Objavte kúzlo farieb pre sebavedomejší vzhľad

Farby, ktoré nosíme, môžu byť buď naším najlepším priateľom, alebo najväčším nepriateľom. Majú veľký vplyv na to, ako sa cítime, ale aj ako vyzeráme a ako nás vníma naše okolie. Chcete vyzerať i cítiť sa sviežejšie, atraktívnejšie, ženskejšie či sebavedomejšie? Tá správna voľba farieb vám k tomu môže výrazne dopomôcť.

Často od žien počúvam, že zo zvyku či nedostatku odvahy inklinujú k „bezpečným“ farbám, akými sú čierna, tmavomodrá, sivá a biela. Presne tieto i ďalšie bezfarebné odtiene nachádzam vo veľkej miere aj v ich šatníkoch, ktoré im následne nanovo zostavujem na mieru. Black&White návyk sa pritom netýka iba dám z biznisu podliehajúcim tzv. dress kódu.

Viac ako len farba

Obliekanie sa do farebných tónov, ktoré sa nehodia k našej pleti, farbe očí, odtieňu vlasov či celkovej osobnosti môže spôsobiť úplne iný efekt, než aký by sme si želali. Farby, pre nás nesprávne, nám totiž pridávajú na veku, váhe, zvýrazňujú nedokonalosti pleti aj postavy a uberajú z našej energie, nálady či sebavedomia. To znamená, že nám žiadnym spôsobom nepomáhajú, skôr naopak, priťahujú pozornosť k tým partiám, ktoré by mali zamaskovať.

Na druhej strane sú farby, ktoré nás rozžiaria. Spôsobujú, že vyzeráme mladšie, atraktívnejšie, sviežejšie, kreatívnejšie, zdravé a plné energie. Zvýraznia naše prednosti a nedostatky zatlačia do úzadia.

Pýtate sa, ako sa dá vo všetkých farebných odtieňoch zorientovať a vybrať si pre seba tie správne? Ako príklad uvádzam jednoduchú pomôcku, stačí sa pozorne pozrieť do zrkadla pri dennom svetle a bez make-upu:

Ak máte ružovkastý tón pleti a popolavú farbu vlasov (špinavá blond, popolavá hnedá), STUDENŠIE farby a kovy budú na vás vyzerať lepšie (napr. striebro, snehovo biela, studená ružová, modrá)

Ak máte zlatistý, broskyňový tón pleti a vlasy s medovým alebo červenkastým nádychom (zlatá blond, gaštanová hnedá, ryšavá), TEPLEJŠIE farby a kovy vám pristanú viac (napr. zlato, krémová biela, žltá, oranžová)

Nie je sa čoho báť

Dôležitým faktorom je aj súlad medzi naším súčasným rozpoložením a celkovým dojmom, ktorý outfitom budíme. Tmavé tóny reprezentujú autoritu, neprístupnosť, prísnosť, kým svieže a veselé farby pôsobia priateľsky, pozitívne a otvorene.

Jedna zo žien, s ktorými momentálne pracujem, sa po viac ako 10 rokoch pôsobenia v korporátnom svete rozhodla zmeniť prácu, prostredie aj životný štýl. Po rokoch v chladnom a prevažne mužskom svete sa v jej súčasnom šatníku nenachádza takmer nič okrem čiernej, šedej a niekoľkých bielych košieľ. Je v situácii, keď túži spoznávať nových ľudí, je otvorená zmenám a novým príležitostiam, jej vzhľad, to znamená to, čo ľudia uvidia skôr, než má možnosť čokoľvek povedať, však hovorí proti nej.

Odetá od hlavy po päty v čiernej pôsobí veľmi prísne, uzavreto a neprístupne. Miestami môže dokonca budiť dojem, že nechce byť videná a pútať pozornosť okolia. Správa, ktorú úprimne túži vysielať, „nie je sa čoho báť“, sa vďaka tomu, čo majú ostatní možnosť vidieť navonok, mení na „nechajte ma na pokoji“.

Správny výber farieb dokáže skutočne robiť zázraky. Nielen zmeniť pekné oblečenie na oblečenie, ktoré je nádherné, ale aj podporiť vašu skutočnú krásu, zvýšiť sebavedomie a komunikovať čo-to o tom, kým ste. Naozaj sa nie je čoho báť.

Milé dámy, bola som nadšená z obrovského záujmu a účasti v zóne BEAUTY & SOUL na RealWoman Fóre 2013! Bolo úžasné vidieť, koľké z vás sa prišli poradiť o farbách, tipoch, ako obliekať svoju súčasnú postavu a zaujímali sa o celkové zhodnotenie svojho vzhľadu. A neváhali dokonca vystáť dlhý rad!

Ďakujem, že ste sa rozhodli zažiariť v zóne Dagmar&Style a verím, že sa čoskoro opäť uvidíme. Dovtedy sa s vami budem deliť o ďalšie praktické tipy na stránkach www.realwoman.sk

Foto – Hana Bermannová

Dagmar Gabulová, Style kouč, pre RealWoman

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x