Osud si človek drží sám vo vlastných rukách. Daniela Paculíková.

Na stretnutie s Dankou Paculíkovou sa vždy teším, je to veľmi príjemná a energická žena. Pomohla mne aj mnohým mojim priateľom a známym vo viacerých životných situáciách, či už vo vzťahu k práci alebo zdraviu. Obrátila som sa na ňu, keď som sa rozhodovala zmeniť prácu a pri pretrvávajúcich zdravotných problémoch. Keď ide o dôležité životné rozhodnutia, človek si rád potvrdí, či ide správnym smerom.
Danka sa venuje numerológii, alternatívnej medicíne, astrológii, liečebnej výžive, energetickým a mentálnym cvičeniam. Pomáha ľuďom nájsť pri hľadaní svojho poslania tú správnu životnú cestu. V poslednom období sa intenzívne venuje zdravej výžive a dokáže z tváre človeka vyčítať zdravotné problémy. Hľadá pritom duchovnú príčinu problému, odporučí očisty tela a úpravu stravy. Pomocou odblokovania vie vyriešiť problémy, ktoré nás dlhodobo trápia a nevieme si s nimi poradiť. Ľudia, ktorí ju navštívili a dodržiavali jej rady, žijú zdravo a v harmonických vzťahoch.

Podľa Danky zázraky na počkanie v reálnom svete neexistujú. Zázrak je v nás samotných, inšpirácia chodí denne okolo každého človeka a na to, aby si ju všimol, potrebuje byť nevyhnutne v rovnováhe. Mimoriadne dôležité je starať sa o seba po všetkých stránkach, neriešiť to, čo nemáme možnosť zmeniť, nesúdiť, nehodnotiť iných, ak nás o to nežiadajú.

1. Si šťastná ? Je tvoja práca tvojím koníčkom?

Áno, som šťastný človek, pochopila som, že osud si človek drží sám vo vlastných rukách. Práca ma napĺňa, je zároveň už desaťročia aj mojím hobby.

2. Ako svojou prácou pomáhaš ľuďom?

Hľadám spoločného menovateľa problémov, idem do hĺbky a hlavne s nadhľadom, ktorý klientom v problémoch chýba. Mám spokojných klientov, ktorí, ak dodržali moje rady, sa vyhli operáciám, žijú kvalitné vzťahy a život všeobecne, pochopili, kde robili chyby.

3. Ako sa človek dostane k takejto práci? Nie je to klasická profesia, ku ktorej nás smerujú na škole. Aká bola tvoja cesta?

Život určite nie je chaos, má svoju logiku a pravidlá. Človek má akúsi záhadnú vlastnosť stavať si obmedzenia v hlave, tvrdiť, že čosi nedokáže napriek tomu, že to nevyskúšal. Veľký podiel na tom má nesprávna výchova v detstve, odkiaľ prebral chybné vzorce jednania a myslenia od rodičov, ktoré sa neskôr prejavia ako bloky a „zlý osud.“ Pátrala som po určitom systéme, prečo jeden reaguje tak a iný onak, odpoveď mi dala logika numerológie a využívala som ju i v práci v manažmente veľkého hotela, poznala som dispozície podriadených a všetky akcie dopadli zdarne, podobne aj zápisy z prísnych inšpekčných kontrol boli vzorové. Dnes týmto systémom pomáham vyberať vhodný personál majiteľom firiem.

4. Skús nám svoju prácu predstaviť na nejakom konkrétnom príklade?

Neskôr som k numerológii pridala alternatívnu medicínu, impulzom bol rozhovor s primárom nemocnice v L. Mikuláši (MUDr. Rusnák), kde zomierala moja matka na rakovinu prsníka, trpezlivo mi vysvetľoval duchovné príčiny chorôb. Má moju hlbokú poklonu, pretože viem, ako ťažko spočiatku jeho kolegovia prijímali tieto názory. Matke sa, bohužiaľ, vtedy pomôcť nedalo, jej choroba bola vo vysokom štádiu. Dlho ignorovala a tajila jej príznaky. Dnes konštatujem, že som neskôr mnohé ženy s podobnou diagnózou vytrhla z pazúrov tejto zákernej choroby. V tom čase som pochopila, čo spúšťa ťažké diagnózy, aké názory, myšlienky, presvedčenia a skutky, pretože v našej rodine z predkov nikto nezomrel na rakovinu, k tomu sa človek dopracuje sám. Lekár nie je zodpovedný za naše zdravie, ale my sami a sme povinní urobiť všetko pre to, aby sme boli zdraví. Liečenie musí byť komplexné, na viacerých úrovniach – fyzickej, mentálnej a energetickej, len tak môžeme vyzdravieť. Ani jednu úroveň nemožno zanedbať.

5. Čo je tvoja najväčšia výzva v práci s ľuďmi?

V skratke – čím väčší problém, tým väčšia výzva. Problémy máme v živote všetci, nie je správne už v zárodku zametať ich pod koberec. Na všetko pozerám z nadhľadu. Numerológia mi pomáha odhaliť danosti človeka, myslenie, jednanie, prirodzený charakter, povolanie, vnútornú psychiku aj predispozície vo všetkých sférach, vrátane možných problémov so zdravím. Zároveň dáva isté riešenie. Potom pátram po príčine blokov a tie, s ktorými si človek nevie poradiť, odstraňujem. Zároveň každý odo mňa dostane návod, ako má na sebe pracovať. Bohužiaľ, stále je dosť ľudí, ktorí sú presvedčení, že mávnem čarovným prútikom bez toho, aby vôbec vyvinuli nejakú energiu na to, aby sa mali lepšie. Našťastie je však dosť takých, ktorí si vedia priznať chyby, robíme ich všetci, a riadia sa radami. To sú tí neskôr úspešní a zdraví.

6. Čo je najčastejší problém, ktorý na základe tvojich skúseností ľudia majú a oslovia ťa s ním?

Všeobecne najviac problémov a blokov si ťaháme z raného detstva. Rodičia riešia pred deťmi všetko, mysliac si, že tomu nerozumejú, nevnímajú a nepočujú. Dieťa sa nevie brániť pred ťažkými energiami, potom zákonite prichádzajú tzv. detské choroby, ktoré presne vysvetľujú, kde a aký problém je v rodine. Neskôr nás rodičia učia: „Buď dobrý a pomáhaj“, z čoho vyvstávajú strachy a stresy. Bojíme sa, že keď nebudeme dobrí a pomáhať, ľudia nás nebudú mať radi. Pomáhať môžem len vtedy, keď som sám v poriadku. A tu už vôbec nejde o pomoc z peňaženky. Potom nás rodičia zahanbujú -„poviem pani učiteľke, že si nevyniesol smeti“, tento stud je obrovským blokom. Ďalej nás neučia padať, zametajú pred nami cestu. V dospelosti príde ťažšia skúška, ktorá nás zastihne nepripravených a padneme na dno, to je jedno, akej sféry života sa pád týka, no vždy je výzvou a možnosťou sa odraziť. Lenže to je už v nás pocit krivdy a hnevu – „veď som bol dobrý, toľkým som pomohol.“ Ak nevieme povedať „nie“, negatívne emócie sa ďalej hromadia, ak sa zdravo nevyventilujú. Je otázkou času, kedy nás zastaví choroba.

7. Čo je teda naším najväčším blokom a škodcom v živote?

Princíp šťastia človeka spočíva v rovnováhe. Nemôžem viac dávať, ako dostávam. Nemôžem viac brať, ako dávam a to platí vo všetkých sférach života. Celkovo možno skonštatovať, že najväčším blokom ľudí je strach. A škodca? Človek sám si spôsobuje najväčšie problémy, nie iní – tí nám robia len to, čo im dovolíme.

8. Čo ťa na tvojej ceste inšpiruje a neustále posúva dopredu?

Mojou najväčšou motiváciou je spokojný klient, realita, akého nešťastného som ho stretla a po 2 hodinách odchádza usmiaty, s jasnou hlavou a s vedomím toho, čo bude robiť, odkiaľ začne.

9. Predpokladám, že na ceste za úspechom, tak ako každý, aj ty si prežila nepríjemné a ťažké momenty. Podeľ sa s nami, prosím, ako si ich zvládla.

Iste, mala som nesmierne ťažké momenty. Prichádzala som o všetko, no dokázala som sa stíšiť, prijať situáciu, to je najdôležitejšie. Vtedy som znova vzala do rúk numerológiu, dôkladne som prečítala osobnú ročnú vibráciu, akési heslo konkrétneho roka a netrvalo dlho, zázrak sa dostavil.

Napríklad, pred 20-timi rokmi som sa dostala do druhotnej platobnej neschopnosti. Dnes viem, že som sa nechala zmanipulovať istým dopravcom. Bolo mi ich ľúto a nechala som sa natlačiť do istého obchodu, no obchodník mi nezaplatil, dopravca ma dal na súd. Exekútor nenaháňal môjho dlžníka, pretože podľa jeho vyjadrenia som mala smolu, bola som poctivá a zamestnaná. Musela som si v banke vziať na tú dobu pomerne veľký úver a zaplatiť to, čo som nikdy nevidela. V tom čase som odkupovala od mesta byt a ďalšie pôžičky boli na nevyhnutné domáce spotrebiče. Situáciu som totálne prijala a po roku splácania úveru môj ex-manžel vyhral 1. apríla v lotérii solídnu kopu peňazí. Neverila som mu, brala som to ako prvoaprílový žart, no kým som sa vrátila domov z týždňovky, úver som mala vyplatený. Neriešila som krivdu exekútora, ktorý ma len kvôli trovám chcel obrať o byt, pričom trovy som uhradila. Podľa ročnej vibrácie som v tom čase mala všetko riešiť po dobrom, tak som nebojovala. Toto je mimoriadne dôležitý moment – vedieť prijať situáciu bez obviňovania a prevziať zodpovednosť za svoje minulé rozhodnutia. Ex-manželovi som neskôr predala byt a kúpnu cenu som mu znížila o vyplatený úver. Človek má vždy minimálne 2 možnosti voľby a aj z tých najťažších situácií sa vždy dá vyjsť, dokonca bez ujmy, ak je človek spravodlivý a čestný pred sebou i inými.

10. Ako nabrať silu a odvahu, keď sa zdá, že všetko sa v našom živote rúca?

Prestať bojovať, stíšiť sa, priznať si chyby, na tom nie je nič zlé. Pochopiť, čo je potrebné sa z onej situácie naučiť. A hlavne prestať byť dobrý pre iných. Neobviňovať. Nenechať sa manipulovať. Nežiť v strachu. Neklamať seba samého. Neriešiť to, na čo nie je dosah. Starať sa o seba a o svoj rast.

11. Ako sa rozhoduješ, keď musíš urobiť dôležité životné rozhodnutie? Čo zvažuješ?

Zo zásady si vždy položím dve základné otázky: 1. Čo mi to prinesie? 2. Čo mi to zoberie. A počúvam intuíciu …..

12. Čo je podľa teba potrebné urobiť, aby sme naplnili svoj potenciál?

Prevziať zodpovednosť za seba, neobviňovať osud, ani iných ľudí z nezdaru, priznať si minulé chyby, poučiť sa z nich, neriešiť minulosť, neutápať sa v budúcnosti, žiť tu a teraz s čistou hlavou, len tak si môžeme všimnúť šance, inšpiráciu, ktorá neustále prichádza ku každému z nás.

13. Čomu sa v súčasnosti venuješ?

Neustále veľa študujem, nové informácie testujem z hľadiska účinnosti, vyše pol roka robím účinné odblokovanie klientov, ktoré som pomerne dlho pripravovala, venujem sa aj aplikáciám do mobilných telefónov, pripravujem ďalší zaujímavý program na CD pre širokú verejnosť, DVD týkajúce sa zlepšenia zdravia a zaujímavé prednášky zamerané na skvalitnenie života ľudí vo všetkých jeho sférach. Každý účastník kurzu dostane skvelý návod, ako sa pohne dopredu, čo pre to musí urobiť.

14. Aké sú tvoje ďalšie sny a ciele pre život v najbližších rokoch?

Plánov je mnoho, som trpezlivá. Mám jeden veľký projekt zážitkovej reštaurácie s kaviarňou, ktorá zatiaľ nie je ani na Slovensku a predpokladám, že ani nikde vo svete. Dokonca už začínam stretávať ľudí, ktorí mi budú pri tomto projekte nápomocní. Menšie plány sa postupne realizujú – formou CD programov pre širokú verejnosť, aby si sami prečítali o svojich danostiach, o správnom čase rozhodnutí, na čo majú predpoklady v pracovnej sfére, čo majú urobiť, aby si zvýšili príjem, v čom podnikať, aby si zlepšili vzťahy a zdravie – to bude vo forme DVD. Aby si sami vedeli pomôcť a nepadali do rúk šarlatánov.

15. Čo najbližšie pripravuješ?

Začiatkom februára pripravujem voľné pokračovanie seminára Život vo vlastných rukách, ktorý sa bude venovať tajomstvu pevného a dobrého zdravia, duchovným príčinám chorôb, strave a dlhovekosti, životnej sile a sexualite, detoxikácii, príťažlivosti a láske … Všetky informácie si môžu čitatelia RealWoman prečítať na tejto stránke.

16. Aké je tvoje životné motto alebo osobná filozofia?

Všetko má svoju logiku, som pátrač. Zvyknem tvrdiť: „Každého raz vlastné hriechy dobehnú“, a preto žijem čestne nielen navonok , ale aj voči sebe.

Miriam Letašiová pre RealWoman

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
Jana
10 years ago

Velmi zaujimave. Rada by som sa s Danielou skontaktovala. Potrebujem od nej radu. Viete mi pomoct?

10 years ago
Odpovedať  Jana

Milá Janka. Ďakujeme za koment. Ak máte záujem skontaktovať sa s Danielou, prosím napíšte mi na e-mail miriam@realwoman.sk
Krásny deň

Juliana
10 years ago

Veľmi inšpirujúce čítanie, so všetkým súhlasím, len sa naučiť všetky myšlienky uplatňovať v každodennom živote. Už som raz zažila obdobie pokoja a vyrovnanosti napriek problémom v osobnom živote, usmievala som sa na každého akoby ma nič netrápilo a bolo to úžasné, lebo okolie mi to vracalo späť. Rovnováha je odvtedy mojím životným cieľom 🙂 Ďakujem za pekné riadky….

10 years ago
Odpovedať  Juliana

Aj my ďakujeme Julianka za nádherné slová. Rovnováha je veľmi dôležitá v každej oblasti života. Vedieť sa naučiť žiť v súlade s tým, čo nám prichádza do každodenného života bez ohľadu na výšky a pády je naša skúška. Tešíme sa na ďalšie komenty a príspevky. Krásny deň a všetko dobré Miriam a Danka

11 years ago

Naďka, ďakujeme za tvoje slová. Dúfam, že sa dotknú všetkých, ktorí túžia po osobnom rozvoji a vzdelávaní sa.

11 years ago

Andrejka, ďakujeme za koment

nadežda pajtova
11 years ago

velmi zaujimave a naucne ohladomosobneho rozvoja

Ivka
10 years ago
Odpovedať  nadežda pajtova

Krásne,úžasné čítanie…dakujem,dakujem,dakujem:-)

10 years ago
Odpovedať  Ivka

Ivka, ďakujeme za krásne slová:-) Želám všetko dobré Miriam

11 years ago

zaujimave

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x