Žena zlepší svet, keď sa prebudí a začne konať

Často počúvam slová, že dnešný svet je zlý, že táto spoločnosť sa ženie do záhuby, že rozum je viac ako city, že peniaze vládnu svetom … Určite ste to počuli už aj vy. Ale už menej často počuť, čo s tým urobiť? Ako to zmeniť?
Uvedomujem si, že svet je teraz čisto mužský. Vládne tu rozum, ktorý je priradený k mužskej polarite. A intuícia, city, srdce – to ženské zaostáva. Harmónia vo svete nastane, ak sa obe časti vyrovnajú. Ak to ženské vnímanie srdcom bude rovnocenné tomu mužskému vnímaniu prostredníctvom rozumu. Vtedy sa muž a žena budú navzájom dopĺňať. Rozum sa nebude povyšovať nad city.

A preto sa obraciam na vás, milé ženy. Vy ste tie, ktoré tvoríte svet. Vy ste tie, ktoré tvoríte pocity a pocity sú základným kameňom budúcnosti. Žena je tvorcom jemnohmotného sveta a muž jej tvorbu premieňa do hmoty. Na túto dôležitú úlohu akoby na stáročia ženy pozabudli. Roky boli v úzadí a tie, čo boli v popredí, neboli skutočne ženami, ale mužmi v ženskom tele. Tým, že sme všetko prenechali mužom, sme sa stali len akýmisi „upratovačkami“ vonkajšieho sveta. Muži robili len to, čo vedeli – a takto to tu teraz vyzerá. A tých mužov predsa vychovávali tiež len ženy!

Je najvyšší čas sa prebudiť a prebrať zodpovednosť za svoj život, za budúcnosť svojich detí, ale aj za život planéty. Je načase byť Ženou. Ženou, ale nielen vonkajškom, ale skutočnou ženou vo svojom vnútri. Mnoho žien si myslí, že sú dokonalé ženy, no dokonalý je len ich vzhľad, účes, make-up, postava, oblečenie, nechty – ten vonkajší výzor. Ale aké je ich vnútro, aké je ich srdce? Mužské či ženské? Srdce, pokoj, prijatie, láskavosť robí ženu skutočnou ženou. Ženou je tým, čo vyžaruje z jej vnútra. A čo je prioritou pre dnešnú ženu? Je to ten vnútorný pokoj, to vnútorné šťastie, ktoré má pestovať vo svojom vnútri, šíriť a prenášať na svojich najbližších. Alebo sa uspokojí len s tým vonkajším zabezpečením, aby mali všetci okolo nej na stole tanier s chutným jedlom, aby mala poriadok v kuchyni, aby deti mali to, čo ich spolužiaci. . . . To všetko sú len tie vonkajšie, materiálne hodnoty, ktoré dnešné ženy uprednostňujú.

Kde sú tie skutočné ženské hodnoty? Naozaj na ne v tom zabehnutom a rýchlom spôsobe života zabudli? Zabudli, že pre dieťa je dôležitý mamin úsmev, pokoj, ktorý z nej vyžaruje a ono sa cíti pri nej dobre? Zabudli, že pre manžela znamená viac nežné pohladenie a úsmev zo srdca, než len teplá večera? Zabudli, že šťastie môže rozdávať len ten, kto je šťastný? Lásku môže dávať len ten, kto sa má rád? Zabudli na svoje sny a túžby? Zabudli na seba?

Pochopila som , že nie zvonka sa mení svet. Porozumela som myšlienke, že ak chcem zmeniť svet, musím zmeniť len a len seba. Svet okolo mňa je len odrazom toho, čo je v mojom vnútri. A preto apelujem, milé ženy, na vás. Aké pocity si vytvárate, čo si ukladáte do svojho vnútorného sveta? To, čo máme schované hlboko vo svojom vnútri, to sa prejavuje aj v tom vonkajšom svete. Čo tam máme? Pocity krivdy, hnev, bezmocnosť alebo radosť, bezpodmienečnú lásku, harmóniu? Ak budeme pracovať na sebe, na usmerňovaní svojho života, ak budeme zodpovedné za svoje pocity a svoje životy, tak vytvoríme nový lepší svet. Svet pre tých, čo tu budú žiť po nás. Pre naše deti a možno aj pre nás samých, ak sa naša duša náhodou znovu vráti do sveta, ktorého spolutvorcami sme boli i my.

Nie je to žiaden bojový pokrik, je to skôr bolestný výkrik srdca, kam sme tento svet dostali svojou nemohúcnosťou. Pozorujem, ako nám chýba odvaha vyjsť zo zabehnutých koľají, z tej svojej „komfortnej“ zóny a niečo urobiť inak ako doteraz. Darmo počúvame, čo máme robiť, darmo čítame „múdre“ knihy, darmo navštevujeme rôzne kurzy, semináre, keď len zbierame informácie a nekonáme.

Čo nám bráni nasledovať svoje sny a túžby?

Čo nám bráni robiť to, čo chceme?

Každý deň urobiť maličký krok vpred a vykonať malú zmenu vo svojom živote. Do – kedy ešte budeme čakať?

 

Cítite to tak aj vy?

Jana Strihová pre RealWoman

___________________________________________________________________________

PREDSTAVENIE NOVEJ REALWOMAN REDAKTORKY

Janka Strihová si plne uvedomuje, že za všetko, čo sa jej deje v živote, je zodpovedná len ona sama. Zodpovednosť za svoje zdravie, za svoj život a tiež za život na tejto planéte – to sú témy, na  ktoré  upozorňuje nielen vo svojich článkoch.  Podieľa sa na organizovaní podujatí zameraných na osobnostný rozvoj človeka. Uvedomuje si, že ak chce meniť niečo vo svete, čo sa jej nepáči, musí začať len a len od seba.  A tak začala:  vedome meniť svoju stravu ,  prestala používať syntetickú kozmetiku , kupovať zahraničné výrobky, zvažuje, čo podporí svojimi peniazmi a svojou pozornosťou,  nepozerá televíziu a nesleduje správy …

Pracuje v  občianskom združení Obdivuhodná žena, kde organizuje prednášky a podujatia na zlepšovanie fyzického i psychického zdravia, na objavovanie hlbšieho zmyslu života … Uvedomuje si potrebu zmeny myslenia celej spoločnosti pre  ďalší život na Zemi a potrebu obnovenia vzťahu a úcty k prírode. Cíti potrebu návratu ženy k sebe, k ženským hodnotám.

Jej projekty: www.liecivaenergia.sk, www.ozoz.sk

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
10 years ago

Naozaj skvelý článok, pani Jana. Hovoríte mi z duše. Tiež mám pocit, že žena dáva alebo by mala dávať do vzťahu, do rodiny, SRDCE. V dnešnej dobe vládne akýsi boj medzi ženami, matkami o to, ktoré deti navštevujú viacej krúžkov, či sú lepšie oblečené… a v tomto nekonečnom kolotoči ženy nemajú čas byť šťastné. Možno nemajú ani chuť ísť za vlastným šťastím. Ako potom môžu rozdávať to, čo samy nemajú?

10 years ago
Odpovedať  Desana

Ďakujem Desanka za Váš príspevok. Som rada, že nie som sama, ktorá to takto vníma. Správne ste to napísala. A v tom nekonečnom kolotoči si mnohé ženy vôbec ani neuvedomujú, že nie sú šťastné. Ten, kto šťastný nie je, nemôže urobiť šťastným ani iného – ani svoje dieťa, ani svojho partnera … A kladiem si otázku: ,,Majú sa tieto ženy skutočne radi? ,, Veď s láskou je to podobne. Môžeme jej rozdať iným len toľko, koľko jej máme pre seba. Ešte raz vďaka.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x