Základné znamenie, ktoré nikdy neprehliadnite pri výbere životného partnera

Životný partner. Naša opora. Láska na celý život. Nie je to krásna predstava? Mnohí z nás by boli šťastní, keby mali vedľa seba milovaného človeka, ktorý im opätuje lásku a nehu. Keďže väčšina z nás to hľadá, nedalo mi neopýtať sa, čo môže byť tým správnym ukazovateľom, podľa ktorého si preskenovať partnera ešte v začiatkoch? Je možné vedieť už v prvých mesiacoch vzťahu, ako by naše spolužitie vyzeralo o 5, 10 či 15 rokov? Existuje na to nejaké znamenie, ktoré nám pomôže nabrať istotu?

Všimla som si, že u mnohých žien slovné spojenie ,,životný partner’’ evokuje strach zo sklamania, aj keď ich osobný príbeh je povedzme klasický: ‘na začiatku to bola veľká láska’ alebo ‘brali sme sa z lásky’. Veľakrát som počula, ako sa moje kamarátky a známe ešte na začiatku svojho vzťahu pýtajú, či ich priateľ je ten pravý. Keďže mnohé z nich sa už niekoľkokrát sklamali, obávali sa, či nestrácajú svoj vzácny čas s človekom, ktorého pravá tvár sa ukáže v tej najneočakávanejšej chvíli.

A tu by som sa aj hneď zastavila, lebo väčšinou každému takémuto neočakávanému okamihu, kedy si žena povie ,,a dosť’’, predchádza rad niekoľkých znamení, ktoré si žena nevšíma, lebo ma nasadené ružové okuliare. Mám jednoduchú radu na sledovanie znamení pri výbere životného partnera, ktorá mi vo väčšine prípadov vyšla ako dosť spoľahlivá – všímajte si, ako sa váš partner správa k svojim rodičom a ako sa jeho rodičia správajú k nemu. Skutočne vám to o ňom veľa napovie.

Keďže každý z nás vyrastal v určitom prostredí, veľkú časť vzorcov správania si osvojil práve z čias, keď ho vychovávali rodičia a prebral ich domáce návyky. V rodinách, kde sa k sebe členovia správajú s úctou a deti vyrastajú v harmónii, sa tieto deti zvyčajne aj neskôr v dospelosti správajú k svojim rodičom veľmi slušne. Ten istý spôsob komunikácie používajú aj v partnerskom vzťahu a úctivo sa správajú k partnerovi a k vlastným deťom. Ak sa muž správa k matke s úctou, je veľmi vysoká pravdepodobnosť, že sa tak bude správať aj k svojej manželke. Dôležité je všímať si jeho reakcie aj v kritickejších situáciách. Keď na svoju mamu zvyšuje hlas už počas bežného rozhovoru, vieme si predstaviť, ako by asi vyzerala komunikácia, keby bol podráždený alebo bez nálady, a nie to ešte, keby od neho jeho mama niečo chcela.

Na druhej strane poznáme aj opačné prípady, keď sú muž či žena príliš naviazaní na svoju matku. Ak sa správa k svojej mame tvrdo alebo jej nepomáha, naznačuje nám, že to nie je typ maminkinho miláčika. Každý extrém je nežiaduci. Málokedy si uvedomujeme, že keď syn nepomôže vlastnej matke alebo je k nej očividne veľmi neúctivý, bude tieto znaky správania neskôr vykazovať vo svojom partnerskom vzťahu. Alebo naopak, keby mu volala mama desaťkrát denne, či nie je hladný a kedy príde domov, to by nám ženám prekážalo už počas dňa, nie to ešte večer pri milostných hrách? 🙂

Prvý rok plný randenia, romantiky a erotiky je skutočne jedinečný a po hormonálnom vytriezvení sa buď ocitneme v krásnom, i keď už všednejšom vzťahu, alebo je realita krutá a čerpáme silu iba z krásnych spomienok, ktoré nás však nad vodou dlho neudržia. Preto neváhajte spoznať rodinu svojho priateľa čo najskôr. Už v začiatkoch vzťahu s radosťou prijmite pozvanie k priateľovým rodičom na večeru, obed či len tak na návštevu a buďte všímavé a pozorujte. Je možné, že práve tá obávaná návšteva bude dobrým poradcom vo chvíľach hľadania odpovede na otázku, či váš priateľ môže byť aj váš životný partner.

Čo si myslíte vy?

Je podľa vás partnerov vzťah k rodičom skutočne smerodajný?

Aké iné znamenia vy považujete za dôležité sledovať pri výbere životného partnera?

Prajem vám všetkým, aby ste si našli takého partnera, ktorý vás urobí šťastnými :).

Zuzana Jančoková pre RealWoman

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
Petranka
10 years ago

Môj priateľ, a síce je dosť mladý (21 rokov), nemá s rodičmi ideálny vzťah. I ja samotná mám pocit, že jeho mladšiu sestru uprednostňujú a ponúkajú jej kadejaké výhody. Je zábavné, že sme sa práve my našli, pretože rovnaký problém som dlho riešila i v našej rodine, s tým rozdielom, že ja som (hoci som bola mladšia) mala na starosti veľkú časť domácnosti a sestra nič. Problém pretrváva, ale ja ho už neriešim.
Ak by som sa mala riadiť ukazovateľom – rodičia -, asi by som s priateľom ani nebola. Množstvo ľudí v okolí mi povedalo, že si pri mne vedeli predstaviť niekoho iného. a možno je to tým, že láska mení náš pohľad na ľudí alebo robí milovaných v našich očiach lepšími, ja v priateľovi vždy vidím viac, než ostatní a práve preto stojím i naďalej pri ňom. Len občas dúfam, že činov bude viac ako len obyčajných slov, ale už viem, že nemôžem ľudí zmeniť, ale môžem ich inšpirovať a tým sa budú chcieť sami stať lepšími, preto dúfam, že i priateľa v mnohom inšpirujem a prestane s niektorými zlozvykmi, ako je fajčenie napríklad :))

10 years ago

Súhlasím s týmto článkom. Na druhej strane odporúčam opatrnú cestu, pretože ani my sami nie sme dokonalí a naše vzťahy s rodičmi nie sú vždy dokonalé, Vo vzťahoch nemusí vždy vládnuť porozumenie, zato by mal byť vždy prítomný rešpekt. Preto odporúčam, nehľadajte dokonalosť, ale vyhnite sa extrémom – ako napr. mužom, ktorí Vám budú líčiť, aký bol osud voči nim krutý a pritom vinia všetkých okolo seba. To môže byť pasca špeciálne pre ženy, ktoré si myslia, že môžu niekoho zachrániť. Neskôr však zistia, že potrebujú zachrániť hlavne samé seba… z takéhoto vzťahu.
Držím palce všetkým, ktorí hľadajú …

NIKI
10 years ago

Ja si myslim ze to je dost pravda moj priatel ma velmi pekny vztah so svojou mamkou volaju si skoro kazdy den on sa k nej sprava s uctou a pomaha jej ako sa da a vobec to nas vztah neovplyvnuje naopak mna to tesi pretoze ku mne sa sprava s rovnakou uctou velmi pozorny mily robi vsetko preto aby som bola stastna.samozrejme ze v kazdom vztahu su problemy aj my mame nase ale velmi rychlo si to vieme vysvetlit a preniest sa cez to .

milanko
10 years ago

Tak ako nazor to akceptujem a urcite to plati tak na 88% ale je to skutocne nespolahlivy ukazovatel….co ak ma dotycna/ny fakt otravnu matku a neda sa vystat? a prave v partnerke hlada zanedbanu lasku ?

Silvia
10 years ago

Je možné si všímať určité vzorce a prepojenia v správaní partnera prebrané od rodičov,ktoré môže uplatňovať neskôr voči partnerke. Napríklad ako je v článku uvedené to ako sa muž správa k matke tak podobne sa bude správať aj k partnerke. Treba si však všímať aj to ako sa jeho rodičia správajú k sebe navzájom. V otcovom prípade fungoval jednoznačný patriarchát a aj keď si ocino vážil svoju mamu – jej manžel a môj starký to už nerobil. To sa potom prejavilo neskôr aj na správaní otca k mojej mamine. Skončilo to rozvodom a kedže mamina pochádzala z rodiny kde to mali obrátene boli predstavy o spolužití o to rozdielnejšie. Čiže je dobré si všímať aj to v akom prostredí sme vyrastali my.

Alena Rakovska
10 years ago

Ja s tebou uplne suhlasim Zuzka, ja by som mozno este dodala, ze okrem toho ako sa vas partner sprava ku svojim rodicom a oni k nemu, som si ja pri svojom partnerovi od prvej chvile vsimala aj to ako sa sprava ku inym ludov, ku sovjim priatelov, ale aj cudzim ludom. Myslim si, ze to ako clovek rozprava o svojich priateloch je tiez vybornym ukazovatelom ako vnima blizskych ludi vo svojom zivote. Ak na nich vytahuje spinavosti a zhadzuje ich pred vami, alebo ich vyuziva a hada sa s nimi pre malickosti, je dost velka pravdepodobnost, ze sa tak casom bude stavat ja ku svojej partnerke.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x