Život ponúka veľa možností a závisí to len od nás, ktorú si vyberieme. Eva Jurinová.

Eva Jurinová je mladá Slovenka žijúca v Amerike. Pochádza zo Žiliny a pred dvanástimi rokmi odišla vyskúšať svoje šťastie za veľkú mláku. Vyštudovala medzinárodný obchod a marketing, žije striedavo medzi New Yorkom a Los Angeles. Kvôli pracovným povinnostiam veľa cestuje aj do Ázie a na Blízky východ. Napriek tomu, že sa neplánuje vrátiť späť, Slovensko reprezentuje aj naďalej ako ambasádorka americko-slovenskej nadácie +421 Foundation. Prostredníctvom tejto nadácie a Ambasády SR v Bejrúte nedávno organizovali prezentačný večer SR spolu s výstavou skla z Galérie Nova v Bratislave, s prehliadkou unikátnych kúskov z dizajnového štúdia Nerocco a vystúpením tanečnej formácie Čarovné ostrohy.

Popri jej rôznorodých aktivitách na rôznych kontinentoch vydaj nie je v jej agende. Po rodine však túži a keď nájde vhodného partnera, určite sa vydá. Deti, varenie a domácnosť patria totiž spolu s lyžovaním medzi jej koníčky. O tom, ako prišla do Ameriky, pre aké spoločnosti pracovala alebo aké sú jej ďalšie plány do budúcna, sa dočítate v našom rozhovore.

1. Do New Yorku si odišla ešte ako veľmi mladá. Prečo si sa tak rozhodla a čo tomu predchádzalo?

Môjmu newyorskému pôsobeniu predchádzal ročný študijný pobyt na strednej škole v Richmonde vo Virginii a následná modelingová zmluva s lokálnou agentúrou Modelogic. Tá ma po americkej maturite vyslala do New Yorku.

2. Tvoje začiatky v cudzom svete. Aký si mala z toho všetkého pocit?

Veľmi som sa tešila z nových skúsenosti a možností. Nemala som pocit, že to bolo ťažké. Tá eufória z dobrodružstva mi dávala krídla.

3. Vedela si už vtedy, že to niekam dotiahneš?

Vždy sa snažím pozitívne myslieť a hlavne veľa snívať. Želala som si byť najmä šťastnou, mať možnosť rozdávať radosť a šťastie aj vôkol seba.

4. Neskôr si začala pracovať pre spoločnosť Grimoldi. Ako si sa dostala k tejto práci snov?

Kariéra ma viedla manažérskymi pozíciami vo viacerých spoločnostiach, ako napr. Ian Schrager Company – developerská spoločnosť pre luxusné butikové hotely a nehnuteľnosti celebrít alebo John Fitzgibbons LLC – investičná spoločnosť a hedgefund. Pre Grimoldi som začala pracovať najskôr ako modelka v ich reklamnej kampani. Po ukončení MBA programu mi ponúkli pozíciu riaditeľky pre globálnu stratégiu a nové trhy v holdingovej spoločnosti Italswiss Time Corporation.  Mojou hlavnou zodpovednosťou bolo uvádzanie značky na americký trh a s tým súvisiaci aj celý marketing a PR.

5. Tvoja túžba zviditeľniť Slovensko.

S vedením spoločnosti Grimoldi mám veľmi dobré vzťahy a naďalej spolupracujeme na konzultingovej báze. Moja srdcová záležitosť a vysnívaná práca je však v odbore diplomacie.  Preto sa intenzívne venujem tejto práci prostredníctvom našej neziskovej organizácie Plus421 Foundation v spolupráci s Generálnym konzulátom v New Yorku či Ambasádou SR na Blízkom východe.

Som Slovenka a srdce mi vždy ostane na Slovensku, bez ohľadu na to, kam ma zaveje práca. Slovami Emily Dickenson Home is where the heart is (Domov je tam, kde je srdce). V USA je Slovensko stále málo známou krajinou, ktorú si mýlia s Českom, Ruskom či Slovinskom. Práve tieto dôvody spolu so vzťahom k umeniu ma viedli k založeniu americko-slovenskej Nadácie +421/Plus421 Foundation.

 

6. Pomáhaš slovenským umelcom reprezentovať seba aj našu krajinu v USA.

S mojimi spoluzakladateľmi – prvým generálnym konzulom SR v New Yorku Ivanom Surkošom a jeho manželkou Ľubicou sme vytvorili tradíciu viacerým úspešným podujatiam napr. Slovak Fashion Night, Velvet Revolution Party, Disappearing Act Film Festival, atď. Tieto podujatia každoročne pomáhajú mladým umelcom prezentovať sa v USA a nadviazať nové kontakty. Prostredníctvom kultúrnej ukážky získavajú nových sympatizantov Slovenska a prehlbujú ekonomické väzby. Teším sa a som hrdá na to, že sme mali možnosť v New Yorku predstaviť už toľkých našich talentovaných módnych návrhárov, hudobníkov, tanečníkov, výtvarníkov, sklárov, filmárov, spisovateľov či mladých hercov a moderátorov. Nebolo by to však možné bez našich patrónok a skvelého tímu zapálených slovenských dievčat, ktoré by som rada spomenula:  Evka Klanduchová, Zuzka Andreanská, Sandra Sabbahi, Katka Storfer, Simonka Kovačová, Lívia Fleming, Mariana Gavalová, Elena Verešová, Lucy Račeková, Katka Morhačová a ďalší, ktorí si popri svojej kariére vždy nájdu čas podať pomocnú ruku.

7. Teraz pracuješ na..

Mojím najnovším projektom je R&D a licenčná spoločnosť (licensing company) v Los Angeles, v ktorej mám 49% podiel a momentálne sa zaoberáme vývojom kozmetických a potravinárskych produktov z vysoko kvalitnej ružovej esencie, ružovej vody a ružového oleja. Držte nám palce s premosťovaním  trhov!

 

8. Späť do detstva. O čom si snívala, keď si bola malé dievča a čo z toho sa ti splnilo?

Od malička som chcela byť učiteľkou a myslím, že sa k tomu blížim. Len sa ešte sama musím toho viac naučiť.

9. Keby si mohla stretnúť niekoho, kto je podľa teba veľmi inšpirujúca osoba, kto by to bol a na čo by si sa ho opýtala?

Myslím si, že treba mať otvorenú myseľ a vtedy nás  každá osoba, ktorá nám skríži životnú cestičku, inšpiruje a naučí niečo nové. Život ponúka veľa možností a závisí to len od nás, ktorú si vyberieme. Pre mňa je najviac inšpirujúcou osobou moja maminka a tá mi vždy v čase rozhodnutí hovorí: „Evi, predovšetkým počúvaj svoj vnútorný hlas, buď vnímavá a maj pokoru pred svetom“.

10. Aké máš teraz sny a čo pre ne robíš?

To nemôžem prezradiť, lebo by sa mi nesplnili. Cestou k snom je vraj stáť jednou nohou na neistej pôde a druhou vo vecnosti. Priala by som si, aby som zažívala príjemné prekvapenia v sebe aj vôkol seba. K tomu dostatok dobrých ľudí, ktorých nemusí byť veľa. Presne toľko, koľko treba. Tieto slová som si požičala z milej knižočky pána Kadlečíka, ktorú momentálne čítam a tiež ma veľmi inšpiruje.

11. A ešte malý odkaz pre všetky milé čitateľky.

Len do toho, milé dámy, nebojte sa snívať a ísť za hlasom svojho srdca! Život je dar, ktorý nám dáva česť, príležitosť a zároveň povinnosť revanšovať sa mu tým, že dosiahneme čo najviac a rozvinieme náš plný potenciál tak, ako len najlepšie vieme.

Alex Uzik pre RealWoman

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x