo, čo som cítila, že mi v živote chýba. Šťastie. Vnútorné naplnenie. Tieto dva pocity, ktoré zaplavia celé vaše bytie a dajú vašej existencii silu a význam.

A tak prichádzam k ďalšej otázke, čo vlastne pre nás znamená úspech? A či tá idea úspechu, ktorá nás ženie životom, je aj tá, ktorá ho dokáže skutočne naplniť?

V Malajzii som začala pracovať pre úžasnú spoločnosť, ktorá kooperovala s autormi a produktmi osobného rozvoja. Nevedela som veľa o online marketingu, bola som v novom prostredí a na úplnom začiatku. Povedali mi, že zo mňa urobia to a ono, tešila som sa, že niekto do mňa vkladá dôveru, ale na druhej strane som sa bála, čo ak zlyhám. A tak som „prepla“ na svoj naučený kanál – mladá úspešná žena. Makala som, učila som sa, robila som nadčasy, robila som to najlepšie, čo som vedela a uspela som. Všimli si to, povýšili ma, dostala som viac zodpovednosti a uznania. Vtedy som si uvedomila, že som túžila po uznaní a ocenení iných, lebo som nevedela, ako si ho sama vytvoriť. Urobila som všetko, čo bolo treba, aby som to dosiahla, a aj tak som sa cítila prázdna. Bola som unavená a bez vízie o tom, kým sa chcem stať.

Viete, aký úspech vás urobí šťastnými?

Neviem, dokedy by som takto fungovala, keby mi život trochu nepomohol a „nekopol“ ma. A tak som prvýkrát v živote zlyhala, nepodarilo sa mi uviesť veľký projekt. Prvýkrát v živote som pocítila bolesť z toho, keď sa vám niečo nepodarí. Cítila som sa, ako nikto. Hanbila som sa, že som to nezvládla, ako sa odo mňa očakávalo. Veď som bola šikovná. Bolelo to. Všetko uznanie, ocenenie a dôvera odišlo s mojím neúspechom.

Myslela som si, že je to koniec, ale pritom to bol len nový začiatok. Vtedy, v tom bolestnom momente som si uvedomila, že som unavená a vyčerpaná z robenia vecí, ktoré ma nenapĺňajú a nevidím v nich svoju budúcnosť, len aby som uspela a bola ocenená. Pocítila som, že ak k takémuto úspechu budem viazať svoju sebahodnotu, nikdy ju skutočne nebudem mať. Všetko to bola iba ilúzia, za ktorou som sa hnala. Rozhodla som, že už nechcem žiť život, ktorý ma nerobí šťastnou a nenapĺňa ma.

Vybrala som sa na novú cestu do neznáma. Vykročila som na cestu sebapoznania a vnútornej slobody. A neľutujem, nič neľutujem. Som šťastná. Cítim naplnenie z toho, čo tvorím a robím. Stretávam sa a pracujem s úžasnými ľuďmi. Viem, kto som. Viem, prečo som tu. Viem milovať. Nepotrebujem od iných, aby mi určovali moju hodnotu, lebo ju už poznám. Potrebujem však iných, aby sme mohli spolu kráčať, aby som ich mohla ľúbiť a oni mňa. Som na ceste, na ktorej neustále lepšie spoznávam, kto som a aký je život. Paradoxom života je, že túto cestu sami tvoríme, ale zároveň ju aj nasledujeme.

Pochopila som, že neexistuje jeden veľký úspech, za ktorým sa ženieme. Viac ako dosiahnuté výsledky a ocenenia, je podstatné vedieť, kto sme a čo nám dáva zmysel. Toto nám nikto nikdy nemôže zobrať, pokiaľ mu to sami nedáme. Úspech je cesta, nie stav alebo výkon. Úspech je vedieť, čo vás robí šťastnými, čo vás napĺňa a v čom spočíva vaša pridaná hodnota a potom to robiť, realizovať to, a tým vyjadrovať to, kto ste.

Aká cesta úspechu by vás urobila šťastnými?

Zistite to a potom naberte odvahu a vykročte.

Úspech nie je zlý, je priam skvelým „motivátorom“ v našom živote. Nie je to cieľová stanica, ale je to vízia, ktorú v sebe vytvoríte o tom, aký život chcete skutočne žiť. Úspech by mala byť sloboda. Nemyslím však teraz slobodu finančnú, ale slobodu vyjadrovať to, kto ste, tým, čo robíte a ako žijete. Predtým, než sa za úspechom vyberiete, opýtajte sa sami seba, či vás ten úspech aj skutočne naplní a urobí šťastnými. A nielen vás, ale aj ľudí okolo vás.

Ako vieme, či sme úspešní?

Podľa mňa najlepším indikátorom úspechu je naše šťastie a vnútorné naplnenie. Všetko ostatné príde s tým. A všetko ostatné sú len skúsenosti, ktoré nám pomáhajú odučiť sa od toho, čo nám bráni byť viac slobodnými.

Katarína Zacharová

Autorka a líderka organizácie RealWoman


Vianočná súťaž o 5 vstupeniek na RealWoman Fórum 2013 POKRAČUJE!

Veríme, že téma úspechu a naplnenia je veľmi dôležitá, a preto sme sa jej rozhodli venovať aj na 2. ročníku RealWoman Fóra 2013, dňa 21. marca 2013 v Bratislave, ktorého hlavnou témou je Skutočný úspech ženy.

Päť z vás má teraz možnosť vyhrať denné vstupenky na RWF 2013, každá je v hodnote 49 eur.

AKO VYHRAŤ? : V komentoch nižšie nám napíšte, čo pre vás znamená byť skutočne úspešná a to do 6.1.2013, vtedy bude platne zaradená do súťaže. Vaše predstavy o skutočnom úspechu, prosím, neposielajte emailom, ale napíšte ich do komentov. Chceme, aby sa nimi inšpirovali aj iné ženy. Výherkyne oznámime emailom v RealWoman Žurnáli dňa 8.1.2013. Neváhajte a pošlite tento článok aj svojim kamarátkam, aby sa mohli zapojiť.

Pomocné otázky pri písaní vášej predstavy:

  • Čo pre vás znamená úspech? Čo vás robí šťastnými?
  • Aká je podľa vás úspešná žena?
  • Akú víziu úspechu máte vy, ktorá vás ženie životom?
  • Aká bola vaša cesta za skutočným šťastným úspechom?

Ďakujeme a tešíme sa na vaše úspešné príbehy 🙂

Viac o RealWoman Fórum 2013 zistíte tu >>


0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
9 years ago

Len škoda, že dnešná spoločnosť chápe a propaguje ako merítko šťastia a úspechu množstvo peňazí a nie kvalitu života.

zuzanka
9 years ago

uspech je vtedy ked sa viem povznies mam nadhlad nad tym zlym a vtedy ked s vdacnostou prijmam vsetko to dobre co je okolo mna… Uspech je byt spokojny s tym co mame tam kde sme a byt spokojní s ludmi co su okolo nas… uspech je brat zivot taky aky je s radostami a starostami… uspech je byt sam sebou, nikoho nekopirovat a s laskou a vdacnostou prijmat to co nam pride do cesty… uspech je ze rano vstanem a tesim sa ze svieti slnko alebo snezi sneh, uspech je to ze mam krasnu rodinu a dobre kolegyne v praci, uspech je to, ze mam ludi okolo seba a beru ma taku aka som… Uspech je mat pocit akceptacie, respektu ucty voci inym… uspech je to ze sa mozem podelit osvoje nazory s niekym inym… upech je to ze milujem zivot ludi kavu ruze servitky… uspech je to ze mozem druhemu urobit radost len tak nezistne…uspech je to ze mozem citat tuto web stranku….

9 years ago

Stanu se Kotvou
Abys nezmizel mi mezi Hvězdami
Stanu se Větrem
co rozdmýchá Žár
Stanu se Stínem
co zchladí Ti čelo
Stanu se Motýlem
Co zvedne Tě z kolenou
Stanu se Hvězdou
Co ukáže směr Domů
Stanu se Žárem
Co Touhu rozehřeje
dojít až Tam…

Úspěšná žena je inspirací nejen jiným ženám, ale i mužům :-))) S Láskou Helfa

Admin
Katarina Zacharova(@kate)
9 years ago
Odpovedať  Helfa

Milá Helfa,
ďakujeme pekne za váš koment a zapojenie sa do súťaže. Všetky komenty boli skvelé a bolo pre nás ťažké vybrať tie najlepšie, tak sme v rámci RealWoman fórum organizačného tímu vybrali tie, ktoré sa väčšine najviac páčili.

Veríme však, že aj napriek tomu, že ste vstupenku nevyhrali, sa RealWoman Fórum 2013 zúčastníte a stretneme sa aj osobne :).

Do 21.1. ponúkame novoročnú cenu vstupeniek, kde pri zakúpení 2 vstupeniek môžete ušetriť až 18 eur. Viac informácií nájdete tu https://www.realwoman.sk/forum-2013/.
Milá Helfa,
ďakujeme pekne za váš koment a zapojenie sa do súťaže. Všetky komenty boli skvelé a bolo pre nás ťažké vybrať tie najlepšie, tak sme v rámci RealWoman fórum organizačného tímu vybrali tie, ktoré sa väčšine najviac páčili.

Veríme však, že aj napriek tomu, že ste vstupenku nevyhrali, sa RealWoman Fórum 2013 zúčastníte a stretneme sa aj osobne :).

Do 21.1. ponúkame novoročnú cenu vstupeniek, kde pri zakúpení 2 vstupeniek môžete ušetriť až 18 eur. Viac informácií nájdete tu https://www.realwoman.sk/forum-2013/.

Ďakujem a krásny deň,
Tešíme sa na vás!

Katarína Zacharová
Autorka a líderka organicázie RealWoman
Ďakujem a krásny deň,

Katarína Zacharová
Autorka a líderka organicázie RealWoman

9 years ago

žiť tak, aby som sa nemusela do niečoho nútiť, ale mohla sa tešit z toho, čo žijem

Admin
Katarina Zacharova(@kate)
9 years ago
Odpovedať  Dana

Milá Danka,
ďakujeme pekne za váš koment a zapojenie sa do súťaže. Všetky komenty boli skvelé a bolo pre nás ťažké vybrať tie najlepšie, tak sme v rámci RealWoman fórum organizačného tímu vybrali tie, ktoré sa väčšine najviac páčili.

Veríme však, že aj napriek tomu, že ste vstupenku nevyhrali, sa RealWoman Fórum 2013 zúčastníte a stretneme sa aj osobne :).

Do 21.1. ponúkame novoročnú cenu vstupeniek, kde pri zakúpení 2 vstupeniek môžete ušetriť až 18 eur. Viac informácií nájdete tu https://www.realwoman.sk/forum-2013/.

Ďakujem a krásny deň,
Tešíme sa na vás!

Katarína Zacharová
Autorka a líderka organicázie RealWoman

Mariana
9 years ago

Uspech pre mna znamena najst samu seba pod tarchou naucenych veci a ocakavni inych ludi. Uspech je neklamat samej sebe a zit zivot v naplneni a spokojnosti. Najst “zmysel” svojho bytia a vediet ho spravne realizovat. Najst svoju cestu, ktora by bola prinosom pre mna samu a aj inych ludi. Ked som citala Vas pribeh, Katka, velmi so mnou rezonoval. Videla som v istych pasazach samu seba. Dakujem, ze ste sa podelili o Vasu skusenost a stali sa tak inspiraciou a povzbudenim pre ostatnych 🙂

Admin
Katarina Zacharova(@kate)
9 years ago
Odpovedať  Mariana

Milá Mariana,
ďakujeme pekne za váš koment a zapojenie sa do súťaže. Všetky komenty boli skvelé a bolo pre nás ťažké vybrať tie najlepšie, tak sme v rámci RealWoman fórum organizačného tímu vybrali tie, ktoré sa väčšine najviac páčili.

Veríme však, že aj napriek tomu, že ste vstupenku nevyhrali, sa RealWoman Fórum 2013 zúčastníte a stretneme sa aj osobne :).

Do 21.1. ponúkame novoročnú cenu vstupeniek, kde pri zakúpení 2 vstupeniek môžete ušetriť až 18 eur. Viac informácií nájdete tu https://www.realwoman.sk/forum-2013/.

Ďakujem a krásny deň,
Tešíme sa na vás!

Katarína Zacharová
Autorka a líderka organicázie RealWoman

Marketa
9 years ago

Úspěch je pro mě naplňovat mé sny. Dosahovat svých cílů. Šťastnou mě činí pokud jsem obklopená lidmi co mě milují. Celý život je cesta, takže mě určitě pár úspěchů a překvapení ještě čeká.

Admin
Katarina Zacharova(@kate)
9 years ago
Odpovedať  Marketa

Milá Marketa,
ďakujeme pekne za váš koment a zapojenie sa do súťaže. Všetky komenty boli skvelé a bolo pre nás ťažké vybrať tie najlepšie, tak sme v rámci RealWoman fórum organizačného tímu vybrali tie, ktoré sa väčšine najviac páčili.

Veríme však, že aj napriek tomu, že ste vstupenku nevyhrali, sa RealWoman Fórum 2013 zúčastníte a stretneme sa aj osobne :).

Do 21.1. ponúkame novoročnú cenu vstupeniek, kde pri zakúpení 2 vstupeniek môžete ušetriť až 18 eur. Viac informácií nájdete tu https://www.realwoman.sk/forum-2013/.

Ďakujem a krásny deň,
Tešíme sa na vás!

Katarína Zacharová
Autorka a líderka organicázie RealWoman

9 years ago

..úspech pre mňa znamená pomáhať druhým 🙂

Admin
Katarina Zacharova(@kate)
9 years ago
Odpovedať  Zuzka

Milá Zuzka,
ďakujeme pekne za váš koment a zapojenie sa do súťaže. Všetky komenty boli skvelé a bolo pre nás ťažké vybrať tie najlepšie, tak sme v rámci RealWoman fórum organizačného tímu vybrali tie, ktoré sa väčšine najviac páčili.

Veríme však, že aj napriek tomu, že ste vstupenku nevyhrali, sa RealWoman Fórum 2013 zúčastníte a stretneme sa aj osobne :).

Do 21.1. ponúkame novoročnú cenu vstupeniek, kde pri zakúpení 2 vstupeniek môžete ušetriť až 18 eur. Viac informácií nájdete tu https://www.realwoman.sk/forum-2013/.

Ďakujem a krásny deň,
Tešíme sa na vás!

Katarína Zacharová
Autorka a líderka organicázie RealWoman

Zu
9 years ago

Dlho som si myslela, že úspech je uspokojenie, ktoré nájdem v mojej práci, že najväčším úspechom je získať dobrý job a ten ma naplní pocitom šťastia a zadosťučinenia. Priznávam, že sčasti áno, no stále som mala pocit, že to nie je ono, že mi stále niečo chýba. A až nedávno som zistila, že k tomu, aby som sa cítila úspešná, potrebujem ľudí, ktorí budú stáť po mojom boku a budú mi vždy oporou, keď to budem potrebovať.
Podľa mňa úspech nie je niečo, čo dosiahneme sami. Na to, aby som si vychutnala úspech, potrebujem mať okolo seba ľudí, kotrí ma budú rešpektovať takú aká som, i s mojimi chybami. Ľudí, ktorí mi pomôžu vstať, keď spadnem a budú stáť po mojom boku vždy, keď to budem potrebovať. A som vďačná za to, že mám okolo seba ľudí, vďaka ktorým sa cítim byť naozaj úspešná a šťastná 🙂

Admin
Katarina Zacharova(@kate)
9 years ago
Odpovedať  Zu

Milá Zu,
ďakujeme pekne za váš koment a zapojenie sa do súťaže. Všetky komenty boli skvelé a bolo pre nás ťažké vybrať tie najlepšie, tak sme v rámci RealWoman fórum organizačného tímu vybrali tie, ktoré sa väčšine najviac páčili.

Veríme však, že aj napriek tomu, že ste vstupenku nevyhrali, sa RealWoman Fórum 2013 zúčastníte a stretneme sa aj osobne :).

Do 21.1. ponúkame novoročnú cenu vstupeniek, kde pri zakúpení 2 vstupeniek môžete ušetriť až 18 eur. Viac informácií nájdete tu https://www.realwoman.sk/forum-2013/.

Ďakujem a krásny deň,
Tešíme sa na vás!

Katarína Zacharová
Autorka a líderka organicázie RealWoman

martina
9 years ago

Mojim uspechom je, ze viem prijimat zivot taky aky je a vzdy mam snahu ho trosku posuvat tym smerom ktorym chcem. Mojim uspechom je harmonia – praca-rodina- okolie. Nachadzanie pozitiv aj v negativach, verim ze zivot potrebuje aj korenie. Milujem ten krasny pocit z malych i velkych vitazstiev, ktore ma zivotom sprevadzaju. A verim, ze je dolezite koho si pustim do svojho okolia a do svojho srdca 🙂

Admin
Katarina Zacharova(@kate)
9 years ago
Odpovedať  martina

Dobry den mila Martina,

dakujeme za vas koment a zapojenie sa do súťaže a zároveň vám aj blahozelam, vyhrali ste dennu vstupenku na RealWoman Forum 2013 – Skutočný úspech ženy, dňa 21. marca 2013.

Poprosím vás, napísať našej kolegyni Anne Bartkovej email na anna@realwoman.sk, ktorým potvrdíte, že vstupenku chcete a my vás zaradíme do nášho zoznamu a komunity účastníčiek.

Ďakujeme a tešíme sa na stretnutie na RealWoman Fórum 2013 :),

Katarína Zacharová
Autorka a líderka organizácie RealWoman

Bibiána Demeterová
9 years ago

Úspech pre mňa znamená, že som sa naučila svoj život prijímať plnými dúškami taký aký je, aj keď nie vždy sú životné situácie, ktoré zažívam, totožné s mojimi očakávania a túžbami či snami. Úspechom pre mňa taktiež je, že som naučila odpúšťať. Myslím si, že sila lásky a odpustenia sú tými najväčšími zázrakmi, s ktorými sa počas našich životov môžeme stretnúť. A do tretice: Úspechom pre mňa je, že napriek všetkému si vždy dokážem zachovať vieru a nádej v dobro.

Admin
Katarina Zacharova(@kate)
9 years ago

Dobry den mila Bibiana,

ďakujeme za váš koment a zapojenie sa do súťaže a zároveň vám aj blahozelame, vyhrali ste dennú vstupenku na RealWoman Forum 2013 – Skutočný úspech ženy v hodnote 49 eur, dňa 21. marca 2013.

Poprosím vás, napísať našej kolegyni Anne Bartkovej email na anna@realwoman.sk, ktorým potvrdíte, že vstupenku chcete a my vás zaradíme do nášho zoznamu a komunity účastníčiek.

Ďakujeme a tešíme sa na stretnutie na RealWoman Fórum 2013 :),

Katarína Zacharová
Autorka a líderka organizácie RealWoman

evlyna
9 years ago

Každá z nás máme svoj uhoľ pohľadu na úspech, ale vo svojom princípe je základ ten istý. Mať úspešný živor, rodinu a kariéru. Len hranice výšky úspešnosti a dosiahnutia spokojnosti sa u každej mení. Pre mňa je úspechom každý krásny deň do ktorého sa môžem zobudiť po boku milujúceho manžela. Znie to ako klišé, ale za milujúcim manželom a usporiadaným životom stoja všetky ostatné úspechy. Spokojnosť so životom, priateľmi a istou dávkou skromnosti sa dostavujú vyššie úspechy, viem si skôr usporiadať myšlienky a zosústrediť ich do vyšších mét a dosiahnuť tak rýchlejšie cieľ.
Cestou k úspechu je pre mňa vyrovnanosť duše, jednota mysle a cieľavedomosť pri práci.

Admin
Katarina Zacharova(@kate)
9 years ago
Odpovedať  evlyna

Dobry den mila Evlyna,

ďakujeme za váš koment a zapojenie sa do súťaže a zároveň vám aj blahozelame, vyhrali ste dennú vstupenku na RealWoman Forum 2013 – Skutočný úspech ženy v hodnote 49 eur, dňa 21. marca 2013.

Poprosím vás, napísať našej kolegyni Anne Bartkovej email na anna@realwoman.sk, ktorým potvrdíte, že vstupenku chcete a my vás zaradíme do nášho zoznamu a komunity účastníčiek.

Ďakujeme a tešíme sa na stretnutie na RealWoman Fórum 2013 :),

Katarína Zacharová
Autorka a líderka organizácie RealWoman

evlyna
9 years ago

Jeeeej, to je teda kraaasny narodeninovy darcek 🙂 Dakujem!!!

Mišulda
9 years ago

Za úspechom dnes vidím jednoducho osobné šťastie. To je niekedy ešte ťažšie dosiahnuť, ako nejaký kariérny rast. Vlastne len na prvý pohľad je to ťažšie, lebo k osobnému šťastiu stačí preprogramovanie myslenia a pochopenie, že šťastie leží v nás samých. O to sa snažím ja denne. Úspešná žena je teda tá, ktorá pochopila a prijala samú seba a žiari. Moja vízia je pochopiteľne stať sa úspešnou ženou 🙂 A pracujem na tom napr. tak, že sa nechávam inšpirovať inými úspešnými ženami aj na tomto webe, snažím sa skúmať seba a nachádzať zmysel v denných úlohách. Som doma s malými deťmi na materskej, preto je to pre mňa asi najťažšie. Ďakujem za inšpirácie na RW webe.

Admin
Katarina Zacharova(@kate)
9 years ago
Odpovedať  Mišulda

Milá Misulda,
ďakujeme pekne za váš koment a zapojenie sa do súťaže. Všetky komenty boli skvelé a bolo pre nás ťažké vybrať tie najlepšie, tak sme v rámci RealWoman fórum organizačného tímu vybrali tie, ktoré sa väčšine najviac páčili.

Veríme však, že aj napriek tomu, že ste vstupenku nevyhrali, sa RealWoman Fórum 2013 zúčastníte a stretneme sa aj osobne :).

Do 21.1. ponúkame novoročnú cenu vstupeniek, kde pri zakúpení 2 vstupeniek môžete ušetriť až 18 eur. Viac informácií nájdete tu https://www.realwoman.sk/forum-2013/.

Ďakujem a krásny deň,
Tešíme sa na vás!

Katarína Zacharová
Autorka a líderka organicázie RealWoman

Jana
9 years ago

Skôr či neskôr, človek príde na to, že najväčší úspech v živote je robiť život iných ľudí krajší a šťastnejší…

Admin
Katarina Zacharova(@kate)
9 years ago
Odpovedať  Jana

Milá Jana,
ďakujeme pekne za váš koment a zapojenie sa do súťaže. Všetky komenty boli skvelé a bolo pre nás ťažké vybrať tie najlepšie, tak sme v rámci RealWoman fórum organizačného tímu vybrali tie, ktoré sa väčšine najviac páčili.

Veríme však, že aj napriek tomu, že ste vstupenku nevyhrali, sa RealWoman Fórum 2013 zúčastníte a stretneme sa aj osobne :).

Do 21.1. ponúkame novoročnú cenu vstupeniek, kde pri zakúpení 2 vstupeniek môžete ušetriť až 18 eur. Viac informácií nájdete tu https://www.realwoman.sk/forum-2013/.

Ďakujem a krásny deň,
Tešíme sa na vás!

Katarína Zacharová
Autorka a líderka organicázie RealWoman

9 years ago

Väčšina ľudí spája úspech s vonkajšími okolnosťami, praktickými vecami, pozíciami, funkciami, financiami, ktoré v živote dosiahli. Úspech sa považuje za merateľnú veličinu – čím je vyššia pozícia, čím má človek viac peňazí a drahšie auto, tým je úspešnejší. Úspech pre mňa dnes znamená úplne jednoduché prekonanie samej seba. Pred 2 rokmi som prešla tortúrou zvanou rakovina prsníka…. Dovtedy som mala ukážkový „úspešný“ život – fungujúcu rodinu, šikovné deti, zaujímavú prácu s pozíciou a s úspešnými výsledkami nielen doma, ale aj na európskej úrovni. Stíhala som naozaj všetko – rodinu, deti, prácu spojenú s množstvom cestovania a práce nad rámec pracovnej doby, koníčky – turistiku, fotografovanie, či scrabble. A potom náhodná preventívna prehliadka všetko rozhádzala… ale asi som mala šťastie v nešťastí – po dvoch operáciách, kedy mi amputovali prsník, som mala také výsledky, že následnú liečbu – ožarovanie a hormonálne lieky – som odmietla. Bolo to ťažké rozhodnutie, ale našla som si vlastnú cestičku – hodiny a dni štúdia kníh a internetu ma doviedli k úplnej zmene stravovania a korekcii svojho doterajšieho životného štýlu.
Po troch mesiacoch strávených doma som sa vrátila späť do práce… A vlastne mám dnes opäť všetko to, čo predtým: rodinu, deti, koníčky aj prácu. Takže zmenilo sa vôbec niečo? Na prvý pohľad nič, ale poradie priorít sa trochu prehádzalo… prácu mám stále tú istú ale bez predchádzajúcej pozície…cestujem oveľa menej a prácu si domov nenosím…zmenou stravy a životného štýlu sa mi odľahčilo nielen na tele, ale aj na duši… oveľa intenzívnejšie vnímam nielen chute a vône, ale aj emócie, zážitky, stretnutia s ľuďmi, či len také obyčajné okamihy dňa – slniečko na tvári, úsmev kolegyne, či radosť z pekného záberu… zrazu viem, čo od života očakávam a kam sa chcem dostať…nemeriam úspech dosiahnutou pracovnou pozíciou či výhrou v nejakej fotosúťaži alebo v scrabble turnaji… úspech je to, že vôbec som a môžem sa tešiť zo života…

Admin
Katarina Zacharova(@kate)
9 years ago
Odpovedať  Ivona

Dobry den milá Ivona,

ďakujeme za váš koment a zapojenie sa do súťaže a zároveň vám aj blahozelame, vyhrali ste dennú vstupenku na RealWoman Forum 2013 – Skutočný úspech ženy v hodnote 49 eur, dňa 21. marca 2013.

Poprosím vás, napísať našej kolegyni Anne Bartkovej email na anna@realwoman.sk, ktorým potvrdíte, že vstupenku chcete a my vás zaradíme do nášho zoznamu a komunity účastníčiek.

Ďakujeme a tešíme sa na stretnutie na RealWoman Fórum 2013 :),

Katarína Zacharová
Autorka a líderka organizácie RealWoman

9 years ago

Čo znamená úspech pre mňa? V prvom rade je to zmierenie sa s tým čo zmeniť nemôžeme (a jednoducho to musíme prijať) a zmeniť to, čo môžeme k lepšiemu. Úspech je každého osobná záležitosť. Niekedy ´úspech´ pre nás znamená aj maličkosť – urobiť skúšku v škole, vymyslieť myšlienku nového projektu do práce…
Pre mňa je každodenným úspechom radovať sa z každodenných radostí a úspechov.
Úspešná žena? Ja každý deň usmiata, pretože robí to, čo ju baví.
Môj recept na úspech? Každodenná práca a zodpovedný prístup k práci ma vždy priviedli tam, kam som chcela prísť a vďaka tomu mám čo som chcela.

Admin
Katarina Zacharova(@kate)
9 years ago
Odpovedať  Katarína

Milá Katarina,
ďakujeme pekne za váš koment a zapojenie sa do súťaže. Všetky komenty boli skvelé a bolo pre nás ťažké vybrať tie najlepšie, tak sme v rámci RealWoman fórum organizačného tímu vybrali tie, ktoré sa väčšine najviac páčili.

Veríme však, že aj napriek tomu, že ste vstupenku nevyhrali, sa RealWoman Fórum 2013 zúčastníte a stretneme sa aj osobne :).

Do 21.1. ponúkame novoročnú cenu vstupeniek, kde pri zakúpení 2 vstupeniek môžete ušetriť až 18 eur. Viac informácií nájdete tu https://www.realwoman.sk/forum-2013/.

Ďakujem a krásny deň,
Tešíme sa na vás!

Katarína Zacharová
Autorka a líderka organicázie RealWoman

9 years ago

čo pre mňa znamená úspech?zamýšľam sa nad tým už dosť dlhú dobu…hnala som sa za tým aby som v očiach iným bola dokonalá…že sa mi všetko darí..jedného dňa ma život zrazil na kolená a vtedy som si povedala že takto to asi nefunguje…od toho dňa vidím úspech v maličkých pokrokoch ktoré dosahujem…dosahujem ciele ktoré si sama stanovím a robím to len a len pre seba nie pre ostatných…som hrdá a považujem to za úspech že som sa naučila na mnoho vecí pozerať s nadhľadom…nevidím hneď všetko čierne snažím sa aj zo zlých životných situácií vyťažiť čo najviac a poučiť sa…toto je môj úspech!

Admin
Katarina Zacharova(@kate)
9 years ago
Odpovedať  Martina

Milá Martina,
ďakujeme pekne za váš koment a zapojenie sa do súťaže. Všetky komenty boli skvelé a bolo pre nás ťažké vybrať tie najlepšie, tak sme v rámci RealWoman fórum organizačného tímu vybrali tie, ktoré sa väčšine najviac páčili.

Veríme však, že aj napriek tomu, že ste vstupenku nevyhrali, sa RealWoman Fórum 2013 zúčastníte a stretneme sa aj osobne :).

Do 21.1. ponúkame novoročnú cenu vstupeniek, kde pri zakúpení 2 vstupeniek môžete ušetriť až 18 eur. Viac informácií nájdete tu https://www.realwoman.sk/forum-2013/.

Ďakujem a krásny deň,
Tešíme sa na vás!

Katarína Zacharová
Autorka a líderka organicázie RealWoman

Lucia
9 years ago

Aj v tomto momente sa považujem za úspešnú ženu, pretože žijem svoje sny. Za extrémne úspešnú sa ale budem pokladať jedného dňa, keď budem žiť všetky svoje najväčšie sny súčasne. Sú to: Práca ktorá ma napĺňa, živý a pomáha mnohým ľuďom. (tento sen prežívam teraz) Rodina založená na princípoch lásky, porozumenia, vďačnosti, … (za týmto snom smerujem). Myslím, že prežívať tieto dva sny v rovnováhe chce mnoho žien. Som jedna z nich.

Admin
Katarina Zacharova(@kate)
9 years ago
Odpovedať  Lucia

Milá Lucia,
ďakujeme pekne za váš koment a zapojenie sa do súťaže. Všetky komenty boli skvelé a bolo pre nás ťažké vybrať tie najlepšie, tak sme v rámci RealWoman fórum organizačného tímu vybrali tie, ktoré sa väčšine najviac páčili.

Veríme však, že aj napriek tomu, že ste vstupenku nevyhrali, sa RealWoman Fórum 2013 zúčastníte a stretneme sa aj osobne :).

Do 21.1. ponúkame novoročnú cenu vstupeniek, kde pri zakúpení 2 vstupeniek môžete ušetriť až 18 eur. Viac informácií nájdete tu https://www.realwoman.sk/forum-2013/.

Ďakujem a krásny deň,
Tešíme sa na vás!

Katarína Zacharová
Autorka a líderka organicázie RealWoman

Diana Brindžáková
9 years ago

Pod pojmom úspech v živote is predstavujem pocit vnútornej spokojnosti so sebou a šťastia z toho, čo mám a kde sa práve nachádzam. Je to však stav, ku ktorému sa podľa mňa človek “musí” dopracovať tým, že objavuje sám seba, svoj potenciál, svoje talenty a dary. Je to proces. V tom mu prirodzene pomáhajú jeho emócie, ktoré sú akýmsi navigačným systémom v dnešnomm svete plnom možností a príležitostí. A samozrejme ľudia, ktorých počas tejto cesty stretne. Úspešný človek robí to, čo ho baví a robí to dobre. Nielen kvôli sebe, ale najmä kvôli druhým ľuďom.

Žena, ktorá je úspešná, pozná samú seba a má svoj život postavený najmä na dobrých a spoľahlivých vzťahoch, doma i v práci. Potom všetko ostatné funguje akosi prirodzene. O toto sa snažím aj ja vo svojom živote.

Admin
Katarina Zacharova(@kate)
9 years ago

Dobry den mila Diana,

ďakujeme za váš koment a zapojenie sa do súťaže a zároveň vám aj blahozelame, vyhrali ste dennú vstupenku na RealWoman Forum 2013 – Skutočný úspech ženy v hodnote 49 eur, dňa 21. marca 2013.

Poprosím vás, napísať našej kolegyni Anne Bartkovej email na anna@realwoman.sk, ktorým potvrdíte, že vstupenku chcete a my vás zaradíme do nášho zoznamu a komunity účastníčiek.

Ďakujeme a tešíme sa na stretnutie na RealWoman Fórum 2013 :),

Katarína Zacharová
Autorka a líderka organizácie RealWoman

9 years ago

Pre mna znamena uspech byt stastnou, milujucou, sebavedomou, odvaznou, vynimocnou zenou, ktora pozna samu seba, miluje sa a prijima sa, taka aka je, vie ake je jej poslanie a ide si za nim. Ja som este len na zaciatku cesty, kde zistujem kto vlastne som, co by som chcela robit, co by ma urobilo stastnou a ako by som mohla prispiet k zlepseniu zivota na tejto planete.

Admin
Katarina Zacharova(@kate)
9 years ago
Odpovedať  Dominika

Milá Dominika,
ďakujeme pekne za váš koment a zapojenie sa do súťaže. Všetky komenty boli skvelé a bolo pre nás ťažké vybrať tie najlepšie, tak sme v rámci RealWoman fórum organizačného tímu vybrali tie, ktoré sa väčšine najviac páčili.

Veríme však, že aj napriek tomu, že ste vstupenku nevyhrali, sa RealWoman Fórum 2013 zúčastníte a stretneme sa aj osobne :).

Do 21.1. ponúkame novoročnú cenu vstupeniek, kde pri zakúpení 2 vstupeniek môžete ušetriť až 18 eur. Viac informácií nájdete tu https://www.realwoman.sk/forum-2013/.

Ďakujem a krásny deň,
Tešíme sa na vás!

Katarína Zacharová
Autorka a líderka organicázie RealWoman

Ewka
9 years ago

Ďakujem za krásny článok.

Admin
Katarina Zacharova(@kate)
9 years ago
Odpovedať  Ewka

Milá Ewka,
ďakujeme pekne za váš koment a zapojenie sa do súťaže. Všetky komenty boli skvelé a bolo pre nás ťažké vybrať tie najlepšie, tak sme v rámci RealWoman fórum organizačného tímu vybrali tie, ktoré sa väčšine najviac páčili.

Veríme však, že aj napriek tomu, že ste vstupenku nevyhrali, sa RealWoman Fórum 2013 zúčastníte a stretneme sa aj osobne :).

Do 21.1. ponúkame novoročnú cenu vstupeniek, kde pri zakúpení 2 vstupeniek môžete ušetriť až 18 eur. Viac informácií nájdete tu https://www.realwoman.sk/forum-2013/.

Ďakujem a krásny deň,
Tešíme sa na vás!

Katarína Zacharová
Autorka a líderka organicázie RealWoman

Janka
9 years ago

Pre niekoho môže byť úspechom vynikajúca pracovná pozícia, na ktorú sa vypracoval tvrdou drinou alebo finančná sloboda. Samozrejme, že tieto aspekty môžu byť indikátorom úspechu. Človek, ktorý má výbornú pracovnú pozíciu a zarába dosť peňazí, väčšinou je v očiach druhých ľudí považovaný za úspešného, to však ale neznamená, že takýto človek sa cíti aj vnútorne naplnený a šťastný. Vnímanie úspechu a šťastia je veľmi idividuálne. Každý by mal preto poznať sám seba a vedieť, čo ho robí šťastným. Mňa veľmi inšpirujú príbehy ľudí, či už žien alebo mužov, ktorí robia to, čo ich baví, nech je to čokoľvek. Sú to ľudia, ktorí sa vymanili zo stereotypu a spravili odvážny krok smerom k svojmu šťastiu a úspechu, či už išlo o otvorenie obchodíku s kvetmi, fitnesscentra, vycestovanie do zahraničia a získavanie skúseností, výroba šperkov… Vždy, keď čítam tieto inšpiratívne príbehy, hovorím si: „Aj ja raz budem na stránkach tohto časopisu!“ Nie však kvôli „sláve“, ale preto, že to bude znamenať, že som niečo v živote dosiahla, že to čo robím, robím dobre a robím to preto, že ma to robí šťastnou… Niekomu možno stačí, to čo má (a tak je to v poriadku, lebo každý sme iný), ale niekto, ako aj ja, sa v škrupine istoty stáleho kancelárskeho zamestnania cíti nepohodlne. A preto teraz neustále hľadám a skúšam, pretože ešte stále som nenašla, to, čomu by som sa chcela naozaj venovať, to, čo by ma robilo šťastnou. Verím, že to raz nájdem, pretože som ešte len na začiatku svojej cesty za úspechom.

Admin
Katarina Zacharova(@kate)
9 years ago
Odpovedať  Janka

Milá Janka,
ďakujeme pekne za váš koment a zapojenie sa do súťaže. Všetky komenty boli skvelé a bolo pre nás ťažké vybrať tie najlepšie, tak sme v rámci RealWoman fórum organizačného tímu vybrali tie, ktoré sa väčšine najviac páčili.

Veríme však, že aj napriek tomu, že ste vstupenku nevyhrali, sa RealWoman Fórum 2013 zúčastníte a stretneme sa aj osobne :).

Do 21.1. ponúkame novoročnú cenu vstupeniek, kde pri zakúpení 2 vstupeniek môžete ušetriť až 18 eur. Viac informácií nájdete tu https://www.realwoman.sk/forum-2013/.

Ďakujem a krásny deň,
Tešíme sa na vás!

Katarína Zacharová
Autorka a líderka organicázie RealWoman

katka
9 years ago

Moj zivot je popreplietany osobnymi naplneniami,pocitmi zbytocnosti, stastim, chvilkami bezmocnosti, zadostucinenim, kopancami i drobnymi uspechmi. Som si vedoma toho, ze moja cesta bude stale tak pestrofarebna. Som za to vdacna.

Admin
Katarina Zacharova(@kate)
9 years ago
Odpovedať  katka

Milá Katka,
ďakujeme pekne za váš koment a zapojenie sa do súťaže. Všetky komenty boli skvelé a bolo pre nás ťažké vybrať tie najlepšie, tak sme v rámci RealWoman fórum organizačného tímu vybrali tie, ktoré sa väčšine najviac páčili.

Veríme však, že aj napriek tomu, že ste vstupenku nevyhrali, sa RealWoman Fórum 2013 zúčastníte a stretneme sa aj osobne :).

Do 21.1. ponúkame novoročnú cenu vstupeniek, kde pri zakúpení 2 vstupeniek môžete ušetriť až 18 eur. Viac informácií nájdete tu https://www.realwoman.sk/forum-2013/.

Ďakujem a krásny deň,
Tešíme sa na vás!

Katarína Zacharová
Autorka a líderka organicázie RealWoman

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x