Všeobecné obchodné podmienky

OBJEDNANIE TOVARU

Pri objednávaní produktov, vyplníte objednávací formulár s povinnosťou platby. Po jeho úspešnom odoslaní vám príde na vami zvolenú emailovú adresu potvrdzujúci e-mail so zhrnutím objednávky, adresy dodania a aj spôsobe platby, ak ste si vybrali platbu prevodom na účet. Tento email potvrdzuje, že vaša objednávka bola úspešná. Po potvrdení, bude objednávka odoslaná do nášho zákazníckeho centra, kde bude vybavená a odoslaná doporučene Slovenskou poštou do 3 pracovných dní od pripísania platby na náš účet. Pri nákupe online produktov vám po pripísaní platby na náš účet bude na vašu e-mailovú adresu odoslaný váš doživotný prístup k produktom do 48 hodín.

Dodacie lehoty

Dodacia lehota je uvedená pri každom titule osobitne a znamená, do koľkých pracovných dní zvyčajne daný titul odosielame. Dĺžka expedovania fyzického produktu od nás k vám sa zvyčajne pohybuje od 24 hodín do 3 pracovných dní pokiaľ nie je uvedené niečo iné priamo pri popise produktu. Ak je uvedené, že máme tovar na sklade, znamená to, že ho máme na našom sklade v počte minimálne 1 kus a vieme vám ho vyexpedovať vo vyššie uvedenom čase po prijatí objednávky. V prípade, že sa tituly z nášho skladu vypredajú sa môže táto doba predĺžiť, o čom vás budeme informovať hneď, ako budeme mať bližšie informácie o dostupnosti daného titulu. Objednávky vybavujeme priebežne každý druhý pracovný deň.

Spôsob dodania tovaru

Tovar posielame Slovenskou poštou formou listu/balíka.

Dodacia lehota uvedená pri vytváraní objednávky znamená, do koľkých dní dané produkty odosielame. K tejto dobe treba pripočítať bežne 1-3 pracovné dni, ktoré trvá doručenie titulu ku vám Slovenskou poštou.

Ak vám tovar nebol doručený ani do 7 dní po našom e-maile, kontaktujte nás prosím. Bližšie informácie o vašom balíku a možných dôvodoch nedoručenia vám po preverení so Slovenskou poštou následne poskytneme e-mailom.

Spôsob platby

 • platba kartou cez platobnú bránu GpWebPay.
 • elektronické bankovníctvo (PayPal).
 • prevodný príkaz na základe pokynov v predfaktúre emaili.
 • na dobierku v rámci Slovenska.

Faktúru ku produktu – daňový doklad vám posielame dodatočne emailom po odoslaní vašej zásielky. Ak vám doklad nepríde emailom, prosíme informuje nás, čo najskôr telefonicky alebo na e-mailovú adresu info@realwoman.sk.

Poštovné a iné poplatky

K uvedeným cenám pripočítavame nasledovné poštovné podľa spôsobu a adresy dodania.

Poštovné, balné a manipulačný poplatok v rámci Slovenskej republiky nájdete v tabuľke nižšie. V prípade rozdelenia jednej objednávky na viac zásielok na základe Vášho želania vám môže byť účtované poštovné za každú zásielku samostatne. Ohľadom presnej výšky poštovného do zahraničia Vás budeme informovať po potvrdení Vašej objednávky. Ceny poštovného a balného sú uvedené vrátane DPH. Iné poplatky neúčtujeme.

KNIHY – zásielky v rámci SRPoplatok za poštovné, balné a manipuláciu   
zásielka do 1 kg2,50 Eur   
zásielka do 1 kg na dobierku3,50 Eur   
     
KNIHY – zásielky do EurópyPoplatok za poštovné, balné a manipuláciu   
zásielka do 1 kg7,00 Eur   
     
     
     
     

Záručná doba

Občianske združenie RealWoman o.z. ručí zákazníkovi za:

 • dodržanie ceny, ktorá bola platná v čase odoslania objednávky zákazníkom
 • dodanie tovaru tak, aby nebol poškodený
 • dodanie tovaru v takom množstve a sortimente, v akom bol uvedený na objednávke
 • pri elektronickej platbe ručíme za vrátenie peňazí po prekročení maximálnej uvedenej dodacej doby titulov, ak o to zákazník požiada

Občianske združenie RealWoman o.z. nenesie zodpovednosť za:

 • oneskorené doručenie tovaru zavinené doručovateľom (pošta)
 • oneskorené doručenie tovaru zavinené nesprávne udanou adresou prijímateľa
 • poškodenie zavinené doručovateľom (pošta); viditeľne poškodený tovar (poškodený obal balíka a pod.) nepreberajte!
 • obsahovú náplň knihy, DVD a podobných produktov, oficiálne vydaných vydavateľom

Stornovanie objednávky

Ak si prajete zrušiť  vašu objednávku, ktorá ešte nebola vybavená, čo najskôr nás, prosím, kontaktujte a uveďte detaily vašej objednávky. Ak už bola vaša objednávka zaplatená, peniaze vám vrátime najneskôr do 30 dní na účet, z ktorého ste zaplatili. V prípade platby cez CardPay (VISA, MasterCard) sa môže táto doba predĺžiť, vzhľadom na postup v banke pri vracaní peňazí z platieb kartou.

Zároveň si vyhradzujeme právo stornovať  vašu objednávku na tovar, ak vám ho už nebudeme schopní dodať z dôvodu jeho vypredania alebo v cene, ktorá je uvedená v internetovom obchode, pokiaľ sa s vami nedohodneme na náhradnom plnení. O stornovaní objednávky vás budeme bezodkladne informovať telefonicky alebo e-mailom. V prípade úhrady kúpnej ceny alebo jej časti vám budú finančné prostriedky vrátené do 30 dní na účet, z ktorého ste zaplatili, pokiaľ sa nedohodneme inak.

Reklamovanie tovaru (Reklamačný poriadok) a vrátenie tovaru

Naším cieľom je ponúkať vám výborné služby v oblasti osobného rozvoja a transformácie. Niekedy sa môže stať, že produkt, ktorý sme vám dodali nespĺňa vaše predstavy.

Nekompletnosť zásielky alebo poškodenie tovaru je nutné oznámiť do 48 hodín od prevzatia zásielky e-mailom na adresu info@realwoman.sk alebo telefonicky v pracovné dni od 14:00 do 17:00 hod. na +421 948 180 003. Neskoršie reklamácie nekompletnosti zásielky alebo mechanického poškodenia výrobku nemusia byť uznané.

Ak chcete zakúpený tovar reklamovať, vopred nás, prosím, kontaktujte. Reklamovaný tovar (najlepšie až po dohode s nami) zašlite, prosím, na adresu Občianske združenie RealWoman o.z., Grosslingova 20, 811 09 Bratislava. Odporúčame vám tovar zaslať ako balík doporučenou zásielkou. Tovar nám, prosím, neposielajte na dobierku. Na balík uveďte vaše plné meno ako odosieľateľa a dodaciu adresu, ktorú ste uviedli v pôvodnej objednávke.

Po obdržaní reklamovaného tovaru vás budeme bezodkladne kontaktovať e-mailom alebo telefonicky a dohodneme sa s vami na rýchlom vyriešení problému: reklamovaný tovar vám vymeníme kus za kus, prípadne iný, ktorý si vyberiete (do hodnoty reklamovaného tovaru), alebo vám vrátime peniaze. Reklamácia bude vybavená v čo najkratšom čase, najneskôr však do 30 dní od prijatia reklamovaného tovaru. O výsledku reklamácie budete informovaný bezprostredne po ukončení reklamačného konania e-mailom a spolu s tovarom vám bude doručený reklamačný protokol.

Vrátenie tovaru

Všetok tovar zakúpený v internetovom obchode na RealWoman.sk môžete bez udania dôvodu vrátiť do 14 pracovných dní od prevzatia tovaru. Odstúpiť od zmluvy je nutné preukázateľným spôsobom (písomne, e-mailom). Toto právo Vám vyplýva z § 12 Zákona o ochrane spotrebiteľa pri zásielkovom predaji (zákon č. 108/2000 Z.z.). Neskoršie odstúpenie od zmluvy už nie je možné. Tovar je nutné zaslať na adresu Občianske združenie RealWoman o.z., Grosslingova 20, 811 09 Bratislava. Odporúčame tovar zaslať ako balík doporučenou zásielkou. Tovar nám, prosím, neposielajte dobierkou. Na balík uveďte vaše plné meno ako odosieľateľa a dodaciu adresu, ktorú ste uviedli v pôvodnej objednávke.

Príslušnú sumu za vrátený tovar Vám môžeme kompenzovať:

 • poskytnutím poukážky vo výške sumy vášho tovaru, ktorú môžete použiť pri ďalšom nákupe u nás,
 • zaslaním sumy, ktorú ste zaplatili za tovar na vami určený účet do 30 dní.

Do balíka priložte informáciu, o ktorú z uvedených kompenzácií máte záujem.

Od zmluvy nie je možné odstúpiť v nasledovných prípadoch:

 • tovar je mechanicky poškodený
 • knihy majú známky používania (čítania, kopírovania)
 • počítačový softvér, audiovizuálne nosiče, audionosiče, videonosiče, počítačové a konzolové hry, hry a puzzle, ak tovar nie je v pôvodnom, originálnom, neporušenom balení (tovar bol rozbalený)
 • tovar nie je kompletný (vrátane príslušenstva, atď., ak bol k nemu dodaný)
 • keď to povaha výrobku neumožňuje (download)

V prípade neoprávneného vrátenia tovaru bude tento tovar vrátený zákazníkovi na jeho náklady.

Elektronické knihy – Licenčná dohoda a podmienky používania

Toto je dohoda medzi koncovým používateľom elektronického obsahu (ďalej len “Používateľom”) a Občianske združenie RealWoman o.z. (ďalej len “Poskytovateľ”), ktorá nadväzuje na Všeobecné obchodné podmienky Poskytovateľa a upravuje podmienky používania elektronických kníh poskytovaných prostredníctvom služieb internetového obchodu RealWoman.sk (ďalej len “Služba”). Prosím prečítajte si túto licenčnú dohodu a podmienky používania, ako aj všetky ostatné pravidlá a informácie, ktoré sa k e-knihám poskytovaným prostredníctvom Služby vzťahujú (vrátane, ale nie len, pravidlá, podmienky a informácie uverejnené na stránke www.realwoman.sk). Ak nesúhlasíte s podmienkami tejto licenčnej dohody, žiadame vás, aby ste nepristupovali k nákupu elektronických kníh. Zakúpením elektronickej knihy prostredníctvom Služby dávate najavo svoj súhlas s touto Licenčnou dohodou a podmienkami používania.

Služba. Služba umožňuje Používateľovi vyhľadávať, zakupovať licencie, sťahovať, a zachovávať prístup k digitalizovanému elektronickému obsahu, akým sú napríklad elektronické knihy, online publikácie alebo iný obsah digitálnej povahy (ďalej len “Elektronický obsah”).

Podporované zariadenia a softvér. Zoznam podporovaných zariadení a softvéru, určených na získanie, zobrazovanie a používanie Elektronického obsahu, je uverejnený a pravidelne aktualizovaný na stránke www.realwoman.sk. Používateľ prehlasuje, že sa oboznámil so zoznamom podporovaných zariadení a softvéru. Poskytovateľ neručí za doručiteľnosť a použiteľnosť Elektronického obsahu na zariadeniach a softvéroch, ktoré nie sú uvedené v zozname podporovaných zariadení a softvéru uvedených na jednotlivých stránkach ponúkaných produktov.

Sociálne DRM. Ak sú elektronické knihy prístupné bez ochrany šifrovaním – teda označené formátmi EPUB, PDF alebo MOBI – Poskytovateľ si vyhradzuje právo použiť v stiahnutej e-knihe viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Medzi inými môže použiť meno, priezvisko a e-mail. Používateľa na základe jeho registrácie na stránke www.realwoman.sk. Používateľ s týmto opatrením súhlasí.

Sprístupnenie Elektronického obsahu. Po uhradení Poskytovateľom určených poplatkov za sprístupnenie Elektronického obsahu, ktoré si Používateľ vybral z ponuky Poskytovateľa, Poskytovateľ sprístupní Elektronický obsah Používateľovi. Sprístupnením sa rozumie technické umožnenie stiahnutia Elektronického obsahu cez internet len a výlučne prostredníctvom podporovaných zariadení a softvéru. Používateľ si Elektronický obsah prevezme po jeho sprístupnení. Od momentu prevzatia Elektronického obsahu Používateľom sa povinnosti Poskytovateľa považujú za naplnené.

Používanie elektronického obsahu. Poskytovateľ poskytuje Používateľovi nevýhradné právo uchovávať si primeraný počet permanentných kópii daného Elektronického obsahu, prezerať, používať a zobrazovať Elektronický obsah neobmedzene veľakrát, výlučne len pre svoje vlastné, osobné, nekomerčné použitie. Elektronický obsah bude považovaný za Poskytovateľom licencovaný Používateľovi, ak Poskytovateľ neurčí inak.

Obmedzenia. Ak nie je špecificky uvedené inak, Elektronický obsah je chránený autorským zákonom. Používateľ nemôže predávať, prenajímať, požičiavať, šíriť, distribuovať, vysielať, sublicencovať alebo iným spôsobom priraďovať práva k Elektronickému obsahu alebo akejkoľvek jeho časti akejkoľvek tretej strane, nesmie odstraňovať popisy alebo označenia týkajúce sa vlastníctva uvedené v Elektronickom obsahu. Používateľ nesmie obchádzať, modifikovať, znefunkčniť či odstraňovať ochranu, ktorá chráni Elektronický obsah. Nebude tiež nabádať, napomáhať alebo autorizovať inú osobu, aby tak činila.

Zákaz nelegálneho používania a Výhrada práv. Používateľ nemôže používať Službu ani Elektronický obsah pre akýkoľvek protizákonný účel. Používateľ berie na vedomie, že využitím Služby a zaplatením za licenciu na použitie Elektronického obsahu nedochádza k prenosu duševného vlastníctva Poskytovateľa ani žiadneho z jeho dodávateľov. Všetky súčasti Elektronického obsahu sú licencované, nie predávané, a takáto licencia je nevýhradná.

Zmeny Služby. Poskytovateľ si vyhradzuje právo kedykoľvek pozmeniť, pozastaviť alebo zrušiť Službu alebo jej jednotlivé súčasti. Poskytovateľ nemá záväzky voči Používateľovi v prípade, že sa rozhodne toto právo využiť.

Ukončenie. Práva Používateľa vyplývajúce z tejto Dohody sú automaticky ukončené bez upozornenia, v prípade, že Používateľ nedodrží ktorékoľvek z ustanovení tejto Dohody. V prípade takéhoto ukončenia musí Používateľ ukončiť akékoľvek používanie Služby alebo Elektronického obsahu a Poskytovateľ môže zamedziť prístupu Používateľa k Službe alebo jej jednotlivým častiam, a/alebo k Elektronickému obsahu bez nároku na vrátenie poplatkov Používateľovi.

Oddeliteľnosť. Ak niektoré ustanovenia zmluvy nie sú celkom alebo sčasti platné alebo účinné, alebo neskôr stratia platnosť a účinnosť, nie je tým dotknutá platnosť alebo účinnosť ostatných ustanovení.

Zmeny a doplnenia. Poskytovateľ si vyhradzuje právo zmeniť a doplniť Dohodu na základe vlastného uváženia. Učiní tak uverejnením pozmenených podmienok na stránke www.realwoman.sk. Využívanie Služby a Elektronického obsahu Používateľom nasledujúce po zmene je považované za súhlas Používateľa so zmeneným znením Licenčnej dohody a podmienok používania.

Vyhlásenie o záruke. Používateľ berie na vedomie a súhlasí, že používa Službu a Elektronický obsah na vlastné riziko. Poskytovateľ nie je zodpovedný za prípadnú škodu, ktorá v súvislosti s používaním Služby alebo Elektronického obsahu Používateľovi vznikne. Služba, Elektronický obsah, alebo ich súčasti, sú poskytované v aktuálnom stave, s prípadnými nedostatkami a bez záruky. Všetky poplatky uskutočnené v súvislosti so Službou sú finálne a Používateľ nemá nárok na ich vrátenie, ak Poskytovateľ neurčí inak.

Kontakty. Pre komunikáciu ohľadom tejto Dohody môže Používateľ kontaktovať Poskytovateľa prostredníctvom kontaktných údajov uvedených na https://www.realwoman.sk/

Používanie materiálov zo stránky

© Katarina Zachar Global s.r.o. Všetky práva vyhradené. Akékoľvek použitie obsahu – častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, obrázkov, fotografií či ukážok akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom je bez písomného povolenia od Katarina Zachar Global, s.r.o. zakázané.

Aktualizované 24.9.2020 v Bratislave