Lásku nájdete vtedy, keď ju prestanete hľadať

Ste unavená z toho neustáleho hľadania a čakania? Sama seba sa pýtate, kedy sa to už skončí? Kedy stretnete toho správneho muža, ktorý by vás ľúbil? Všetky hľadáme lásku, túžime po niekom, kto by nás mal rád, s kým by sme sa mohli podeliť o život, o naše dni, radosti a starosti. Jednoducho niekto, kto by nás objal a dodal nám aspoň na chvíľu pocit istoty. Koľké z nás čakajú na niekoho, kto vstúpi do ich života a zmení ho, niekto, kto prinesie trochu viac svetla a radosti.

Ak túžite po láske, rada – prestaňte hľadať lásku- znie asi dosť absurdne. Ale skutočná láska k nám príde práve vtedy, keď ju najmenej čakáme, keď ju najmenej hľadáme, keď ju prestaneme potrebovať. Príde práve vtedy, keď sme na ňu „na chvíľu” zabudli. Prečo je to práve tak? Ešte vhodnejšia otázka by bola snáď, ako sa dá na ňu nečakať, ako sa dá ju nehľadať?

Prestať čakať, neznamená prestať túžiť po láske, či si ju priať, ale znamená to nájsť novú, silnejšiu túžbu byť šťastná, a aj bez lásky. Byť šťastná len tak sama so sebou, tu a teraz. Nelimitovať svoje šťastie niekým alebo niečím, čo vás väčšinou dovedie k momentu, keď sa úplne unavíte čakaním a konečne si poviete: stačilo, chcem byť šťastná. A práve vtedy alebo chvíľu potom sa niekto „zázračne” vo vašom živote objaví a vy nájdete lásku.

Byť šťastná bez podmienok sa začína vnútorným rozhodnutím prestať hľadať a čakať, ale žiť naplno a nachádzať šťastie tu a teraz. Odpoveďou na otázku, prečo to tak funguje, by mohlo byť to, že čím viac sa sústredíme na to, čo nám chýba, tým viac nám to aj reálne v živote chýba. Čím viac sa sústredíme na to, čo v živote nemáme, tým viac sme nešťastnejšie, smutnejšie a nespokojnejšie. Čím viac to chceme, naše vibrácie strácajú harmóniu a iskru, lebo takpovediac tlačíme na pílu. A to, čo skutočne chceme, sa len viac a viac vzďaľuje.

Určite ste to aspoň raz vo vzťahu s mužom zažili. Čím viac ste na neho tlačili, tým viac utekal alebo sa vzďaľoval. Ocitli ste sa v situácii, keď ste niečo tak veľmi chceli, že ste to až celé pokazili. Príliš ste sa ponáhľali, myseľ sa vám zatemnila želaným výsledkom a zabudli ste sa sústrediť na to, čo sa deje tu a teraz. Mohlo sa vám to stať v práci, vo vzťahu, v rodine alebo v bežnej komunikácií. Všimli ste si, že niekedy viac dosiahneme, keď vieme, aký je náš cieľ, rozhodneme sa preň a potom ho akoby zabudneme a venujeme sa každodennej práci, ktorú potrebujeme urobiť, aby sme ho dosiahli alebo ktorá nás jednoducho napĺňa?

Nedávno som počula príbeh o malom dievčatku, ktoré bolo na lúke a chcelo chytiť lienku, toľko sa za ňou naháňala, hľadala ju, ale žiadnu nechytila, až sa unavila a zaspala v tráve. Keď sa prebudila, sedeli na nej desiatky lienok :). Spomínate si, keď ste doma niečo nevedeli nájsť, všetko ste v eufórii prehádzali, prehľadali, všade ste sa pozreli, až ste to vzdali, posadili ste sa a na chvíľu sa uvoľnili a zrazu to tam bolo priamo pred vami. Tie najkrajšie veci, udalosti, momenty a lásky sa nám stanú, keď ich najmenej čakáme a potom si následne nato uvedomíme, že sa nám vlastne splnilo niečo, čo sme si kedysi priali.

A ten čas, ktorý prejde od momentu nášho želania do momentu naplnenia, závisí od toho, ako dobre vieme „zabudnúť” na to naše želanie, resp. zmierniť náš „chtíč“ a nahradiť ho vierou, že láska je už na ceste a dovtedy sa tešiť z nášho každodenného života.

Ako prestať toľko hľadať lásku? A ako byť zatiaľ šťastná aj bez lásky? Kľúčom je nájsť spôsob, ako namiesto hľadania byť jednoducho šťastná tu a teraz. Asi sa samy seba pýtate, ako mám byť šťastná, keď to, čo si myslím, že ma urobí šťastnou, nemám? A v tom spočíva aj odpoveď. Nájdite niečo iné, čo by vás mohlo urobiť šťastnou. A nie je to jedlo, nie sú to nákupy. Objavte vo svojom živote inšpiráciu a vneste do neho entuziazmus.

Namiesto otázok – Kedy ho nájdem? Kedy sa zaľúbim? Prečo nemám lásku?– si položte úplne novú otázku: – Čo môžem pre seba urobiť dnes, aby som sa lepšie cítila, lepšie vyzerala a bola viac spokojná? alebo – Čo by som mohla robiť, čo by ma skutočne bavilo a prinieslo by do môjho života viac radosti, nadšenia a odvahy?

Nájdite čokoľvek, čo by do vášho života vnieslo entuziazmus a inšpiráciu. Naplno sa tomu venujte, rozvíjajte svoju osobnosť, urobte svoj život bohatším a zaujímavejším. Využite čas, ktorý by ste strávili „čakaním”, na tvorenie, sabazdokonaľovanie a zábavu. Udržujte si svoju vnútornú harmóniu, budujte si svoj vlastný život. A ani si neuvedomíte, ako rýchlo zabudnete na to, že niekoho hľadáte, lebo vašu myseľ zaplaví inšpirácia, nadšenie a naplnenie z toho, čo robíte. A čoskoro si všimnite, ako ste sa stali pre ostatných zaujímavejšou.

Majte vieru, že príde správny moment a vy stretnete človeka, ktorého máte stretnúť. A dovtedy si užívajte každý svoj deň, žite naplno a budujte niečo, čo bude iba vaše. A práve vtedy, keď úplne zabudnete, budete sa usmievať, budete šťastná, lebo dávate svojmu životu zmysel a ceníte si to, čo máte, sa objaví niekto, kto rozbúcha vaše srdce a vy nájdete lásku.

  • Keď prestanete hľadať lásku, konečne dáte láske možnosť, aby si vás našla.
  • Keď prestanete čakať na lásku, konečne začnete žiť naplno, a nielen prežívať.
  • Keď si prestanete jej potrebu uvedomovať, konečne pocítite slobodu byť šťastná, kedykoľvek si vyberiete.

Raz som čítala o žene, ktorá sa zvykla pýtať svojej matky: „Ako si nájdem toho správneho muža?” A jej matka jej zvykla odpovedať: „Nestrachuj sa o to, ako nájdeš správneho muža, ale sústreď sa na to, ako sa ty staneš správnou ženou.”

Užívajte si seba samých, krásneho Valentína 🙂

Katarína Zacharová pre RealWoman

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x