5 darov, ktoré navždy zmenia tvoje Vianoce

Zostávajú dva dni do Vianoc. A ja si stále viac a viac uvedomujem, ako sa teším domov k rodičom. Nie kvôli darčekom, nie kvôli jedlu, ale kvôli pohode, láske a tomu nenahraditeľnému pocitu domova, kde sa cítim v bezpečí a môžem sa úplne uvoľniť.

Niekedy naozaj zabudneme na to najdôležitejšie v živote a Vianoce nám to pripomenú, ak sa na chvíľu zastavíme. Vianočné varenie, pečenie, darčeky sú úžasná radosť, ak ich robíme a dávame s láskou, nie zo zvyku, so stresom alebo z povinnosti.

Naučila som sa, že to, čo existuje teraz, je výsledkom energie a zámeru, ktorý sme do toho vložili na začiatku a počas cesty k dosiahnutiu výsledku. A to platí pre vzťahy, dary, projekty, spolupráce, nákupy, varenie, slová a ďalšie aktivity.

S akou energiou, zámerom a emóciou žiješ svoj každý deň?

Keď vstávaš? Varíš? Nakupuješ darčeky? Rozprávaš sa? Objímaš? Pripravuješ sa stretnutie či prezentáciu? Robíš svoju prácu? Obsluhuješ zákazníka? Keď hovoríš to, čo si myslíš a cítiš?

Dávaš do toho seba, srdce a lásku?

Aký je tvoj skutočný zámer za všetkým, čo odovzdávaš iným?

Tvoj zámer je totižto kľúčová ingrediencia tvojho výsledku. A to nielen v práci, ale vo vzťahoch, v rozhovoroch, v zdraví, v naplnení snov, v úspechu, v každej oblasti tvojho života.

Tvoríš s láskou alebo so strachom, či s pochybnosťami?

Akú energiu a zámer si dávala do toho, čo si pred čítaním tohto článku robila?

S akou energiou a zámerom daruješ darček?

S akou energiou prijímaš darček?

Keď sa s niekým rozprávaš a pýtaš sa, ako sa má, je tam skutočný záujem? Počúvaš ho?

Ako robíš jednu vec vo svojom živote, robíš všetko vo svojom živote.

Otázkou je, ako to chceš robiť, čo chceš naozaj cítiť. Rozhodnúť sa musíš ty.

Podelím sa s tebou o mojich 5 vianočných darov, ktoré môžu zmeniť tebe alebo tvojmu blízkemu nielen Vianoce, ale celý svet 🙂 

1. Daruj odpustenie

Najťažšie je odpustiť sebe samej ako tomu druhému. Veľakrát sa hneváme jeden na druhého a vyčítame si veci, ale pritom sa najviac hneváme sami na seba. Hnevá nás, že sme pochybili, nezvládli situáciu, sklamali iných alebo neurobili dobré rozhodnutie. A keďže nevieme, ako prijať toto vnútorné sklamanie, hneváme sa na celý svet a trestáme seba, ale aj iných. Je čas s tým prestať. Mám pre teba dobré správy, takých situácií bude ešte veľa, nie je to posledná. Je to, ako s robením palaciniek. Raz sa ti nepodaria, pripáliš ich, možno zabudneš dať štipku soli. To ťa však neodradí od toho, aby si to skúsila znovu, lebo máš jednoducho rada palacinky. Nabudúce budeš vedieť, čo robiť, čo nerobiť, čo nezabudnúť, ako sa pripraviť a správne použiješ ingrediencie. Daj sama sebe dar, a tým aj iným, odpusti si pochybenie, nauč sa z tejto skúsenosti, čo treba a skús to odvážne znova.

2. Daruj dôveru

Ak neveríš sebe a tomu, čo robíš, je ľahké skĺznuť ku kritike alebo podceňovaniu druhých ľudí. Avšak každým takýmto krokom, strácaš svoju vlastnú silu. Ak chceš niekomu venovať naozaj hodnotný vianočný dar, daruj mu dôveru. Dôveru v seba a v to, že dokáže čokoľvek, do čoho sa s nadšením pustí. Dôveru, že je dobrý v tom, čo robí. Dôveru, že keď ťa bude potrebovať, budeš za ním stáť. Ver v sny druhých ľudí, začneš veriť aj v tie svoje.

3. Daruj lásku

Nikdy nie je dosť prejavov a slov úprimnej lásky. Ak si myslíš, že je jej dosť, že to tí druhí predsa vedia, že ju nepotrebujú, lebo sa tvária ako hrdinovia sveta, si na omyle. Lásku potrebuje každý, aj keď o ňu nevie požiadať, aj keď ju nevie vyjadriť či prijať. Daruj lásku, kde môžeš a komu sa len dá. Láska je jediný liek na utrpenie, smútok, strach, zlomené srdce, pokazený žalúdok či neúspech. Daruj láskavé objatie, poteš toho druhého, infikuj ho svojou energiou. Lásky vždy treba, pomôž iným ju v nich prebudiť. Var, hovor, dýchaj, cvič, jedz, smej sa, plač, pozeraj sa s láskou na seba, na ľudí a na svet.

4. Daruj pochopenie

Pozrieť sa na svet, na rozhodnutia a na situáciu toho druhého cez jeho pohľad na život, je schopnosť prekonať svoje ego. Ego nám hovorí, že jediný svet, ktorý poznáme, je ten náš. Ak si to myslíš, tak ešte nepoznáš život. Daruj tieto Vianoce druhým pochopenie a rešpekt. Pozri sa na ich život cez ich oči. Cíť to, čo cítia oni a objavíš úplne nový svet. A možno uvidíš aj seba samu v ich zrkadle.

5. Daruj ďakujem

Úprimné ďakujem, znamená schopnosť prijať to, čo ti život ponúkol, ponúka a po čom túžiš. Ďakujem znamená vďačnosť za to, čo bolo, čo je a čo bude. Znamená to mať rada to, čo je. Vieš ďakovať? Vieš prijať do svojho života dobré aj to zlé? Dovoľ si prijať to, po čom túžiš. Buď vďačná za to, čo máš teraz a teš sa na to, čo príde. Vianoce sú o prijímaní a dávaní darov, jedno bez druhého neexistuje.

S akou energiou a zámerom budeš prežívať tieto Vianoce?

Želám ti krásne Vianoce plné darovania a prijímania lásky, pohody, dobrej nálady a odvážnych snov 🙂

Katarína Zacharová

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najobľúbenejšie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
Tatiana Hudáková
8 years ago

Dobrý deň Katka,

ďakujem za darčeky v podobe takýchto článkov, ktoré dostávam. Mne sa veľmi páčia, inšpirujú ma, posúvam ich ďalej svojim priateľkám, kolegyniam, kamarátkam vo chváľach, keď si myslím, že to akurát potrebujú vo svojej životnej situácii ale niekedy len tak, aby si prečítali inšpirujúce myšlienky, ktoré aj mne pomáhajú uvedemiť si veľa vecí.Vecí, o ktorých viem, len mi niekedy unikajú, niekedy ich nevnímam, niekedy cielene, niekedy nechcene.
Katka ešte raz ďakujem za všetky články, za celý Real women, mne sa táto celá myšlienka veľmi páči a podporujem ju. Prajem nielenTebe, ale všetkým ženám (ale aj mužom samozrejme) v RW svetlo, lásku a ešte veľa dobrých nápadov a splnených cieľov.
Tteším sa spolu s Vami na rok 2015.
Pokojné Vianoce a zdravý nový rok 2015 praje Tatiana Hudáková, Banská Bystrica

Gitka
8 years ago

Prajem Vám krásne Vianoce plné lásky a pokoja.

Katarína(@kattka707)
8 years ago

dakujem za vsetko co pre nas napises vzdy sa na to tesim dakujem

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x