Ženy sú najväčším zdrojom nevyužitého potenciálu

Je až zvláštne, ako ženy niekedy netušia, aké sú vzácne pre celú spoločnosť. Neveria, že by mohli byť až také doležité, prínosné, inšpirujúce a potrebné, lebo niekedy dávno v našej minulosti uverili, že to, čo je im prirodzené dané a v čom spočíva ich sila, je v dnešnom svete v širšom meradle nepoužiteľné alebo sa to nenosí. A tak ženy obmedzili svoje vízie o tom, kým by sa mohli stať, čo by mohli vytvoriť, stiahli sa a prispôsobili sa, alebo na druhej strane sa začali meniť, aby zapadli. A je to celkom pochopiteľné, keďže pomoc druhým, vzájomná podpora, pozornosť, láskavosť, súcit, starostlivosť, oddanosť nie je dominantou ani v biznise, ani v politike a veľakrát sa vytratila aj z našich vzťahov.

Ak sme my ženy nositeľkami týchto hodnôt, nie je práve naša úloha ich šíriť, deliť sa o ne, učiť a presadzovať nielen vo svojej rodine, ale aj širšej komunite a spoločnosti?

Ženy sa príliš trápia tým, aké by mali byť alebo aké nie sú, namiesto toho, aby videli to, aké sú skutočne jedinečné, aký obrovský je ich potenciál a sila, ktorú v sebe nosia a ako ňou dokážu meniť životy iných a aj ‘tvár’ celej spoločnosti. Ženy predstavujú najväčší zdroj nevyužitého ľudského potenciálu, ktorý máme.

Ako to dokážeme vyriešiť alebo zvrátiť? Ako dokážeme naplno využívať tento potenciál žien na vytvorenie lepšieho a kvalitnejšieho života pre nás všetkých, pre krajšie vzťahy, šťastnejšie generácie?

Veľakrát sa prichytíme, že hľadáme riešenia mimo nás, ukazujeme prstom na niekoho iného, kto je na vine a môže za to, ako na tom sme. Nie je to však tak. Ak niekde v našom živote vznikne nerovnováha, je aj našou príčinou. Pokým si neuvedomíme túto osobnú zodpovednosť za náš život a spoločnosť, budeme limitované. A preto riešenie nehľadajme mimo nás, ale práve v nás.

Keď som pred tromi rokmi tvorila myšlienku RealWoman, bola som ohúrená a nadšená silou a hlbkou, ktorú som v sebe začala objavovať. Vtedy som si iba priala, aby každá žena mala prístup k tým nástrojom, programom, tréningom, ktoré mne tak veľmi otvorili oči aj srdce. Nachádzala som cestu k tomu, kto skutočne som, kým sa chcem stať a čo chcem vytvoriť. Bol to môj prvý skutočný kontakt so sebou samou a mala som pocit extázy. Vtedy som si želala, aby každá žena bola sama sebou a skutočná svojím jedinečným spôsobom, a tak vznikla myšlienka a projekt RealWoman – skutočná žena, ktorá je najkrajšia a jedinečná práve vtedy, keď je naplno sama sebou a autentická.

Ženy by sa konečne mali prestať trápiť tým, aké sú či nie sú, ako by mali vyzerať, aké by mali alebo nemali byť, ale mali by sa naplno nadýchnuť toho, čo im život nadelil, čím ich obdaroval a mali by načrieť do svojho skutočného potenciálu. Nielen sa nadýchnuť, ale ho aj aktívne využívať. A to dosiahneme, keď budeme naplno autentické k sebe a svojmu okoliu. Keď si uvedomíme to, kto sme, po čom túžime a začneme hľadať cesty, ako cez naše sny, dokážeme prispieť aj iným.

Dnešný svet potrebuje autentické ženy aj mužov, potrebuje prebudených ľudí, ktorí sa nepotrebujú hrať na nič a nikoho, ktorí sa cítia spokojne vo vlastnej koži, neboja sa hovoriť, čo cítia a v čo skutočne veria a rešpektujú jedinečnosť všetkých ostatných. Ten, kto je autentický, nepotrebuje rady, nepotrebuje nasledovať lídrov, ale vedie svoj život sám, lebo je pevne v jeho rukách, a práve preto vie presne, čo ma robiť a robí to najlepšie, ako vie, v spolupráci s ostatnými.

S odstupom času som však pochopila, že najväčšia sila a potenciál ženy nespočíva len v jeho aktivácii, ale hlavne v tom, ako žena túto svoju autenticitu a jedinečnosť využije a čo s ňou vo svojom živote vytvorí. Nenechávajme si svoje dary, talenty, výnimočnosť iba pre seba, ale podeľme sa o ňu, šírme ju ďalej a prebúdzajme ju v iných ľuďoch. Aby sme vytvorili okolie, ktoré nás bude povzbudzovať a oceňovať našu autenticitu, musíme samy v sebe najskôr prebudiť našu jedinečnosť a byť inšpiráciou iným. V tom je naša sila, naša osobná zodpovednosť a poslanie žien.

Náš individuálny potenciál spočíva v sile meniť, tvoriť svoj život a mať ho pevne v rukách, lebo vieme, že každá zmena sa začína v nás. Svojou transformáciou dokážeme pozitívne ovplyvniť životy ľudí v našom najbližšom okolí bez toho, aby sme vôbec niečo urobili, jednoducho budeme iba samy sebou a oni to pocítia. Inšpirácia je ako iskra, preskočí na druhých bez toho, aby ste museli urobiť nejakú aktivitu. Ak chcete, aby váš dosah bol ešte väčší, podeľte sa o to, čo ste prežili alebo si uvedomili, podporte a prebúdzajte v iných ich skutočné ja a pristupujte k druhým s láskou a pochopením, či je to už doma, v práci alebo v spoločnosti.

Tak ako individuálny, máme aj kolektívny potenciál spolu tvoriť. Ak sa spoja viacerí ľudia s tým istým prístupom k životu, znásobia sa ich výsledky a pozitívne vplývajú na väčšiu skupinu ľudí. Keď sa spojíme, to čo tvoríme individuálne, sa stáva súčasťou kolektívneho tvorenia. To čo vidíme okolo seba, sme vytvorili kolektívne ako skupina ľudí. Prostredie, v ktorom žijeme, tvoríme všetci spolu a najlepším prínosom je práve naša autenticita a osobná zodpovednosť.

Viem, že to intuitívne všetky cítime a v mene RealWoman vám chcem povedať, že my sme tu pre vás, aby sme vás podporili a vytvorili pre vás platformu, ktorá vás bude sprevádzať v objavovaní vašej autenticity a vo vašom osobnom raste na ceste za životom, po akom túžite nielen pre seba, ale aj pre ľudí naokolo.

Dnes v RealWoman oslavujeme váš potenciál milé dámy!

Krásny Medzinárodný deň žien :),

Katarína Zacharová

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komenty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x