Skutočné túžby sa splnia, až keď spoznáme samy seba

Snívať je krásne, plniť si svoje sny a túžby je ešte oveľa krajšie. Myslím si však, že je priam obdivuhodné, keď človek vie, čo chce. Keď to ale skutočne vie. Veľakrát sa totiž stáva, že naplnenie sna nemusí byť presne to, po čom skutočne vnútorne túžime. Môže to byť iba akési nutkanie niečo si dokázať alebo to dokázať druhým. Málokto by si myslel, aké tažké je spoznať sám seba. A zároveň, aké nevyhnutné je poznať seba samého na ceste za sťastím. Smerodajný je výsledok. Dostavil sa vytúžený pocit naplnenia a šťastia?

Od cieľa k cieľu

V každom okamihu svojho života som od neho očakávala niečo iné. Mala som istú predstavu o svojich možnostiach a túžbach. Pri každom kroku, ktorým som sa posúvala bližšie k mojim snom, som si uvedomovala, že nie každý smer je ten správny, nie vždy kráčam k svojmu šťastiu. Priznávam, veľakrát som mala nesprávny odhad. Možno by som si dokonca dovolila tvrdiť, že väčšina z mojich snov mi po ich naplnení nepriniesla očakávaný pocit uspokojenia. Po každom takomto sklamaní som si ale začala viac a viac uvedomovať, aká som, aké je moje posolstvo a čo mi robí radosť.

Všetko zlé je na niečo dobré

Moje rozhodnutia ma dokonca priviedli k rôznym sklamaniam a trápeniam. Na ceste za šťastím ma čakalo veľa nástrah. Veľakrát sa mi prihodili kvôli mojej nerozvážnosti či nepredvídavosti, týkajúcej sa rôznych ľudských vlastností. Čomu som však vďačná, každá takáto udalosť mi otvorila oči a poskytla mi vzácne nasmerovanie mojich nasledujúcich životných krokov.

Potrebujeme občas padnúť na dno, aby sme si vážili ,,obyčajné krásy života”

Každý sme raz hore, raz dole a určite vieme, kde nám je lepšie Nikto nie je neomylný a neraz sme si svoje trápenie privolali sami. Uvedomenie si seba samého nám pomáha lepšie reagovať na situácie a mať svoj život pevne vo svojich rukách. Netreba sa nechať ovládať výlučne emóciami.

Tak, ako sa meníme my, menia sa aj naše sny

Ako nám rôčky pribúdajú, menia sa naše roly v živote. Dieťa sa mení na dospievajúceho, potom na dospelého, neskôr na rodiča a starého rodiča. Prechádzame rôznymi prioritami a očakávaniami. S nimi sa menia aj naše túžby, najdôležitejší ľudia v našom živote, ako aj činnosti, ktoré nám prinášajú pocit šťastia.

Naším cieľom je šťastie

Určite sa za každým naším snom skrýva túžba po naplnenom a šťastnom živote. Možno sa budeme ešte nejaký čas hľadať, možno aj celý život, kým zistíme, kde je naše šťastie. Pravdepodobne budeme veľmi prekvapení, keď zistíme, že veľakrát nám pocit šťastia prinesú úplné maličkosti.

Prajem vám veľa šťastia v hľadaní osobného šťastia

Zuzana Jančoková pre RealWoman

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
lucka
9 years ago

je vsade okolo nas len ho nevidime

lucia
10 years ago

ahoj dakujem za inspiracie , obcas mam pocit ze to svoje stasie nenajdem alebo je tu?

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x