Doprajte lásku najskôr sama sebe

Pôvodne som mala pre vás rozpísaný článok o farbách a ich zázračnom vplyve na náš vzhľad i to, ako sa cítime. Medzičasom sa však udiala jedna smutná udalosť a ja som sa rozhodla prispieť dnes celkom inou témou.

Mnohí z vás určite majú svoje vzory alebo aspoň vedia o dôležitosti obklopovať sa a učiť sa od ľudí, ktorí sú pre nás inšpiráciou a pozitívnym príkladom. Moje osobné vzory sú už niekoľko rokov jasne zadefinované a patria medzi ne pre väčšinu verejnosti známe dámy zo zahraničného podnikateľského a mediálneho sveta. Avšak ešte dávno predtým, než som si dôležitosť vzorov vo svojom živote uvedomovala, bola tu, v mojej blízkosti jedna dáma z mojej rodiny, ktorá sa stala mojím vzorom veľmi prirodzene a ani o tom netušila. Jednoducho pre to, akou bola.

Od malička som vnímala, že je iná ako ostatní – vždy usmiata, srdečná, pozitívne naladená, chápavá, krásna vo vnútri aj navonok. Po stretnutí s ňou sa človek cítil nabitý energiou, rozžiarený, povzbudený a akosi lepším človekom. Vždy som tento jej dar obdivovala a s radosťou sledovala, s akou láskou sa o oň delí s ostatnými a robí tak veselšími aj životy iných ľudí.

Keď som sa s ňou stretla naposledy, podelila sa so mnou o tieto slová: „Sebaláska a rešpekt seba samého sú základom. Celý život som na nich tvrdo pracovala.“ Zadržiavajúc slzy som iba súhlasne prikývla. Sama som totiž presvedčená, že každá musíme v prvom rade začať od seba. Aj z vlastnej skúsenosti viem, že ak samy nemáme, ťažko sa rozdáva ostatným.

Som nesmerne vďačná, že sa takýto vzácny človek dotkol môjho života a bol jeho súčasťou. Moja práca, v rámci ktorej pomáham ženám odhaliť ich skutočnú krásu a vylepšiť tak nielen ich výzor, ale najmä pohľad na seba samé, mi takto dáva ešte väčší zmysel! Vážim si, že vďaka tejto inšpiratívnej dáme sa môžem aj ja cez svoje aktivity pozitívne dotknúť životov iných žien a pokračovať tak v prispievaní týmto darom ďalej.

Spi sladko, moja drahá teta Zorka!

Dagmar Gabulová, Koučka štýlu, pre RealWoman

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x