V dvanástich rokoch som vedela, kým chcem byť

.

Od malička vedela, kým chce byť. Chcela pomáhať ľuďom a tak si vybrala profesiu lekárky. Prvé veľké sklamanie prišlo, keď sa jej nepodarilo stať sa lekárkou. Nie všetko je v živote tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Niekedy až čas ukáže pravdu. Až neskôr Stanka pochopila, že život mal pre ňu pripravené iné pole posobenia, kde bude tiež môcť naplno pomáhať a byť užitočná. A tak ju priviedol ku firme a práci v Mary Kay, kde môže Stanka Šeminská naplno rozvíjať svoje talenty a túžby.

Odkedy Stanku poznám, som si zamilovala Mary Kay. Vždy ma privíta s krásnym úsmevom, cítim sa s ňou príjemne a všetkým okolo seba rozdáva veľa lásky a dobrej energie. Každý biznis a podnikanie je o ľuďoch, ale nie každý pocítite v srdci. Stanka to dokázala a vytvorila priestor pre ženy, ktorý im ponúka oddych, starostlivosť, krásu a láskavú cestu k sebe.

Stanka Šeminská je intenzívnou členkou v RealWoman klube a pre RealWoman web som s ňou urobila krátky rozhovor, aby ste ju aj vy mohli lepšie spoznať a viac sa dozvedieť o jej práci.


Kým si chcela byť alebo, čo si chcela robiť, keď si bola dieťa?

Chcela som byť lekárkou a zachraňovať svet.☺

Ako si si vybrala školu a ďalšie smerovanie? Čo ťa najviac ovplyvnilo pri výbere?

Vybrala som si medicínu, ale žiaľ som sa ani na 2krát na medicínu nedostala. Takže som rok chodila na chemickotechnologickú fakultu a odtiaľ som prešla na CityUniversity. Výber som mala úplne jasný už od detstva, kedy som už v 12 rokoch presne vedela, kým chcem byť.

Ako si sa dostala k práci v Mary Kay?

Počas materskej dovolenky som hľadala prácu, ktorú by som mohla robiť aj popri deťoch. Prečítala som si v časopise inzerát, že Mary Kay ponúka príležitosť ženám vybudovať si kariéru, získať časovú slobodu a finančnú nezávislosť a vybudovať si slušné podnikanie. Tak som zavolala do centrály a stretla som sa s mojou recruiterkou.

Čo si v práci hľadala, čo ti nedali predchádzajúce firmy, ale Mary Kay, áno?

Časovú slobodu a neobmedzené možnosti na kariérny, finančný rast a možnosť osobnostného rozvoja.

Čo si najviac vážiš na Mary Kay?

Filozofiu firmy, ktorá je založená na princípoch – Správaj sa k druhým tak, ako chceš, aby sa oni správali k Tebe a  Rebríčku hodnôt – Viera, rodina, kariéra. To ma očarilo hneď od začiatku a presvedčilo, že pre takúto firmu chcem pracovať po zvyšok života.

Čím ťa Mary Kay v poslednom období najviac potešila?

Dovolenkou do Thajska, ktorú som mohla stráviť aj s mojim manželom v krásnom rezorte na Pukhete.

Kto podľa teba môže uspieť v Mary Kay? Aké schopnosti sú kľúčové? 

Podľa mňa môže uspieť každá žena, ktorá je ochotná na sebe pracovať, je vytrvalá a má chuť pomáhať druhým a neustále sa učiť novým veciam.

RealWoman_tim_seminska

.

Čím sa líši Mary Kay od iných firiem?

Mary Kay je pre mňa výnimočná firma, ktorá má srdce, ktorá má jasné pravidlá a úžasných ľudí. Náš slogan je Obohacujeme životy žien a toto je presne to, čo nás odlišuje od ostatných firiem. Pomáhame ženám byť krásnymi, šťastnými, sebavedomými a úspešnými vďaka vysoko kvalitnej kozmetike a neobmedzeným pracovným a kariérnym príležitostiam.

Čo bola doteraz tvoja najťažšia skúška v živote?

Bolo ich viacero, aj v osobnom aj pracovnom živote, ale asi tou najťažšou bol môj rozvod.

Akú životnú lekciu si sa naučila v posledných rokoch?

Žiadna kaša sa neje taká horúca ako vyzerá. A niekedy trpezlivosť a čas naozaj pomôžu vyriešiť alebo vyliečiť rany.

Ako vyzerá tvoj bežný deň?

Tak ako si ho naplánujem. Niekedy pracujem z domu a inokedy mám stretnutia v kancelárii s mojimi klientkami a kozmetickými poradkyňami. Okrem toho venujem čas mojej rodine a športu.

Aký je tvoj najväčší sen v Mary Kay, ktorý by si chcela dosiahnuť a prečo?

Chcem sa vypracovať na najvyššiu pozíciu, ktorá sa dá v Mary Kay dosiahnuť. Rozhodla som sa tak už na začiatku, keď som do tejto firmy prišla. Mojou hlavnou motiváciou je mať veľkú oblasť plnú úspešných žien, ktoré sú šťastné a spokojné a majú možnosť sa realizovať.

Rozhovor pripravila Katarína Zacharová

.

Videla som ženy, ktoré dokázali prekonať samé seba.Stanka Šeminská. from RealWoman on Vimeo.


RealWoman_Stanka-SeminskaO Stanke Šeminskej

Stanka Šeminská pochádza z Vráblov, vyštudovala manažment na City University v Bratislave. Pred prácou v Mary Kay pracovala v oblasti riadenia ľudských zdrojov a personalistiky. Dnes už je to 14 rokov, čo pracuje pre spoločnosť Mary Kay. Za tie roky sa vypracovala, momentálne je na pozícii Elite Executive Senior Sales Director a v jej tíme je približne 2000 kozmetických poradkýň. V Mary Kay získala významné ocenenia, niektoré z nich sú – GoGive (ocenenie za prístup a dodržiavanie našej filozofie v našej firme), 1.miesto v Kráľovských dvoroch zdieľania príležitosti v ČR/SR a možnosť zúčastniť sa Výročnej konferencie v Dallase.

Viac informácií o Stanke Šeminskej nájdete na jej webovej stránke: http://www.seminska.sk/

.

.

.

.

.

.

.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x