Žite život na vrchole svojho potenciálu

Keď sa niečo veľké skončí, doľahnú všetky emócie, únava, ale aj nové uvedomenia. Niečo sa skončí a začnú myšlienky o tom, čo bude ďalej. Než sa človek pohne o krok dopredu, je fajn sa na chvíľu zastaviť a pozrieť sa akú cestu prešiel. Avšak ešte dôležitejšie je precítiť a uvedomiť si to, kde práve je, čo všetko už má, čo zažíva a kým je. Zastaviť sa a zhlboka sa nadýchnuť a namiesto pozerania sa dozadu alebo veľmi dopredu do budúcnosti, skúsme sa pozrieť okolo seba a na seba. Skúsme sa zastaviť a precítiť to, čo tam teraz je a uvedomiť si krásu tohto momentu. Skúsme byť vďační za to, kde práve sme na svojej ceste a s kým tam sme. Byť vďačný za každú emóciu, uvedomenie, sebareflexiu, chýbu, konflikt, byť vďačný za to, že môžeme tento dokonalo, nedokonalý život žiť :) .

Pred viac ako dvomi týždňami sme uskutočnili druhý ročník RealWoman Fóra, zrealizovali sme celodenný tréning s učiteľkou a transformačnou líderkou z filmu Tajomstvo, Marie Diamond a túto sobotu sme mali nádherný tréning s Renatou Kronowetteroveterou. Za všetkým týmto okrem toho, čo vídime v deň realizácie podujatia, stojí veľmi veľa dobrej a pozitívnej energie, nadšenia, odhodlania, oddanosti, emócií, sebareflexie, sebapoznania, skúšok a chýb, upevňovania a tvorenia vzťahov a to nielen v mojom živote, ale aj živote všetkých žien, ktoré sú súčasťou RealWoman organizácie. A ide to aj ďalej, nezostáva to len v tomto kruhu, dotkne sa to našich rodín, priateľov, partnerov či manželov. Toľkokrát sa ocitneme v situáciách, v ktorých okrem svojich vlastných pocitov, emócií a sebareflexií, musíme riesiť naše vzájomné vzťahy, prípravy, detaily a všetko s tým súvisiace.

Niekedy sa nám v RealWoman tíme zdá, že je toho veľmi veľa, lebo pri tejto práci, kedy odovzdávate transformáciu, inšpiráciu a osobný rozvoj iným ľuďom, si my samy popri tom prechádzame vlastným rýchlokurzom poznania a vlastnej transformácie. Inak by sme to nemohli ani robiť, lebo ona, kým sa to dotkne vás, zasiahne nás. A nie vždy je to ľahké. Nie vždy je to bezbolestné. Nie vždy to hneď chápame, alebo to vieme spracovať a vyžaduje si to veľa vzájomnej tolerancie a rešpektu.

Avšak zhodli sme sa, že to stojí za to! Sme vďačné, že môžeme svoj život žiť naplno, cítiť jeho každý okamih a keď na chvíľu “zaspíme”, tak nás niečo veľmi rýchlo prebudí, či nakopne. Pocit vnútorného naplnenia, to že viete, že ste na správnom mieste v správnom čase a ste stále viac samy sebou, ako kedykoľvek predtým a môžete zo seba odovzdať to najlepšie, čo vo vás je, iným tým pomôcť a prisievať k niečomu, čo vám dáva zmysel … prevýši každú dočasnú bolesť, trvdé sebapoznanie alebo pád, skúšku rešpektu a tolerancie, energiu potrebnú na pochopenie toho druhého a aj seba samého.

Ak chcete žiť na vrchole svojho potenciálu, potom sa pripravte na takúto cestu, ktorá k nemu vedie a je plná sebapoznania, odhodlania žiť naplno, pochopenia a tolerancie iných ľudí, vyjadrenia seba samého a svojej hodnoty. Niekedy to bude bolieť, lebo sa budete zbavovať starých zažitých systémom myslienia, iným sa bude zdať, že sa meníte a vy sa pritom iba prebúdzate, aby ste viac mohli ukázať, kto ste.

Žiť na vrchole potenciálu je cesta a vyžaduje si rozhodnutie a odhodlanie po nej kráčať a ja som sa práve o tejto téme rozhodla teraz iba v krátkosti napísať, ale onedlho budem o nej aj viac rozprávať na svojom workshope počas festivalu osobného rozvoja InnerWinner, ktorý sa uskutoční v dňoch od 12. do 14. apríla 2013.

Môj workshop s témou Žite život na vrchole svojho potenciálu, bude v piatok 12. apríla o 16:30 a s účastníkmi tohto workshopu sa podelím o mojich 9 princípov fungovania na vrchole potenciálu:

1. VÍZIA: Mať jasnú víziu o tom, kým chcete byť a aké sú vaše priority.

2. PRIDANÁ HODNOTA: Objaviť, vyjadrovať a deliť sa o svoju najväčšiu hodnotu.

3. LÁSKA: Viac milovať, ako sa báť.

4. ZMENA: Všetko, čo nerastie, zomiera – rásť a zlepšovať sa.

5. SEBAREFLEXIA: Všímať si, ako všetko zo všetkým súvisí.

6. INTUÍCIA: Byť v prepojení so svojim vyšším ja.

7. ENERGIA: Nasledovať svoj osobný prúd energie a byť otvorený/á prijímať, čo život ponúka.

8. POSLANIE: Realizovať svoje poslanie – robiť niečo dobré pre druhých ľudí.

9. VEDOMÝ ŽIVOT: Žiť naplno svoj každodenný život a byť duchom a srdcom prítomný/á.

Ak chcete žiť život, ktorý vám dáva zmysel a máte pocit, že ste na správnom mieste, v správnom čase, robíte to, v čom ste dobrí, čo vás baví a napĺňa, v ktorom tvoríte krásne vzťahy, ktoré vás tešia, priťahujete príležitosti a fungujete na vrchole svojho potenciálu, teším sa na vás na mojom workshope.

Dovoľte mi iba pripomenúť, že život je jeden veľký dar a nie samozrejmosť. Je to príležitosť zistiť, kto sme a čo sme schopní vytvoriť. Je to príležitosť žiť naše sny a byť tým, kým chceme byť. Tento život žijeme na ostro, každý moment je jedinečný a nikdy sa nevráti späť. Nestrávme život čakaním na to, kým sa začne alebo sledovaním toho, ako popri nás plynie, ale naplno do neho vstúpme, zoberme zodpovednosť do svojich rúk a začnime ho prežívať otvorenými očami a celým srdcom.

Teším sa na stretnutie na InnerWinner dňa 12.4.2013 :)

Katarína Zacharová, Autorka a líderka organizácie RealWoman

PS: Každú z dám, ktorá je prihlásená v našej RW komunite a dostáva pravidelný RealWoman Žurnál, čaká od InnerWinner prekvapenie. Dočítate sa v našom tohto-týždňovom RealWoman Žurnáli.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x